Quick Sign In:  

Forum: Asian Forum

Topic: Assalamu'alaikum ~ Baru Join ~ tolong Kongsi dengan saya yah :D

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

4HON9Home userMember since 2012
Apa yg harus saya lakukan pertama kali dalam membuat Remix menggunakan Software VDj ini. software sudah saya instal..
jadi bagaimana memadukan satu lagu pop agar menjadi Remix.. kebutuhan apa sahaja yang Harus saya penuhi.

trimakasih :D maaf kalau merepotkan :D

Posted Sat 01 Dec 12 @ 2:26 am
spinnaJPRO InfinityMember since 2004
Wsl.. Pertama vdj bukan software khas untuk melakukan remix tetapi lebih khusus untuk mixing. Beritahu saya lebih lanjut apa yang kamu inginkan daripada menggunakan software ini dan remix bagaimana kamu hendak. Terima kasih.

Posted Thu 03 Jan 13 @ 7:40 am
4HON9Home userMember since 2012
Iam So Sory....
hehehe....baru dapat masuk kat sini :D
ia...benar kata abang... mixing bukan remix..ya itu maksud saya. mau buat mixing... tapi kerana tidak tau makna sebenar jadi bingung..mixing apa remix. tp setelah belajar kesana kesini akhirnya sudah tahu.

Nah intinya sekarang. saya ingin tahu bang.... harus bermula dari mana saya buat lagu supaya jadi lagu mixing.... sementara sempler di Vdj standar. tapi hasil mixtape yg teman saya putar kok sepertinya mantab... apa mereka ada tambahan software? seperti FL-Studio barangkali? etc.
disini ada forum funkot juga gak?

Posted Wed 16 Jan 13 @ 6:19 pm
spinnaJPRO InfinityMember since 2004
Hello.. Mula mula kamu harus tahu lagu lagu yang kamu ingin mix;) Ia ade tambahan software juga tapi itu tidak penting. Mungkin teman kamu memakai remix lagu tersebut. Forum funkot saya tidak tahu..hehe:)

Sila ke link di bawah ini.. Di dalam thread tersebut ade post dari saya. Saya letak beberapa buah mixtapes saya.. dengarkan dan beritahu saya aper yang anda belajar;)

http://www.virtualdj.com/forums/1968/Music_discussion/VirtualDJ_users_personal_mixes.html

Best regards;)

Posted Thu 24 Jan 13 @ 4:31 am

(Old topics and forums are automatically closed)