Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: New skin ... Rusty... - Page: 6

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
To sxolio me to prasino malon akyro pou ekana, einai thema monitor, epaiksa me to skin xtes live ola kala.
 

Posted Sat 01 May 10 @ 8:56 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ki egw pou epaiksa simera live..ola kala, ena pragma pou tha allaksw sigoura sto epomeno update einai ta plaisia otan teleiwnei to kommati. Prepei na allaksei xrwma, mallon pros to aspro giati kokkino sto kokkino, i mple sto mple, den ksexwrizei kai toso.
Exete dikio me ta xrwmata, paizei rolo to monitor, to perivallon pou douleueis, tha doume ...
 

Posted Sat 01 May 10 @ 7:40 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :
ena pragma pou tha allaksw sigoura sto epomeno update einai ta plaisia otan teleiwnei to kommati. Prepei na allaksei xrwma, mallon pros to aspro giati kokkino sto kokkino, i mple sto mple, den ksexwrizei kai toso.

Ki omos ayto itan pou mou arese kai ithela na sto po, gia mena einai diakritiko/omorfo kai fainetai oso prepei etsi.
Antitheta ta loops pou anabosbinoun nai men ta blepo alla ithela ligo perissotero na mou trabane tin prosoxi,... thelei ena kitrinaki ekei..
(i isos pio grigoro blink) opos kai ta kill pou einai bathy kokkino ta ksexnao kapoies fores, den fainontai toso.

 

Posted Tue 04 May 10 @ 9:05 pm
sorry mia parathrhsh:

sth dexia play list an pathsoume diplo klik kai fwrtwsei kapoio komati tote exafanizete apo th lista (-an exoume energopoihmeno to remove from list).

an den to exoume energopoihmeno h an yparxei deuterh fora sth lista h xanafwrtosoume th lista pou periexei to koamati kai paizei ekeinh th stigmh tote einai fwthsmeno me ena poly anoixto ciel xrwma pou me ta aspra grammata pou exei h play list den fenete tipota, toulaxiston sth dikh mou othonh.

anyway, check it kai have in mind
 

Posted Sun 09 May 10 @ 11:38 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
milas gia tin dark i tin blue version...den mporw na to anaparagagw auto pou les. Fortwneis apo playlist me double click?
 

Posted Sun 09 May 10 @ 1:30 pm
 

Posted Mon 10 May 10 @ 10:56 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
mia eikona ...xilies lekseis kai ena bug...xaxaxa



Mono pou to bug einai tou software kai oxi tou skin. Sti foto einai to default skin tou VDJ. NA sou pw tin alitheia den xrisimopoiws automix kai den mou eixe tyxei na to dw... fantazomai pws den einai eskemena fwtismeno diaforetika, alla kai an itan (pou den einai kai paralogo) tha eprepe na ypirxe anafora sto skin (xml) gia na allakseis to xrwma, pragma pou den yparxei...araaaa...Report !

Mia kai to efere i kouventa (i mallon i foto) den exeis allaksei to Key se Numeric? Mporeis na to allakseis apo to xml, kati mou eixes pei oti tha se voleue.
 

Posted Mon 10 May 10 @ 12:41 pm
ntax me thn help tou apopsis to ftiaxame ki auto :)
 

Posted Mon 10 May 10 @ 12:48 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
dld?
 

Posted Mon 10 May 10 @ 12:49 pm
apla mou epivevewse pou kaneis to swap ston kwdika giati malon ekana kapoia gkafa kai de mou evgene...

twra ola ok :)
 

Posted Mon 10 May 10 @ 1:20 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Rotises gia idees gia updates....
Tha elega meine stin filosofia tou skin min bazeis pola pola.

Oi dikes mou paratiriseis kai idees gia to skin ayto einai :
- Na kentrareis ola ta xfaders, opos sou eipa an ta baleis ola kentro den einai akribos sti grammi ta eq-faders se sxesi me ta audio video faders.
(audio kai video2 panels)
- Ta [1] [2] (selected), loops, fx buttons na ta dokomazes me gemisma sto xroma opos to tcmania ?

-IDEA gia to video crosfader antoistoixi me ayto pou ekanes gia to audio xfader :
Otan to video xfader einai TERMA aristera i deksia kai mono tote (diladi otan anabei to prasino trigonaki/belaki pou exeis) na fotizei mple i kokkino plaisio sto antistoixo preview video, pou tha simenei diladi oti ayto to video einai ston aera.
Plaisio opos eixes kanei gia to active deck stin v2..
Ayto kyrios gia xrisi karaoke. Den ksero alla den exo kataferei na eksaleipso ta lathi sta karaoke pou kano. Se kathe bradia yparxoun 2-3 fores pou bgazo ton ixo ston aera alla ksexnao na gyriso to video crossfader epeidi sygxronos exo na sikoso mikrofona i milao me kapoio pelati.
Kai profanos kai giati anamesa sta karaoke paizo kai mousiki, kai exo kai to output monitor plati oste na koitaei ston kosmo..

