Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Demo Mix October 2009 (House)

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Molis anevasa st soundcoud to teleytaio mou mixaki.
apoteleitai apo house kommatia kyriws kainouria. kapoia pio emporika kapoia oxi k toso...
ENJOY!

Download & Streaming:
http://soundcloud.com/leonidassr/leo-demo-mix-october-2009


Tracklist:

1. Dennis Ferrer - Sinfonia Della Notte
2. Son Of Raw - A Black Man In Space
3. Parov Stelar - Homesick
4. Bingo Players Vs. Chocolate Puma - Disco Electrique
5. Sidekick - Deep Fear
6. Playmen Feat. Reckless - Together Forever
7. Kicken Vs. Yasca Feat. Nado - Feel The Sunshine
8. Smax Gold - Rising Sun
9. Vandalism - Hablando
10. Residence DeeJays & Frissco - Sexy Love
11. Inna - Hot
12. Tristan Garner - Caribe
13. Eric Prydz - Armed
14. Shapeshifters - Chime
 

Posted Thu 22 Oct 09 @ 10:26 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
ayta einai palia...........
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 3:10 am
omorfa.. latreuw to Parov Stelar - Homesick!
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 4:37 am
file mou an egrapses apla gia na mou thn peis gia to tracklist s eyxaristw poly!!!

apla mou epivevaiwneis ton kanona oti ena megalo pososto twn djs einai komplexikoi.

koita ligo pote exoun vgei sthn kykloforia to "disco electrique" k t "sinfonia della notte" k pes mou an einai palia.

ps: dn exw provlhma me thn kritikh sxetika me to mixarisma mou, exalou g ayto postarw. alla an mou grafeis me dia8esh n mou thn peis exarxhs mono k mono ap t tracklist, ti na pw......
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 8:20 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
pos to ekanes to mixarisma?
me to vdj live me manual beatmatch?
i me kapoio allo programa?
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 8:36 am
live... alla me thn trith prospa8eia... mexri n petyxw tis allages :S :S
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 9:05 am
DJGEO01Home userMember since 2009
den 8elw na to paiksw istoria apla sou lew ayto pou einai.....kserw pote exoun bgei.....sou eipa oti einai palia epeidh eipes 'kiryws kainouria'....mono ta dyo pou eipes einai prosfata......
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 11:56 am
Molis anevasa st soundcoud to teleytaio mou mixaki.
apoteleitai apo house kommatia "sxetika kainouria". kapoia pio emporika kapoia oxi k toso...
ENJOY!

kalytera twra??
skopos einai st demo mix n exw kommatia pou exoun paixtei poly prosfata k ta xerei o kosmos. an 8es gia sena 8a kanw ena me underground kainouria kommatia, ta opoia dn t akoune oute oi paragwgoi tous!!! ti les???
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 12:24 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Leonida to akousa olo mexri telous.
Katarxin prin to akousw eida 15 tracks kai peripou 50 lepta, me ena proxeiro ypologismo... 3,5 lepta ana kommati...xmmmm einai poly eipa...
Kserw oti isws polloi na diafvnisoun mazi mou, alla thewrw oti an afiseis ta kommatia panw apo 2 lepta kai makrosyrtes allages pou sxedon ftanoun ta 16-32 i kai akoma ta 64 beat (den isxyei gia sena auto), to apotelesma einai ligo vareto kai se kanei auto pou leme na "agxwnesai".

Anyway, to ksepernaw. Leonida auto pou paratirisa einai to eksis... Kaneis mixing san na kaneis fading. Ti thelw na pw... ok vriskeis synithws to swsto simeio entry, alla meta (toulaxiston auto fanike se arketes allages) ksekinas na kaneis apla ena fading svinwntas to ena kommati kai anoigwntas to allo. Den prepei na ginetai etsi.
To EQ to douleueis katholou? Enas aplos alla kai apotelesmatikos tropos na kaneis house mixing einai na paizeis me to EQ. Koveis mpassa apo to ena, dineis apo to allo kai genika paizeis me to EQ se 8ares i 16ares loopes synithws mexri na peraseis sto allo kommati.

..nomizw auta se genikes grammes, ..ti controller (mixanimata) xrisimopoiises?
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 6:01 pm
arxika, to mix dn exei sxesh me programma magaziou h kati tetoio, wste n m endiaferei amesa o xronos k n allazw grhgora kommatia. exallou dn apey8ynomai sto koino enos ellhnikou skylo-club...! epomenws dn skefthka tn xrono, alla afhsa ta kommatia na exelix8oun opws 8a armoze se ena house mixaki. opou eida oti patousan kalytera, ta mixara, apofeygontas k arketa breakdowns ta opoia katantan kourastika.

oson afora t EQing, panta kanw stis allages. kyriws me ta mpasa paizw, alla k s ayto t mix an prosexeis se merikes allages ekleina ta his se alles hi k mids klp.

ayto pou koitaxa pio poly apo alla mixakia, htan t phrasing mou. k nomizw oti ekei ta phga poly kala, ka8ws melethsa ligo ta kommatia k eida akrivws pou allazoun ta phrases (dn xerw pws legontai sta ellhnika...) me apotelesma n pathsoun kala metaxy tous ta kommatia k n apofygw tis polles loopes.

+ t mix egine me to STEEL k karta hxou.


ps. eyxaristw gia to sxolio djdad.
 

Posted Fri 23 Oct 09 @ 6:26 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
to mix sou einai kalo......basika egw akouw perisotero afrohouse.....gia kane auto me ta underground pou les....emena mou aresei na paizw komatia pou den exoun paiksei sto radio pou den einai arketa gnwsta......akou,mou eixan pei na peksw se ena party(25 october persi )k bazw to "Sidekick - Deep Fear" kai ti mou lene ta atoma pou htan eki "re malaka ti malakies bazeis" kai to kalokairi ayta ta atoma legane ti komatara einai ayto tous akouga k gelaga.....
 

Posted Sat 24 Oct 09 @ 3:22 am
pragmati, einai opws les... k t kalokairi aytoi t evazan st amaxi tous olo to savatovrado...!!

koita, egw protimaw soulful house, funky house, k ligo deep... alla dn nomizw n ekane tetoia mousikh gia demo mix! an k akougetai eyxarista ayth h mousikh genika.
 

Posted Sat 24 Oct 09 @ 5:49 am
DJGEO01Home userMember since 2009
na sou pw thn alh8eia den asxoloume allo me to djing gia polous k diaforous logous....... k egw akouw funky,soul k deep... k prospa8hse na paizeis me cdieres mikth akoustika k auti, meta sto programa 8a einai ola eykola elpizw na katalabeneis......
 

Posted Sat 24 Oct 09 @ 7:44 am
Leonida m arese polu to Goran's House Party. Polu prototypo!
 

Posted Thu 29 Oct 09 @ 10:01 am
eyxaristw file!

vevaia, htan mia periergh empneysh na pw thn alh8eia... :P
 

Posted Thu 29 Oct 09 @ 12:58 pm


(Old topics and forums are automatically closed)