Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: New skin ... Rusty... - Page: 2

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Super!
Paratiriseis :

-To plaisio pou anabosbinei sto telos einai poly entono gia mena kai prosopika me anxonei pou to vlepo.
Fantazomai se synthikes douleias den theloume prostheto agxos, tha protimousa na anavosbinei to remain time.

-To key pou allazei 3 modes me klick, tha protimousa na ebazes to noumeriko +- ksexorista dipla (exeis xwro), kai sto yparxon na afiseis key kai numeric key. Ta +-(imitonia) exoun mia sxesi posostou, opos einai to epi tis ekato % sto pitch se sxesi me ta bpm, opote theleis na ta blepeis ksexorista, px an exeis kanei to rouva na akougetai san..stroumfaki.. To key pio poly to blepeis san plirofortia gia na tairiakseis me to epomeno tragoudi.

- To pitch % nomizo tha itan kalytera an ebazes idio megethos grammatoseira/stoixisi me ta times kai bpm.

- Kalytera to master video, to exeis "faei" ligo apo kato tha mporouses na kaneis to idio kai apo pano oste na eksexei to plaisio symmetrika san tampelitsa, px opos to metaliko kommati sti zoni tou panteloniou se sxesi me tin ypoloipi zwni.

- Gain text, me klik na deixnei to level, einai xrisimo giati an exeis auto-gain to teliko gain einai panta 0 ara den sou prosferei kamia pliroforia, eno to level sou deixnei poso dynata einai grammeno ena kommati.... opote tha blepeis ROUS (-)arketa katw kai xatzigianni (+)epano (overcompress)

- Oi kymatomorfes eksakolouthoun na mou fainontai poly bright se sxesi me to ypoloipo, exeis aspro kai kapoia diabathmisi tou gkri, tha mporouses na to pas me 2 diabathmiseis tou gkri, i kapoio kontino me to skin xroma.
Den ksero pos petyxaineis allo xroma sta peaks kai allo stin "basi" tis kymatomorfis alla mipos ayta tha eprepe na einai anapoda, diladi ta peaks pio entona kai i basi pio skoura.. ?

- Kapoia text theloun ligo kentrarisma px epano to roloi, i endeiksi tou sample, ta cues, i isos ligo megalyteri grammatoseira.

Genikws poly kali douleia kai kata ti gnomi mou stin sosti kateythinsi.
Xortasame na blepoume skins mono gia to "mati" pou omos den mporeis na doulepseis...
Mpravo Mpampi.

Pros tous allous users
TESTARETE TO SKIN AMMESA, wste na to energopoihso ego ai na min perimenoume kapoion allon moderator na to egkrinei OK ?
Giati yparxei kai mia diadikasia proegkriseis se oti anebazoun oi xristes..
 

Posted Wed 31 Mar 10 @ 5:09 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
apopsis wrote :


- Kalytera to master video, to exeis "faei" ligo apo kato tha mporouses na kaneis to idio kai apo pano oste na eksexei to plaisio symmetrika san tampelitsa, px opos to metaliko kommati sti zoni tou panteloniou se sxesi me tin ypoloipi zwni.


An to kaneis ayto telika se pernei na to megaloseis analogika, aristera-deksia exeis liga xiliosta ...lol

-Epeisis mou leipei ligo pano deksia pou den exei [x] i minimize kai einai keno, mallon apo synitheia pao na patiso ekei..
 

Posted Wed 31 Mar 10 @ 7:11 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To skin anevike edw http://www.virtualdj.com/addons/11133/Rusty.html

Katarxin na euxaristisw ton Giwrgo (Apopsis) , ton monadiko beta tester tou skin, gia tis ypodeikseis tou, alla kai tin ousiastiki syneisfora tou, afou eikeinos ekane ousiastika tis diaforetikes xrwmatikes versions.

To skin einai se 1280X800 & 1440X900 se 4 diaforetikes xrwmatikes versions (orange, orange blue, dark, grey).

Enjoy !


 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 4:03 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Sorry, you don't have the necessary accreditations to view this page.
 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 6:26 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha perimeneis mexri na egkrithei apo kapoion moderator
 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 7:35 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego pou sto diko mou skin exo balei size 20 ti na po?
 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 8:50 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
ego pou sto diko mou skin exo balei size 20 ti na po?


