Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules RMX & turntables - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Xairetw ksana tin parea... Den grafo taktika, alla episkeptomai to forum sunexeia-kai to ellhniko kai to agliko- einai ap ta kalutera DJ Forums pou exo brei!!
Sto 8ema mou tora....
Exo tin Hercules RMX kai 8elw na sundeso s'afth 1 turntable oste na fortono kommatia s'afto kai na mporo na scratcharo.
Arxisa loipon to psaksimo alla kapou exasa tin mpala me ta timecode systems. Ti akribos prepei na exo oste na sundeso turntable se PC? Afou exo tin RMX pos mporo na tin ekmetalefto pano s'afto?
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 12:17 pm
Fysika kai mporeis na syndeseis turntables sta inputs ths rmx....alla gia na kaneis tis rythmiseis sthn karta hxou kai sta timecodes prepei na exeis thn pro ekdosi...an den kanw llathos prepei na yparxei kai mia ekptwsh sthn anavathmish se pro apo thn limited edition ths RMX...Opote katevase thn trial ekdosh,dokimase kai an ola sou pane ok tote kaneis kai to upgrade kai yshxazeis...oti voitheia ki an xreiasteis emeis edw tha eimaste...vasika gia arxh xreiazesai dyo cdjs me jogwheels karta hxou me dyo stereo inputs kai dyo stereo outputs...edw kalyvesai apo thn rmx..timecode cds pou ta katvazeis apo to site...h...dyo turntables kata protimhsh direct drive...vlepe technics mk2 1200 h kati analogo,ta vinylia serato 2hs genias pou proteinei kai to site,ta rca kalwdia fysika...kai diafora alla mpixlibidia pou gia arxh den einai kai toso aparaithta.
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 4:06 pm
fenderisc efxaristo!
Tin trial ekdosh tin eixa dokimasei paliotera, opote tora den mporo na tin ksanadokimaso. Skeftomoun omos na kano tin anaba8mish se pro, ountos h allos opote den me peirazei.
Se oti afora to turntable, ektos apo direct drive, uparxei kapoia diafora an o braxionas einai tupou S h oxi?
Ta vinilia prepei na einai mono tis serato? Exei diafora an paro tis Serato h ths Numark?
 

Posted Tue 15 Jun 10 @ 5:10 am
oso afora ta vinylia proswpika exw dokimasei ta serato ta trakor kai ta numark ta opoia omws,...ta numark ennow..den mou doulevoun swsta sto vdj6,sthn ekdosh 5 htan ok...twra ta serato einai ok,ta traktor epishs...oso afora to vraxiona den exw paixei me isio akoma,alla lene oti einai pio statheros sto scratching..egw pali nomizw oti einai thema rythmishs varous kai antiskating
 

Posted Tue 15 Jun 10 @ 6:14 am
Ok...! Thnx! Menei epomenos na parw pickup, ta vinyls na kanw kai to upgrade tou VDJ se PRO kai 8a epanel8o...!
 

Posted Tue 15 Jun 10 @ 7:03 am
ok file...see you soon
 

Posted Tue 15 Jun 10 @ 7:20 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
O "S" braxyonas kathierothike epi 20+ xronia me ta gnosta Technics 1200Mk2, parola ayta o isios braxyonas einai kalyteros kai se tracking / kratima / scratch kai se hxo, toulaxiston theoritika. Ayta einai ta perierga tis texnologias.
 

Posted Tue 15 Jun 10 @ 12:27 pm
Endiaferon... Ta technics mou peftoun ligo akriba opote logika 8a kini8o gia kati pio ftino. Mallon gia to Stanton T-62B h to B-Systems T-3. To teleftaio einai me braxuona "S", kai den ksero kai ti service exei... Opote mallon gia to Stanton me blepw.
 

Posted Tue 15 Jun 10 @ 7:05 pm
Gia koita kai ta rellop ta 400aria sto gnosto magazaki thomann , poly kala kai poly fthina , kai poly kali antigrafi ton technics mk2.
Mono technics den grafoun epano , ola ta alla einai oloidia!
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 5:39 am
koita k gia metaxeirismena technics st ebay. me 500evrw sxetika eykola vriskeis zeygari.
kainouria dn leei n t agoraseis gt parapaei h timh tous.
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 6:47 am
yiannis64 piga eida kai ta reloop, idia timh me to Stanton T-62 mou ta dinei... kai nomizo oti ta reloop 4000 einai kapos kalutera!
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 7:19 am
kai mias kai to 8imi8ika.... Yparxei periptosh na mou bgalei problhma to gegonos oti exo mac..? Episis, exei doulepsei kaneis ta vinylia tis Reloop me to VDJ?
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 7:59 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DjTribal A wrote :
kai mias kai to 8imi8ika.... Yparxei periptosh na mou bgalei problhma to gegonos oti exo mac..? Episis, exei doulepsei kaneis ta vinylia tis Reloop me to VDJ?


Stand-by ligo se ayto, thelo na dieykriniso kati kai tha sou apantiso sto support ticked pou anoikses.
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 11:52 am
ok...! A, episis ekana tin anaba8mish se Pro!! :D
 

Posted Fri 18 Jun 10 @ 8:20 am
sabbato mou'rxete kai to turntable..!
 

Posted Fri 18 Jun 10 @ 8:26 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Kalos irthes !
grapse mou kai pia ekdosi macos exeis pou se rotisa, gia to allo thema.
 

Posted Fri 18 Jun 10 @ 9:27 am
exo to Macbook Pro 2.53 GHz Core 2 Duo, 4 GB RAM, Mac OSX Version 10.6.4 (einai h teleftaia ekdosh pou kukloforei)
 

Posted Sat 19 Jun 10 @ 4:54 pm
paidia exei kaneis idea me poia timecoded vinyls doulebei to VDJ?
Mexri tora ksero oti einai OK me Serato kai Native Instruments alla se diafora e shops brisko ena soro epiloges....
 

Posted Wed 23 Jun 10 @ 7:10 pm
file mou giati psaxnesai ?? Vadise sta sigoura...sta dokimasmena,sta timecodes eidika mh riskareis..bthw kalws hrthes...pantws to vdj apo oti kserw doulevei sxedon me ola ta tcv ths agoras..an exeis xrhma kai xrono dokimase ta ola...lol
 

Posted Wed 23 Jun 10 @ 9:04 pm
psaxnomai gia 3 logous
1) exo pio efkolh prosbash sta reloop (alla den ksero an douleboun)
2) ta reloop 8a mou bgoun pio ftina (giati ta'xw pazarepsei)
3) gia ais8itikous logous, an bro kanena xromataki pou m'aresei apo kati na ksero an 8a doulepsei

Sosto afto pou les... Profanos ta prota mou 8a nai ta Serato kai blepoume.
 

Posted Thu 24 Jun 10 @ 4:02 am
87%