Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: New DJ @ Start ?

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

polonosHome userMember since 2009
Χαιρετω οοοοοοοοολη την τρελλο παρεα.... Της τελευταιες μερες εχω διαβασει παρα πολλα θεματα στο φορουμ που αφορουν Dj'ing ...
Καθ'αρχας πολλα μπραβο για την δουλεια που κανετε και για την αγαπη που δειχνετε προς αυτο που κανετε.
Περναω σιγα σιγα στο ψητο, ειμαι 22 ετων και το να γινω Dj απο τοτε που με θυμαμαι ηταν το ονειρο μου, ως τοσο η ζωη καμμια φορα μας τα φερνει αλλιως απο τι περιμενουμε.... Το να γινω Dj (σε καποιο μαγαζι) δεν το βλεπω σαν επαγγελμα αλλα περισσοτερο σαν hobby αν θελετε, εχω σταθερη δουλεια στον χωρο της πληροφορικης την οποια αγαπαω εξιοσου πολυ με την μουσικη.
Αρκετο καιρο τωρα στο μυαλο μου γυρισε η ιδεα να ασχοληθω με αυτο που παντα ηθελα, παιζω καθε μερα οσο περισσοτερο μπορω με το VDJ δοκιμαζωντας καινουργια κολπακια. Ως τοσο πραγματικη επαφη με κονσολα (εστω και steel) δεν ειχα ποτε, γνωριμια με καποιον DJ δεν παιζει οποτε ειμαι καταδικασμενος στον εαυτο μου :( Η μουσικη μου συλλογη μπορω να πω πως παει καλα και συνεχως αυξανεται, ακουω περισσοτερο techno πχ. Sebastian Ingrosso, Swedish House MAfia κτλ, επισης μ'αρεσει dance και r&b σκηνη (δεν μπορω με τιποτα την ελληνικη μουσικη)
Για να μην σας κουραζω λοιπον θα ηθελα να μου πειτε απο που ξεκιναω? Τι πρεπει να κανω? Ποια ειναι τα πρωτα βηματα?
Δυστηχως τα οικονομικα ειναι λιγο ζορισμενα και δεν παιζει budget για αγορα εξοπλισμου προς το παρων.
Μηπως θα μπορουσα να ερθω σε επαφη με καποια παιδια απο εδω μεσα ωστε να μου δειξουν 5-6 πραγματακια απο κοντα?
Γιατι θελω να γινω DJ ? Γιατι απο παντοτε μου αρεσε να διασκεδαζω κοσμο και πιστευω πως το να βλεπεις ενα πληθως να χωρευει στους ρυθμους που παιζεις ειναι ενα αξεχαστο συναισθημα....
 

Posted Mon 15 Feb 10 @ 12:01 pm


(Old topics and forums are automatically closed)