Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πρόβλημα στα SAMPLER

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Γειά σας και καλή χρονιά! Έχω ένα πρόβλημα....Όταν πατάω κάποιο sampler και το βάζω να παίζει πάνω στο τραγούδι, το οποίο του έχω δώσει και μερκές στροφές παραπάνω, παραμορφώνει το Sampler. Πώς κλειδώνω το sampler? Η έκδοση που έχω είναι η 7.
 

Posted Sat 01 Jan 11 @ 8:16 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
πως παραμορφωνει εννοεις? τι setup εχεις?
μηπως να χαμηλωσεις την ενταση του?
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 5:55 am
Ennoeis oti to sample pou vazeis trexei stn taxuthta tou tragoudiou?An ennoeis auto tote to xeis valei na kanei sync on beat,deksi click sto sample kai vgale to sync on...!
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 8:28 am
Μάλλον δεν το εξήγησα καλά. Για sampler χρησιμοποιώ κάποιο beat που έχει και φωνητικά (λόγια). Το βάζω λοιπόν να παίζει πάνω στο τραγούδι με συγχρονισμό στο Beat, αλλά όταν προσθέτω ή μειώνω στροφές από το τραγούδι έχει αποτέλεσμα να ακολουθεί και αυτό τις στροφες. Όλα καλά μέχρι εδώ, το μόνο πρόβλημα είναι ότι όταν πειράζω τις στροφές το sampler αλειώνει τον ήχο, δηλ. ακούγεται λες και πειράζεις στροφές σε ένα πικάπ (βινύλιο). Αυτό μπορεί να κλειδώσει όπως και το τραγούδι που βάζουμε να παίζει?? Και σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 9:20 am
aha...Ftaiei to oti otan anevokatevazeis to pitch sto tragoudi einai anoixto to MT pou krataei ton tono,omws st sample dn exoun valei MT kai etsi otan anevainoun oi strofes psilwnei kai o tonos tou sample...Dn 3erw an me kapoia ru8mish mporei na energopoih8ei to MT kai sto sample,as apanthsei kapoios armodioteros s auto...
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 9:45 am
Σε ευχαριστώ Vlakasman, αυτό εννοώ....
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 10:07 am


(Old topics and forums are automatically closed)