Ton Gonidi Aledjo den mporeis na ton deis me mikri grammatoseira..., eidika an exei kai sfinakia pou pasne kai erxontai...
An paizeis house einai ok -)

To katebases, to skin pws sou fanike ?
 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 9:19 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
xaxaxaxaxa
pragmatika einai kourastiko na einai toso mikro to megethos ton grammaton.
proteimo na eimai se apostasi 1,5 metro apo to laptop kai na blepo kathara ta grammata.

oso gia to skin, ta xromata de me boleuoun, mporei epidi exo synithisei to default.
stis kymatomorfes, sto deck ktl.
episis epeidi ego de xrisimopoio video, pianoun tzampa xoro oi othonitses.
bgalte kai ekdosi audio pou na min exei video.

episis auto pou exete balei gia to pitch, key kai louketa mou fainetai perito.
einai mikra kai katalathos mporei na patiso allo.
etsi ki'allios mono mia leiotourgia xrisimopoio opos to exei to default.
aplos balte ena aplo koumpi gia to master tempo.

pantos kai go ithela na skin pou na exei megalo browser.....

keep walking
 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 9:28 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 9:35 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
apopsis wrote :
@Aledjo, wraia eikonidia (folders klp) sto skin.


prosekses ti eikonidio exo balei sta paixmena tragoudia????

bgazei mati!
 

Posted Thu 01 Apr 10 @ 10:01 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
New Blue Version...

 

Posted Fri 02 Apr 10 @ 6:15 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :
... mexri na egkrithei apo moderators

....pisteuw na sas aresei to Pasxalino mou dwraki.


Approved apo mena kai READY gia download sto skin section, -free gia prof. users- :

http://www.virtualdj.com/addons/11133/Rusty.html

Eyxaristoume gia to doro.
 

Posted Fri 02 Apr 10 @ 9:26 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Giwrgo den to ekanes auto-extract?

Episis mipws ksereis pws mporw na prosthesw kai alla screenshots apo katw ekei sto Description?
 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 9:14 am
snik3Home userMember since 2009
sta popular videos o skatzoxoiros apo mazoo and the zoo?

:/
 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 9:27 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
xaxa .. o gios mou exei allaksei ta fwta stis playlists.... isws deis ki alla ...xaxaxa Ti na kanw einai ekolaptomenos.
 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 9:37 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Opoios den thelei EQ Crossfaders yparxei kai auti i ekdosi me video 16:9. Den tin exw anevasei, tha anevei se epomeno update. An tin thelei kaneis mou leei me pm

 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 12:01 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :
Opoios den thelei EQ Crossfaders yparxei kai auti i ekdosi me video 16:9. Den tin exw anevasei, tha anevei se epomeno update. An tin thelei kaneis mou leei me pm


Sostos me ta megalytera video, ta alla einai oriaka, na deis pou tha mporeso na xoreso kai ta x-fades edo..
Alla diorthose kapoia mikra lathakia:
1. Sto blue ta icons [MT], [TC] blepeis exoun mauro background.
2. To level [lvl...] sto deck2 emfanizetai miso stis 1280x800 versions
3...
 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 12:50 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai me endiaferei emena opos tha ithela kai mia ekdosi only audio xoris video.

meta apo kei kai pera ligo xromata me psiloxalane
 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 12:58 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
nai me endiaferei emena opos tha ithela kai mia ekdosi only audio xoris video.

meta apo kei kai pera ligo xromata me psiloxalane


Aledjo, ta video parathyra einai toso mikra pou den enoxloun katholou ekei pou einai..., min bazeis tora ton anthropo na kanei kai alli version..
Gia ta xromata, na ksereis pote min krineis apo ayto pou blepeis sto spiti (pou exeis allo fotismo) kai sta screenshots.
Sto spiti kai ego to default xrisimopeio. Sto magazi brady einai diaforetika, px mporeis na anoikseis to mycomputer/explorer full screen pou exei aspro fonto sto magazi ? tha tyflotheis. Giati ta cdplayers exoun toso diakritiko fotismo, i giati to kantran tou aytokinitou exei tetoio fotismo...

btw, to clio mou exei xromata rasty (konter/strofometro)...
 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 1:08 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ok.
tha to dokimaso sto magazi kai tha po entyposeis.
 

Posted Sat 03 Apr 10 @ 1:13 pm
34%