Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room ... (mpla mpla) !!! - Page: 97

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ti les twra !!
Kalimera Pano :) Se xasame teleiws. Pantreutikes ? :P
 

Posted Mon 24 Oct 16 @ 7:10 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
χααχαχχαχαχα...οχι ακομα...κοντοζυγωνω ομως!! Ελπιζω να στε καλα παιδακια! παρεπιμπτωντος Μπαμπη το σκαιπ σου μου στελνε το πρωι κατι ζουζουνακια...τσεκαρε το!
 

Posted Mon 31 Oct 16 @ 1:43 pm
Postάρω εδώ γιατί η ερώτηση αφορά το vdj 7 και δεν θέλω να μπλέξουμε τα μπούτια μας. Στον σταθερό υπολογιστή (τρίτος την τάξη και back up μουσικής και λοιπών) έχω το vdj 7 και win 7. Δεν έχω ασχοληθεί να περάσω την version 8 γιατί τις δουλειές μου τις κάνω στα λαπτοπ. Προχθές κατα σύμπτωση πήγα να βρω ένα τραγούδι από τα πιο πρόσφατα στον συγκεκριμένο υπολογιστή και επειδή δεν θυμόμουν σε ποιο φάκελο το είχα άνοιξα το vdj 7 (τελευταία έκδοση του 7) και πήγα να κάνω add to search db ώστε να το εντοπίσω από εκεί. Και τότε διαπίστωσα οτι ενώ ξεκίναγε η διαδικασία κανονικά έφτανε σε ένα σημείο (όχι πάντα το ίδιο) και σταματούσε. Περνάτε δηλαδή καμία 300 φακέλους και στοπ. Όταν το ξανάκανα έφτανε λίγο παρακάτω αλλα παλι τα ίδια. Σκέφτηκα οτι μπορεί να εχει πρόβλημα ο σκληρός και δοκίμασα έναν εξωτερικό που έχω αλλα κι εκεί τα ίδια. Έκανα check, clean , fix. Αλλα και παλι. Τι μπορεί να συμβαίνει;
 

Posted Wed 23 Nov 16 @ 5:53 pm
Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Φαντάζομαι 2-3 σενάρια με πιθανότερο το να σταματάει σε κάποια αρχεία που τα θεωρεί "προβληματικά" (από bug στο πρόγραμμα ή από όντως κατεστραμμένα αρχεία)
Αν μπορείς να βρεις σε ποιο / ποια αρχεία σταμάτησε ίσως να βρούμε τι φταίει, αλλά και πάλι θα είναι δώρο άδωρο καθώς δεν πρόκειται να υπάρξουν νέα bugfix του VirtualDj 7
 

Posted Thu 24 Nov 16 @ 9:45 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
πωπω εχει πεθανει το τοπικ!
βροχερες καλησπερες παιδες!
 

Posted Sun 11 Jun 17 @ 5:03 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
αχ παλιες εποχες....
 

Posted Sun 11 Jun 17 @ 7:33 pm
Άντε να το αναζωογονησουμε λίγο το topic. Αγόρασα ένα λάπτοπ refurbish από κάποιον που εμπορεύεται και είναι και σε γνωστή σελίδα στο Facebook. Ο εν λόγω κύριος με διαβεβαίωσε ότι το μηχάνημα είναι σε άριστη κατάσταση και πλήρως λειτουργικό. Όταν όμως το παρέλαβα διαπίστωσα ότι η μπαταρία του κράταγε 3 λεπτά με το ρολόι. Όταν επικοινώνησα μαζί του μου είπε ότι δεν ευθύνεται για τις μπαταρίες και αν θέλω να επιβαρυνθω ένα Πόσο να μου στείλει καινούρια. Και ρωτώ. Όταν κάποιος δίνει μια τιμή
Δεν ωφελεί να πει αν κάποιο απ τα κομμάτια του λάπτοπ χτίζουν αντικατάστασης? Πως να το διαχειριστώ?
 

Posted Thu 15 Jun 17 @ 8:18 am
dimitris_g wrote :
Άντε να το αναζωογονησουμε λίγο το topic. Αγόρασα ένα λάπτοπ refurbish από κάποιον που εμπορεύεται και είναι και σε γνωστή σελίδα στο Facebook. Ο εν λόγω κύριος με διαβεβαίωσε ότι το μηχάνημα είναι σε άριστη κατάσταση και πλήρως λειτουργικό. Όταν όμως το παρέλαβα διαπίστωσα ότι η μπαταρία του κράταγε 3 λεπτά με το ρολόι. Όταν επικοινώνησα μαζί του μου είπε ότι δεν ευθύνεται για τις μπαταρίες και αν θέλω να επιβαρυνθω ένα Πόσο να μου στείλει καινούρια. Και ρωτώ. Όταν κάποιος δίνει μια τιμή
Δεν ωφειλεί να πει αν κάποιο απ τα κομμάτια του λάπτοπ χρηζουν αντικατάστασης? Πως να το διαχειριστώ?