- Epeisis opos sou exo ksanapei ta kill prepei na einai pio entona, na kanei mpam oti exeis kommeni mia perioxi sto eq diladi otan sikoneis to kanali kai kaneis allagi.

- Kati pou tha ithela einai ena REC button sta samples.
sto default skin exei ena sample slot gia kathe deck epilegeis sample kai patas rec.
Mporeis pano stin mpara me ta smple button pou exeis, na baleis ena rec etsi oste .. :
na epilegeis ena sample kai na patas ayto to button kai na kaneis rec apo to active deck...
An den ginetai ayto na yparxei ena switch pou na epilegeis source, i ksexorista Rec1, Rec2... den ksero, ginetai tipota apo ayta ?
Me deksi klick epno sta sample buttons tha mporouse epeiseis na anoigei to sample menu (load, save..) anti gia temporary play
Kai ayto den ksero an ginetai.

- Alles protimiseis mou pou ksereis kai an theleis akoloutheis, MT anti keylock, Camelot key..

 

Posted Sat 15 May 10 @ 8:32 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
apopsis wrote :
Ta [1] [2] (selected), loops, fx buttons na ta dokomazes me gemisma sto xroma opos to tcmania ?

Done

apopsis wrote :
-IDEA gia to video crosfader antoistoixi me ayto pou ekanes gia to audio xfader :
Otan to video xfader einai TERMA aristera i deksia kai mono tote (diladi otan anabei to prasino trigonaki/belaki pou exeis) na fotizei mple i kokkino plaisio sto antistoixo preview video, pou tha simenei diladi oti ayto to video einai ston aera.
Plaisio opos eixes kanei gia to active deck stin v2..

Kali idea gia to frame sto video...done.

apopsis wrote :
- Kati pou tha ithela einai ena REC button sta samples.
sto default skin exei ena sample slot gia kathe deck epilegeis sample kai patas rec.
Mporeis pano stin mpara me ta smple button pou exeis, na baleis ena rec etsi oste .. :
na epilegeis ena sample kai na patas ayto to button kai na kaneis rec apo to active deck...
ginetai

apopsis wrote :
- Alles protimiseis mou pou ksereis kai an theleis akoloutheis, MT anti keylock, Camelot key..


Ta Kill tha to palepsw, nomizw tha vrw ligo xwro akoma. An den megalwsoun mono me allagi xrwmatos den tha deiksei ksi poly.

Camelot..ok gia MasterTempo... To keylock einai auto pou thelei i Atomix na proothisei ws leksi opote pame me ta nera tous.

 

Posted Sat 15 May 10 @ 11:57 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Telika auto bug pou vrike o Innersense ti itan gia peite mou kai mena.
 

Posted Sat 15 May 10 @ 11:58 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oson afora gia to karaoke... exw mia idea (flasia). Na eftiaxnes ena shortcut pou to PLAY na itan kai PLAY kai Video Transition mazi, an kai efoson to arxeio pou paizeis einai karaoke.
To syntax tha sto vrw an auto pisteueis oti tha se voleue... xixi kai gw to ksexnaw kammia fora. Eipame na kanoume kai kana lathaki, min nomizoun oti paizoume konserva. (asxeto alla kollaei edw)
 

Posted Sat 15 May 10 @ 12:04 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Mpa... kai na exo allo play gia video kai allo gia audio ? ase pou paizo me timecodes opote den paizei play entoli..
Gia ta kill den nomizo toso oti einai to megethos, an to ekanes gemisma kokkino, isos portokali, i na anabosbinei, idees dino.
Ante kane kai ayto me to Rec sample, akoma kai 2 mikra recA kai recB se pairnei an mikraineis ligo to sample slot epano.
Akoma kai deksi klik menu (load, save..) kapou ekei mporeis na to bolepseis.
 

Posted Sat 15 May 10 @ 6:16 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Erotisi....
Sta volume faders ginetai i diabathmisi (mple, kokkino) na apeikonizei kati allo apo volume, px to tc signal ? i akoma kai vu-meters ?
Tha eixe endiaferon ayto.

Kati allo...
Ta fx einai ok etsi me ta < > +/- buttons alla nomizo tha protimousa to "klasiko" right click menu pou einai pio eykoli (apeytheias) prosvasi se fx alla kai se sub-folders. Etsi tha glitones kai ligo xoro gia 2 mikra rotary gia parameters 1 kai 2.
 

Posted Sat 15 May 10 @ 7:38 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oti theleis ginetai. Apo ti stigmi pou ftiaxneis ta grafika (diavathmisi), orizeis esy ti theleis na einai.

Done gia ta FX, outws i allws kai mena etsi me voleuei. Stin AA DP2, exw rotary FX selector, push to rotary kanei active kai alla 2 rotary gia ta FX.
 

Posted Sun 16 May 10 @ 8:51 pm


(Old topics and forums are automatically closed)