Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Sx2 και win XP

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλησπέρα συνάδελφοι. Μπορώ να συνδέσω και να δουλέψει η εν λόγω κονσόλα σε laptop με xp & vdj 7 ???
 

Posted Sat 19 Aug 17 @ 5:39 pm
Το θέμα δεν είναι ο εκάστοτε controller, αλλά η "συνεργασία" OS και VDj...

Εάν ρίξεις μια ματιά εδώ: https://www.virtualdj.com/wiki/Minimum%20system%20requirements.html θα διαπιστώσεις ότι ακόμη και η έκδοση 8 "συνεργάζεται" με Windows XP (πόσο μάλλον η 7), αρκεί να έχεις περάσει SP3...

Βέβαια, απ' ότι μπορώ να φανταστώ, το laptop θα είναι αρκετά "παλαιό" για να "φοράει" XP, οπότε σε αυτή την περίπτωση ίσως αντιμετωπίσεις άλλα προβλήματα...
 

Posted Sat 19 Aug 17 @ 7:30 pm
Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν όμως μπορεί να δουλέψει η sx2, έστω και με κάποιες βασικές λειτουργίες, μπορώ να κρατήσω το laptop σαν backup...... (δύσκολες εποχές)
 

Posted Sun 20 Aug 17 @ 5:49 am
Επειδή, όπως ακριβώς ανέφερες, οι εποχές είναι “δύσκολες” και εγώ πλέον δεν παίζω επαγγελματικά, διαθέτω - χρησιμοποιώ ένα “μουσειακό” HP Pavilion 17” (Pentium M 2,00GHz, 4GB RAM, 256ΜΒ VGA RAM, SSD 256GB (primary), HDD 2TB (secondary), Windows 7 Home 64bit, τελευταία έκδοση VDJ) και σε πληροφορώ ότι λειτουργεί μια χαρά και βγάζω Dj sets απροβλημάτιστα!

Βέβαια, στο εν λόγω μηχανάκι έχω κάνει clean install τα Win 7 Home 64bit, έχω περάσει τελευταίους drivers και τελευταία έκδοση VDJ, έχω κάνει optimization και δεν έχω εγκαταστήσει – χρησιμοποιώ κανένα άλλο software (ούτε καν antivirus), πλην ενός προγράμματος που παραμετροποιεί τον DBX (Loudspeaker Management System) και ενός προγράμματος που παραμετροποιεί τους CROWN (Professional Amplifiers).

Συνεπώς, εάν μπορείς να κάνεις και συ κάτι παρόμοιο, θεωρώ πως το laptop σου θα αποτελεί μια αξιόπιστη εφεδρεία
 

Posted Sun 20 Aug 17 @ 6:56 am
Ετσι ακριβως το εχω. Ειναι το προηγουμενο που χρησιμοποιουσα πριν παρω το "καλό" που εχω τώρα...
 

Posted Sun 20 Aug 17 @ 5:33 pm
 

Posted Mon 21 Aug 17 @ 6:32 am


(Old topics and forums are automatically closed)