 

Posted Thu 15 Jun 17 @ 8:21 am
Τώρα μεταξύ μας, οι μπαταρίες είναι όντως κάτι που είναι συνήθης πρακτική να μην καλύπτονται σε περίπτωση refurbished μηχανήματος.
Παρόλα αυτά θα έπρεπε να λέει ξεκάθαρα οτι η εγγύηση του (και τα refurbished έχουν εγγύηση) δεν περιλαμβάνει την μπαταρία.
Αν το κόστος της μπαταρίας είναι μικρό (μέχρι 100 ευρώ) τότε δεν αξίζει τον κόπο να κάνεις κάτι. Αν το κόστος είναι μεγάλο τότε πίεσε τον λίγο μήπως πάρεις καλύτερη τιμή για την μπαταρία.
Κατά τα άλλα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά...
 

Posted Thu 15 Jun 17 @ 9:01 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
βασικα , επειδη εχω παρει και γω λαπτοπ refurbished που μεταξυ μας μονο refurbished δεν ειναι απλα μαζικες αγορες παλιων εταιρικων, συνηθως αναφερουν την κατασταση της μπαταριας... ψιλο λαθος σου που δε το ξερες και δεν ρωτησες.. τωρα για το τι μπορεις να κανεις? τιποτα το ιδιαιτερο...οπως ειπε και ο φαντομας απο πανω πιεσε τον λιγο μπας και παρεις σε καλη τιμη την μπαταρια...αν και παλι στη δινει ακριβα παρε μια απο το ebay και ξεπερασε το!
 

Posted Thu 15 Jun 17 @ 12:02 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ΟΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΟΡΜΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΡΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ.
Ποτε μου δεν κατάλαβα γιατι οι σεξουαλικές ορμες των ανδρών και των γυναικών διαφέρουν τόσο πολυ. Ποτε δεν κατάλαβα το όλο θεμα "Άρη - Αφροδίτης".
Και ποτε δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατι οι άνδρες σκέφτονται με το κεφάλι τους και οι γυναίκες με την καρδια τους.
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ:
Ενα βράδυ την περασμένη εβδομάδα, η κοπέλα μου και εγω ξάπλωσαμε στο κρεβάτι.
Το πάθος αρχίζει να φουντώνει πολυ και τελικα γυρνάει και μου λέει:
Δεν εχω όρεξη να το κάνουμε. Θελω απλώς να με κρατας...!
ΤΙ;; Τι ηταν αυτο;;
Οπότε γυρνάει και λέει τις κουβέντες που καθε άντρας φοβάται πως θα ακούσει:
Δεν νιωθεις τις αισθηματικες μου ανάγκες ως γυναίκα, ωστε να μπορέσω να ικανοποίησω τις σωματικές σου ανάγκες ως άντρα!
Και συνεχιζει σε απαντηση του ήδη μπερδεμένου βλέμματος μου...
Δεν μπορείς να με αγαπάς για το ποια ειμαι και οχι για το τι κανω στο κρεβάτι;;;
Συνειδητοποιώντας οτι δεν προκειται να γίνει τίποτα εκεινο το βράδυ αποφάσισα να κοιμηθω.. Την αμέσως επόμενη μερα φρόντισα να παρω άδεια για να περάσω χρόνο με την κοπέλα μου.
Πήγαμε σε ενα ωραιο εστιατόριο για μεσημεριανό, καναμε βόλτα και τέλος πήγαμε σε ενα πολυ μεγαλο πολυκατάστημα. Πηγαίναμε μαζι σε ολα τα μαγαζιά και δοκίμαζε πολυ ακριβά φορέματα. Δεν μπορούσε να αποφασίσει ποιο να πάρει και για αυτο της ειπα οτι θα τα παίρναμε ολα. Επίσης άρχισε να κοιτάζει και καινούργια παπούτσια για να τονίσουν τα νεα της φορέματα, οπότε και εγω της ειπα:
Μα, γιατι δεν παίρνεις ενα ζευγάρι για καθε φόρεμα; ...
Μετα πήγαμε στα κοσμήματα όπου και πήρε ενα ζευγάρι σκουλαρίκια πολυ εντυπωσιακά. Και να σας πω την αλήθεια ηταν ΠΟΛΥ ενθουσιασμενη. Ειμαι σίγουρος οτι πίστευε οτι εχω τρελαθεί. Και μάλιστα πιστεύω οτι με τεσταρε κιολας αφού μου ζήτησε να πάρει ενα βραχιόλι για τένις οταν δεν ξερει ουτε καν να παίζει!
Εχω την εντύπωση οτι την άφησα αναυδη οταν της απάντησα:
Βέβαια αγαπη μου...!
Μπορω μάλιστα να πω οτι πλησίαζε σεξουαλικη ικανοποιηση - ολοκλήρωση απο την χαρα της!
Με ενα απίστευτο χαμόγελο και με μια ανείπωτη χαρα μου ειπε επιτέλους:
Πιστεύω πως τελειώσαμε τα ψώνια, ας πάμε στο ταμείο αγαπη μου!!
Με το ζόρι κρατιομουνα να μην λυθω στα γέλια οταν της ειπα:
"Οχι αγαπη μου, δεν εχω όρεξη...!!!
Το πρόσωπο της χλώμιασε και το σαγόνι της έπεσε στο πάτωμα με ενα:
ΤΙ;;;;
Και αμέσως της ειπα:
Μωρο μου, απλώς ηθελα να ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ αυτα τα πραγματα για λιγο. Δεν νιωθεις τις οικονομικές μου ανάγκες ως άντρα για να ικανοποίησω τις αγοραστικές σου ανάγκες ως γυναίκα!
Και οπως την είδα έτοιμη να με σκοτώσει, συμπλήρωσα:
Γιατι δεν μπορείς να με αγαπάς για αυτο που ειμαι και οχι για τα πραγματα που σου αγοράζω;;;;;;
Προφανώς δεν προκειται να κανω σεξ ουτε σημερα το βράδυ, αλλα τουλάχιστον αυτη η καριολα κατάλαβε οτι ειμαι πιο έξυπνος απο αυτη...!!!
 

