Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Δοκιμασμένη αγορα - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

dinos_pPRO InfinityMember since 2012
Καλημέρα ... θα ειθελα μια βοήθεια σχετικά με τις ρυθμίσεις Καινούργιου laptop με windows 10 και το virtuald για μουσική αποκλειστικά ..Dell Inspiron (Intel Core i7 8750H/16 GB/256GB SSD + 1TB HDD
Όταν λέτε καθαρή εγκατάσταση λητουργικού ... πως γίνεται ; ( άσχετος σε windows 10 )
Ευχαριστώ ...
 

Posted Wed 19 Dec 18 @ 8:39 am
Αν δεν έχεις πρόβλημα με το laptop σου, τότε καλύτερα να μην κάνεις τίποτα.
Εγώ στην περίπτωση σου το μόνο που θα έκανα θα ήταν ένας έλεγχος για το ποιες εφαρμογές φορτώνουν με την εκκίνηση των Windows και θα έκλεινα οτι θεωρούσα περιττό (π.χ. εφαρμογή που ελέγχει αν υπάρχουν updates των drivers της Dell)
Σε τέτοιο μηχάνημα σαν το δικό σου δεν θα έμπαινα στη διαδικασία του "clean install" αν δεν υπήρχε λόγος, δηλαδή αν δεν υπήρχε πρόβλημα που δεν θα μπορούσα να το λύσω αλλιώς.
 

Posted Wed 19 Dec 18 @ 9:49 am
dinos_pPRO InfinityMember since 2012
PhantomDeejay wrote :
Αν δεν έχεις πρόβλημα με το laptop σου, τότε καλύτερα να μην κάνεις τίποτα.
Εγώ στην περίπτωση σου το μόνο που θα έκανα θα ήταν ένας έλεγχος για το ποιες εφαρμογές φορτώνουν με την εκκίνηση των Windows και θα έκλεινα οτι θεωρούσα περιττό (π.χ. εφαρμογή που ελέγχει αν υπάρχουν updates των drivers της Dell)
Σε τέτοιο μηχάνημα σαν το δικό σου δεν θα έμπαινα στη διαδικασία του "clean install" αν δεν υπήρχε λόγος, δηλαδή αν δεν υπήρχε πρόβλημα που δεν θα μπορούσα να το λύσω αλλιώς.



Phantom ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση
Αλλά επειδή είμαι εντελώς άσχετος με τα windows 10 είναι η ίδια διαδικασία με τα 7αρια ; (Για το κλείσιμο εφαρμογών )

 

Posted Wed 19 Dec 18 @ 10:46 am
Όχι.
Επιγραμματικά:

1) Κάνε δεξί κλικ πάνω στην γραμμή εργασιών
2) Επέλεξε "Διαχείριση εργασιών"
3) Πάτα "Περισσότερες λεπτομέρειες"
4) Επέλεξε την καρτέλα "Εκκίνηση"
Στην καρτέλα αυτή θα δεις τι ξεκινάει μαζί με τα Windows. Κλείσε οτι θεωρείς οτι δεν σου χρειάζεται.
ΜΗΝ μπεις καν στον κόπο να πειράξεις Υπηρεσίες κτλ
 

Posted Wed 19 Dec 18 @ 11:10 am


(Old topics and forums are automatically closed)