Quick Sign In:  

Forum: Balkan Forum

Topic: Nadam se da neko ima strpljenja

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Potrebna mi je pomoc.. zelim da pocnem da se bavim ovim,jer sam totalno zaludjen za muziku, ali nemam apsolutno nikakvog iskustva u muzici.. dakle zanima me sta bi mi sve bilo potrebno za pocetak da se bavim ovim?? takodje da li je dovoljna samo mixeta i lap top da bih "pravio" pesmice?? I otprilike koliko bih za pocetak morao da ulozim?? unapred hvala..
 

Posted Sat 25 Aug 12 @ 12:23 pm
Zdravo...
Da bi počeo se baviti DJing-om potrebno je da imaš smisla sa muzikom tj. da je osjećaš. Ako si početnik najbolje je koristiti laptop i neki kontroler. Najbolji program je Virtual DJ i kontroler po meni je Numark Mixtrack. Program Virtual DJ možeš kupiti na ovom sajtu.
 

Posted Sun 26 Aug 12 @ 3:35 am
Oke,hvala za informacije.. Uglavnom niko nema zamerki za Numark Mixtrack tako da cu verovatno pazariti..:DD Znam da sa njima moze da se radi mix, mash-up itd.. jos samo jedna stvar, je l' virtual dj i Numark Mixtrack dovoljno za pravljenje novih pesama, msm bez instrumentala tudjih?
 

Posted Sun 26 Aug 12 @ 6:44 am
Virtual DJ se može koristiti samo za mixovanje pjesama tj. da radiš kao svaki DJ u diskoteci, kafiću itd. a svoju instrumental muziku možeš praviti jedino preko drugih programa koji su za produciranje.
 

Posted Sun 26 Aug 12 @ 7:13 am
Oke, hvala.. Tako sam i pretpostavio.. Da li bi mi preporucio neki sajt, program??
 

Posted Sun 26 Aug 12 @ 7:20 am
Po meni najbolji je FL Studio 10. :)
 

Posted Sun 26 Aug 12 @ 8:48 am
Oke,hvala jos jednom..:D
 

Posted Mon 27 Aug 12 @ 3:49 am
Ništa. :)
 

Posted Mon 27 Aug 12 @ 8:21 am
mozes stvarati nove menoldije obradjivanjem postojecih,pustis nesto na loop ,ukljucis efekte i to snimis, onda isto to sto si si snimio ponovo pustis na loop i opet ukljucis neke ufekte i tako dok ne dobijes zeljenu melodiju/ritam.onda to sve snimis kao semplove i ukljucis i eto ga.
 

Posted Wed 19 Dec 12 @ 5:07 pm
A koliko kosta najjeftini kontroler? Dobar sam u DJ-ingu (Preko VDJ) i kupio bi' neki kontroler..interesuje me cena, a da nije puno :)
 

Posted Fri 05 Jul 13 @ 1:32 pm
I interesuje me, kako da dobijem besplatnu licencu i zasto ne mogu da skinem ni jedan skin? Na prime neki kao kontroler..? (ili kako da skinem skin bez licence ? ) Hvala unapred :D
 

Posted Fri 05 Jul 13 @ 1:36 pm
DJDAKI1PRO InfinityMember since 2008
Besplatne Licence nema. Skinove itd. samo mozes da skines kao pro user.

Najjevtinje Kontrolle su od Hercules naprimer Hercules MK2
 

Posted Fri 05 Jul 13 @ 2:28 pm


(Old topics and forums are automatically closed)