Posted Fri 25 Aug 17 @ 8:34 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
aledjo πες μου οτι εχεις λιωσει εκει στο ερημονησι και δεν εχεις με τι να σκοτωσεις την ωρα σου!! Καλησπερες κοσμε!
 

Posted Wed 30 Aug 17 @ 10:49 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ποιό ερημονήσι ? Δήλωσε συμμετοχή στο Survivor ? LOL
 

Posted Fri 01 Sep 17 @ 10:07 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Τον χαζεύω στο φατσοβιβλιο και πρέπει να χει σαπίσει σε ένα από αυτά τα αλτερνατιβ νησιά για τους νέους :)
 

Posted Sun 03 Sep 17 @ 6:38 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Tue 19 Sep 17 @ 6:59 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Συνελήφθη ο Φίλιππος Νάκας για εμπόριο οργάνων.
 

Posted Mon 09 Oct 17 @ 3:24 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
-DJ παίζεις Ελληνικά?
-Ναι
-Ολυμπιακος Αεκ τι το παίζεις?
 

Posted Thu 22 Feb 18 @ 11:46 am
djadamxControlleristMember since 2006
 

Posted Thu 22 Feb 18 @ 9:12 pm
Έχω ένα Dell με win 10 και πολύ καλά χαρακτηριστικα. Χρήση μόνο VDJ. Όταν λειτουργεί με μπαταρία και συνδέσω φορτιστή κάποιες φορές σπάνιες μου κανει επανεκκίνηση. Επίσης και το αντίθετο. Να το έχω στη φόρτιση και να τραβήξω τον φορτιστή. Έχει κανείς καμία ιδέα?
 

Posted Sat 24 Mar 18 @ 8:30 pm
Κοίτα στο site της DELL αν υπάρχουν updates για το BIOS και τους drivers. Αυτό που υποπτεύομαι είναι οτι στην ουσία έχεις BSOD και πλέον αυτό συμβαίνει μόνο από κάποιο bug στο BIOS ή προβληματικούς drivers για τη διαχείριση ενέργειας. (Ελπίζω να μην έχεις κάνει το λάθος σε μοντέρνο laptop να έχεις απενεργοποιήσει το power management)
 

Posted Mon 26 Mar 18 @ 7:16 am
97%