Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Erwtisi gia live mix

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Re paidia panta akouga kapoious dj na kanoun mixeis kai otan theloun n allaksoun tragoudi gia paradeigma vazoun kati san poli reverb pou to kovoun apotoma kai mpainei sto break i sto beat analoga tou allou tragoudiou. Exete kamia idea pws mporw n to kanw auto?
Gia na katalavete ti lew akouste auto to tragoudi sto 1:28 k st 2:00
http://www.youtube.com/watch?v=_8omuhj2g2w
mporei na mn allazei tragoudi alla einai akrivws auto p thelw...!
 

Posted Sat 31 Oct 09 @ 7:11 am
an dn kanw la8os, ayto einai audio FX pou pros8eteis kata thn paragwgh tou kommatiou. to sygekrimeno prepei n einai "sweeping filter" k prosti8etai eykola kata thn paragwgh. wstoso dn xerw kata poso einai dynato n ginei se live mix.

allos tropos einai k to "white noise" to opoio synh8ws einai ena sssss sto skasimo tou mpasou meta to build up (opws sto deep fear as poume).
 

Posted Sat 31 Oct 09 @ 8:41 am
file m auto akrivws thelw...alla dn mporw na kanw production. dn exw toso xrono...eimai triti likeiou kai katalavaineis...
an mporei kapoios n m pei pws ginete se live tha tn eugnomonousa...
 

Posted Sat 31 Oct 09 @ 2:34 pm
koita, ayto mporei n ginei sigoura live ama paizeis me ableton... alla dn nomizw oti axizei n asxolh8eis monaxa g ayton ton logo. twra, allon tropo dn xerw, ka8ws einai apotelesma mias seiras apo FX ta opoia ephreazoun ola mazi ton hxo. an kapoios xerei kati sxetiko as voh8hsei.

oson afora to white noise, mporw n ftiaxw ena sto ableton k n st steilw
(akou sthn arxh akrivws n katalaveis ti ennow:
http://www.youtube.com/watch?v=g4l38kGwGXQ )
 

Posted Sat 31 Oct 09 @ 3:00 pm
loipon akou egw ti ekana...paizontas live me vdj se ena online stathmo p exw ftiaksei m kati filous se ena tragoudi ekana loopa kati vocals vgazontas teleiws to basso kai evala to djos delay 2 se freeze me sxedon full to volume kai to eskasa sto basso t allou tragoudiou kai tautoxrona allaksa apotoma to crossfader...to apotelesma itan arketa ikanopoiitiko alla oxi akrivws auto p perimena..
otan les ableton ennoeis to ableton live?
 

Posted Sun 01 Nov 09 @ 2:11 pm


(Old topics and forums are automatically closed)