Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: 'Αλλο όνομα έχει ο σκληρός σπίτι και άλλο στο μαγαζί.

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Σόρι για τον χαζό τίτλο, αλλά δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι πιο έξυπνο για να περιγράψω το πρόβλημα.

Λοιπόν. Σπίτι μου έχω 6-7 σκληρούς και έναν συγκεκριμένο εξωτερικό που είναι αποκλειστικά για το virtual.

Κάτι που με χαλάει, είναι πως, στα "linked filed" ενώ τα ετοιμάζω σπίιτι μου και όλα λειτουργούν τέλεια, όταν πάω στο ένα μαγαζί ή στο άλλο, ή στην πρωινή μου δουλειά, το μηχάνημα χάνει τον μπούσουλα και πρέπει να "λινκάρω" τα mp3 με τα αντίστοιχα video.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα playlist, όπου η καλύτερη λύση είναι να μπεις με "σημειωματάριο" στο αρχείο m3u και να αλλάξεις το όνομα του σκληρού.
Μήπως υπάρχει κάποιος πιο έξυπνος και αυτοματοποιημένος τρόπος για να αποφύγω όλο αυτό;

Η αίσχατη λύση (που την θεωρώ και έξυπνη) είναι... σε όλα τα μαγαζιά και στο σπίτι μου, ο σκληρός να έχει πάντα το ίδιο γράμμα.
Π.χ. να τον ορίσω σαν "k".
 

Posted Fri 09 Jul 10 @ 5:04 am
RadioDJ105 wrote :
Η αίσχατη λύση (που την θεωρώ και έξυπνη) είναι... σε όλα τα μαγαζιά και στο σπίτι μου, ο σκληρός να έχει πάντα το ίδιο γράμμα.
Π.χ. να τον ορίσω σαν "k".

Nomizo oti ayti einai i lisi sou , se ayto to thema.
 

Posted Fri 09 Jul 10 @ 7:16 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai, de nomizo na yparxei allos tropos..
 

Posted Fri 09 Jul 10 @ 7:25 am
Αυτή δεν είναι η έσχατη, είναι η ΒΕΛΤΙΣΤΗ λύση... Σου προτείνω μάλιστα να ορίσεις ένα "μεγάλο" γράμμα που είναι ψιλοαπίθανο να είναι κατελλειμένο σε κάποιον υπολογιστή... Προσωπικά χρησιμοποιώ το "Q" αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω πω....
 

Posted Fri 09 Jul 10 @ 10:45 am
Τα τελευταια 4 (W-X-Y-Z) τα έχω δεσμεύσει για το Card Reader.
Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!
 

Posted Fri 09 Jul 10 @ 11:08 am


(Old topics and forums are automatically closed)