Quick Sign In:  

Forum: Balkan Forum

Topic: Pozz

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Pozz, ovako da odma predem na stvar.Volim ovu muziku i zanima me posao DJa, ali nemam pojma sta je sve potrebno ni kako da postanem DJ.Dali neko moze da mi da neki sajt gdje mogu da procitam kako da postanem DJ,sta mi sve od oprememe treba i upustva.... I moze li mi neko reci koliko od prilike kosta oprema za pocetnike..... Ako ima neko iz CG, blizu Kotora neka se javi

Hvala
 

Posted Mon 04 Aug 08 @ 1:18 pm
abazHome userMember since 2008
ha evo imaja :pinace sam iz bara i radim duuugo kao dj radio sam i u maximusu kod vas zimus u kotoru....e sd neznam koliko imas godinaali kao prvo moras znati dosta muzike da si barem u toku drugo nemozes tek takoda ljuljnes pare za opremu jer nije to tako jeftin sport:)))) e sad ja kad sam pocinjao bile su to kucne zurke masu sam ih odradio nekada i po mommisljenju tu se najbolje nauci....e sad da bi radio po diskotekama treba malo rutine steci treba vjezbe i zezancija ali sve se moze kad se hoce..za pocetak ti nije lose da nabavis komp laptop bolje i virtual dj i picis mada ja sam sa diskova presao na komp tako da nemora da bue samo za pocetak...eto ukratko malo:PPP uh extra je to posao i ja ga stvarno volim ali eo sad i svaku noc kad dodjem u 5 kuci i zuji mi glava ovako do 7 uh muka me vata samo da znas kako bi volio da legnem u 11 hahah ali dobro sad ce jos malo da se zavrsi ova sezona da dam sebi malo oduska:P
pozzz
 

Posted Tue 05 Aug 08 @ 12:03 am
nisam ni ja mislio da bacim pare,niti ih imam za bacanje.....Hvala u svakom slucaju
 

Posted Tue 05 Aug 08 @ 3:56 am
zonkiHome userMember since 2008
ja sam dobio od Alfa sajt za informacije o mixetama semplovima i ostalom opremom...
posto se ne smeju postavljati linkovi i adrese imas jednu na srpskom od Alfa u mom pitanju ...::noober junior::...
treba ti 1. dar...onda volja...onda para 8)
za pocetak je dosta 600-800 Evrica...8)
ja ne razmisljam zato da se ozbiljno bavim DJ-ingom ali iz hobija...zasto da ne...za prijatelje i sebe,....8)

pozZ
 

Posted Thu 07 Aug 08 @ 7:49 pm
zonkiHome userMember since 2008
a da....ako bas nista ne znas(posto nisi rekao da li se uopste,imalo razumes u DJ-stvo)----za pocetak...
trebaju ti semplovi...imas ih na mixeti ili posebno-----obicno su dugmici koje okreces da bi dobio zvuk ...koji snimis ili koji vec postoji snimljen
treba ti citac za CD,plocu,a ako pustas muziku preko kompa ne treba ti speeder ili igla
kao DJ moras da znas i elektoniku..tj. povezivanje kablovima odn. celokupni mix sistem...8)
obicno kada radis opredelis se za muziku ili odredis domen uz bitrate ili tempo...naprimer za psytrance muzicki zanr krece se od oko 140-150 BPM
to je fora - beats per minute....#(
wikipedija ti je korisna za te sitnice
kasnije mozes da ubacis "sintisajzer" obicno Roland-ov a i ako imas devojku sa dobrim vokalom...privezi i ju u sistem....da ne lije cista matrica

pozZ..::
 

Posted Thu 07 Aug 08 @ 8:01 pm
ZA POCETAK ti treba da naucis koja je pjesma koje vrste znaci zanr onda da naucis kako prelaze radit zatim se amalo uputit u diskografiju znaci skuzit koje su pjesme obrade vamo tamo zatim mixat jedan zanr koji ti se svidja npr house..i onda polako napredovat na neke drugacije stilove ako zelis zatim(ovo sve radis na virtual dj u) zatim izdvojis pare i kupis opremu o kojoj malo prosaras na netu i onda krenes vjezbat na njima kad is se ajmo rec usavrsio kad znas to sve onda krenes u disko da pitas za poso ali prije toga gze kucne i samo vjezba vejzba vjezba...ja imam 17 godina poceo sam sa 14 iom sam nastup na emisji za dj-e i odvrtio neke svoje produkcije na radiu nasem u slavonskom brodu i pokpio sam dobre kritike vidis ovo se je meni trebalo 4 godine toliko ce i tebi krtrebat...osim ako nemas DJ KOLEGU koji ce ti ubrzat proces svega navedenog..mene je tata ucio o starim pjesamma i obradama
 

Posted Thu 28 Aug 08 @ 10:40 am


(Old topics and forums are automatically closed)