Quick Sign In:  

Forum: Balkan Forum

Topic: PROBLEM

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

DjDiscyHome userMember since 2007
Imam jedan problem kada mi jedan deck svira kad na drugi stavljam neki duzi mix malo mi zatrza zvuk....neznam u cumu je problem imam 1.84 procesor i 5,12 rama...koristim virtual samo za audio mixanje...
 

Posted Thu 20 Sep 07 @ 3:57 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
512MB ram-a je minimum za VDJ, problem je u tome sto kada stavis neki duzi mix, ponestane ram memorije i onda Windows pocinje da koristi hard disk, sto je dosta sporije, zato ti secne zvuk. Ili nemoj da ucitavas mixeve i podesi Max Load opciju na 15 minuta ili dodaj jos ram memorije.
Jos uvek koristis "demo"? ;)
Nadam se da ce bar jedan korisnik odavde postati legalan...
 

Posted Thu 20 Sep 07 @ 5:41 pm
DjDiscyHome userMember since 2007
Hvala.....uskoro bih trebo postati pro korisnik..
 

Posted Thu 20 Sep 07 @ 5:50 pm
DjDiscyHome userMember since 2007
daj mi reci koliko ti memorije imas na laptopu?
 

Posted Thu 20 Sep 07 @ 6:45 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Imam 1,5GB DDR2 ram-a, iskljucio sam swap file (ne koristi virtuelnu memoriju uopste!) i koristim samo audio, MP3 192Kbits Constant bit rate ;)
Znaci uskoro cu imati drustvo ovde u Pro vodama... :)
 

Posted Thu 20 Sep 07 @ 8:50 pm
e alf kad si vec spomenuo bitrate, jel bolje koristiti konstantan bit rate, nego onaj promjenjljivi, i zasto bas koristis 192kbps, zasto ne kvalitetnije 320 kbps, jel mu stvara vece opterecenje posto je pjesmica teza (vise mb)?
 

Posted Fri 21 Sep 07 @ 11:38 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
TheArmand wrote :
e alf kad si vec spomenuo bitrate, jel bolje koristiti konstantan bit rate, nego onaj promjenjljivi, i zasto bas koristis 192kbps, zasto ne kvalitetnije 320 kbps, jel mu stvara vece opterecenje posto je pjesmica teza (vise mb)?

Ma jok, mislim da je 192 dovoljan kvalitet za upotrebu u klubu i slusanje. Pre par godina sam detaljno testirao MP3 format i vece bitaze od 192 imaju smisla samo ako imas neki surround sistem ili slicno jer je tada stereo slika "sira", mada ono sto mislim da je extra cuvam u wav formatu ;)
Jeste bolji konstantan bit rate, bolje zvuci, to sam testirao na profesionalnim Alesis studijskim monitorima (zvucnicima). 320 nece vise opteretiti VDJ jer kad se traka ekstraktuje u RAM memoriji zauzimace isto mesta kao i manji Bit rate. Cak mozda manji bit rate moze i vise da optereti VDJ jer je kompresija veca ;)
Pozdrav
 

Posted Sat 22 Sep 07 @ 11:21 am
DjDiscyHome userMember since 2007
Evo ovako imam problem s procesorom,, sada imam 1,5 giga rama i 1,86 procesor.,,, ali kada stavljam pjesmu u playlistu cpu mi zakuca do 99% ali samo na tren pa se opet vrati na 5-10 %,,,,sada me zanima,,, nista mi nesteka ni netrza ali bojim se toga kada mi cpu dodje visoko cak do 99% kako da rijesim taj problem.....Vjerovatno zato sto pjesmu analizira tj...BPM,,,,, Bojim se toga da mi se kompjuter ne resetira sam...
 

Posted Sat 29 Sep 07 @ 11:48 am
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Hehe, ne boj se, nece da se resetuje ;)
Tako treba da radi jer je VDJ napisan da radi analiziranje pesme sto je brze moguce da bih korisnik mogao da nastavi sa radom sto pre u pravim uslovima (kada radis u klubu i slicno). Kada ti ubacis pesmu na dek, VDJ je ekstraktuje u RAM memoriji i to u nekopresovanom formatu (.wav) i tako radi brze.
Kada imas dvojezgarni procesor onda samo jedno jezgro radi analiziranje i tada pokazuje 49 ili 50% opterecenje od ukupnog sto je takodje normalno. Jedno jezgro ti ostaje za sve ostale poslove oko miksovanja, zato se i preporucuje procesor sa 2 jezgra, pogotvo za video.
Veliki pozdrav
 

Posted Sat 29 Sep 07 @ 1:38 pm
DjDiscyHome userMember since 2007
I zanima me za cega sluzi opcija tooltip...? unaprijed hvala
 

Posted Sun 30 Sep 07 @ 3:18 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
To ti je ono kada zadrzis na tasteru kursor i VDJ ti izbaci opis tog tastera/opcije. Mozes da iskljucis ako ti ne treba ;)
 

Posted Sun 30 Sep 07 @ 3:52 pm
dragcheHome userMember since 2007
tacno tako samo te zbuni!!!!
 

Posted Wed 24 Oct 07 @ 2:03 am


(Old topics and forums are automatically closed)