Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Αντιγραφή αρχείων από external ssd σε external ssd σε Mac
Καλησπερα, ειχα καποτε κανει την εξης πατατα και απο τοτε εχει μεινει ετσι. και θελω να το αλλαξω. εχω χωρισει τον εξωτερικο ssd μου σε δυο διαμερισματα. οπου στο ενα εχω δισκογραφιες κλπ. και στο αλλο φακελους κανονικους που ειναι σαν λιστες.
τωρα μου ηρθε η ιδεα. για να αρχισω να δουλευω σωστα με backup να τα μεταφερω σε εναν αλλον ssd και να τα βαλω ολα σε ενα διαμερισμα. δοκιμασα μεσω virtual φορτωνει και καπου σταματαει. και περναει μονο 2-3 φακελους. σκεφτηκα να το κανω απο τα Os με ιδιες ονομασιες. τουλαχιστον στο μεγαλο διαμερισμα. αλλα λογικα θα χασω cue κλπ. στο μικρο διαμερισμα.
καμια ιδεα? πρεπει να περασω και τα Local database μαζι η να αφησω το virtual να φτιαξει δικα του?
επισης ενα προγραμμα για κλωνοποιηση σκληρων σε μακ για αργοτερα θα ηταν χρησιμο.
ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα!
υγ. ο καινουριος σκληρος πρεπει να εχει το ιδιο ονομα με το διαμερισμα του ενος παλιου δισκου?
 

Posted Thu 04 Apr 24 @ 11:43 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
η μουσικη σου που ειναι?
 

Posted Sat 06 Apr 24 @ 8:36 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
η μουσικη σου που ειναι?
 

Posted Sat 06 Apr 24 @ 8:36 pm
Σε έναν ssd που είναι χωρισμένος σε δυο διαμερίσματα. Μισή και μισή στα δυο διαμερίσματα
 

Posted Sun 07 Apr 24 @ 6:55 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
εσω η εξω?
 

Posted Mon 08 Apr 24 @ 9:49 am
εξωτερικο
 

Posted Mon 08 Apr 24 @ 11:03 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Κανονικά θα έπρεπε να το κάνεις μέσα από το VirtualDJ.
Λες ότι σταματάει σε κάποιο σημείο..
- είναι bug και κανονικά πρέπει να βρούμε το/τα σημεία (αρχεία) που σταματάει.
- Δοκίμασε τους φακέλους προς αντιγραφή στον νέο δίσκο έναν-έναν ωστε να δεις σε ποιον κολλάει και μετά από κάθε φάκελο συγκρινε τον αριθμό των αρχείων του νέου και του αρχικού.
 

Posted Mon 08 Apr 24 @ 2:52 pm