Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: [NEO] VirtualDj 8.2 - Page: 5

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djsadimPRO InfinityMember since 2006
DjKikas83 wrote :
DjKikas83 wrote :

Επίσης κάτι που μου συμβαίνει από την αρχή με την έκδοση 8. Ενώ έχω βάλει να κάνει Preload μέχρι 10 λεπτά, όταν φορτώνω μιξαρισμένο κομμάτι π.χ 50 λεπτών το φορτώνει όλο. Είναι κάποιο bug?


Κάνα update για το πρόβλημα αυτό υπάρχει?



δεν είναι bug αλλά αλλαγής τρόπου λειτουργίας, γίνεται streaming του song
 

Posted Wed 10 Aug 16 @ 11:33 am
Και πώς το σταματώ αυτό?
 

Posted Wed 10 Aug 16 @ 2:12 pm
Δεν το σταματάς.
Το μόνο που άλλαξε σε σχέση με πριν είναι ότι τώρα βλέπεις ολόκληρη την κυματομορφή.
Δεν φορτώνεται ολόκληρο το κομμάτι.
Κάνει streaming όπως έκανε και πριν.
 

Posted Wed 10 Aug 16 @ 5:10 pm
djstylegr wrote :
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ...

ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ VIRTUAL 8 B3343 ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ PIONEER CDJ NEXUS 2 ΣΑΝ midi
ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΚΑΡΤΕΣ ΗΧΟΥ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ???


Πρέπει να τα συνδέσεις με 2 καλώδια USB σε 2 θύρες ή σε ένα usb hub. Με link μέσω καλώδιου δικτύου δεν θα δουλέψουν.
 

Posted Wed 10 Aug 16 @ 5:11 pm
Καλημέρα σε όλους. Εγκατέστησα την 8.2 και σήμερα που πήγα να παίξω παρατήρησα οτι δεν λειτουργεί το prelisten. Δηλαδή πατώντας στην SR το Push button, δεν ξεκινούσε το prelisten. Και το δεύτερο παράξενο είναι οτι όταν έβαζα κομμάτια στο automix με επιλογή μίξης back-to-back, σε κάθε αλλαγή τραγουδιού κατέβαζε το pich στο +5,7
Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το τι έχω κάνει λάθος. Ευχαριστώ
 

Posted Sun 02 Oct 16 @ 2:40 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
DrJekyl wrote :
Εμένα μου ανοίγει αλλά μου βγάζει σφάλμα :

virtualdj8.exe - Δεν υπάρχει δίσκος

Δεν υπάρχει δίσκος στη μονάδα δίσκου. Τοποθετήστε ένα δίσκο στη μονάδα δίσκου/.....

Γιατί αυτό?


Μια από τα ίδια στο τελευταίο update. Γιατι?
 

Posted Sun 02 Oct 16 @ 10:30 am
Dj Chris Agg wrote :
Καλημέρα σε όλους. Εγκατέστησα την 8.2 και σήμερα που πήγα να παίξω παρατήρησα οτι δεν λειτουργεί το prelisten. Δηλαδή πατώντας στην SR το Push button, δεν ξεκινούσε το prelisten. Και το δεύτερο παράξενο είναι οτι όταν έβαζα κομμάτια στο automix με επιλογή μίξης back-to-back, σε κάθε αλλαγή τραγουδιού κατέβαζε το pich στο +5,7
Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με το τι έχω κάνει λάθος. Ευχαριστώ
v8.2 b3409

 

Posted Sun 02 Oct 16 @ 5:39 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dj Chris Agg wrote :
... πατώντας στην SR το Push button, δεν ξεκινούσε το prelisten.

Poio einai to "Push" button ??

Dj Chris Agg wrote :
...όταν έβαζα κομμάτια στο automix με επιλογή μίξης back-to-back, σε κάθε αλλαγή τραγουδιού κατέβαζε το pich στο +5,7

Dokimase to setting autoBPMmatch sto No

 

Posted Sun 02 Oct 16 @ 9:37 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
DrJekyl wrote :
]Εμένα μου ανοίγει αλλά μου βγάζει σφάλμα :

virtualdj8.exe - Δεν υπάρχει δίσκος

Δεν υπάρχει δίσκος στη μονάδα δίσκου. Τοποθετήστε ένα δίσκο στη μονάδα δίσκου/.....

Γιατί αυτό?


Poios diskos einai epilegmenos sta Folders otan anoigei to programma ? Postarise edw ena screenshot me to mynima lathous.

 

Posted Sun 02 Oct 16 @ 9:39 pm
djdad wrote :
Dj Chris Agg wrote :
... πατώντας στην SR το Push button, δεν ξεκινούσε το prelisten.

Poio einai to "Push" button ??

Dj Chris Agg wrote :
...όταν έβαζα κομμάτια στο automix με επιλογή μίξης back-to-back, σε κάθε αλλαγή τραγουδιού κατέβαζε το pich στο +5,7

Dokimase to setting autoBPMmatch sto No



Εννοώ το περιστροφικό ποτενσιόμετρο που εχει η sr ανάμεσα στα κουμπιά για load και κάνεις περιήγηση στα folders. Στο 8.0 εκτελούσε το prelisten όταν το πίεζες και με δεύτερο πάτημα σταματούσε.

Το autoBPMmatch ειναι στο No.


 

Posted Mon 03 Oct 16 @ 3:45 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Nai, kapoia stigmi allakse auto. Mporeis pali na exeis auti tin leitourgia an to mappareis san prelisten

Twra gia to allo, apo oti katalavainw, exeis kapoia tragoudia stin Automix, to Automix einai sto Back-to-Back kai otan ginetai i miksi, vlepeis to Pitch na allazeii kai ta tragoudia na sygxronizontai sto idio BPM, i vlepeis panta mia sygkekrimeni timi Pitch % pou mporei na einai i trexousa thesi tou Pitch fader stin konsola ?
episis to Automix, to trexeis se ena deck i exeis epileksei to Dual Automix mode ?
 

Posted Mon 03 Oct 16 @ 4:33 pm
Η εντολή ειναι αυτή? Μόνο prelisten?

 

Posted Mon 03 Oct 16 @ 4:40 pm
djdad wrote :
Nai, kapoia stigmi allakse auto. Mporeis pali na exeis auti tin leitourgia an to mappareis san prelisten



Twra gia to allo, apo oti katalavainw, exeis kapoia tragoudia stin Automix, to Automix einai sto Back-to-Back kai otan ginetai i miksi, vlepeis to Pitch na allazeii kai ta tragoudia na sygxronizontai sto idio BPM, i vlepeis panta mia sygkekrimeni timi Pitch % pou mporei na einai i trexousa thesi tou Pitch fader stin konsola ?
episis to Automix, to trexeis se ena deck i exeis epileksei to Dual Automix mode ?


-Το automix ειναι σε ένα deck.
-Σε κάθε αλλαγή τραγουδιού το pitch πήγαινε στο +5.7 χωρίς αυτο να είναι η θέση του fader
- Με το που άλλαζε τραγούδι μετακινούσα το fader στην κονσόλα μέχρι να ταιριάξει με το skin ( που είχε μετακινηθεί στο +5.7) Και το έφερνα στο μηδέν.

 

Posted Mon 03 Oct 16 @ 4:54 pm
Κάτι νεο???
 

Posted Wed 05 Oct 16 @ 11:08 am
Μια βοήθεια συνάδελφοι??? Γιατί έχω εκδήλωση το Σ/Κ.
Έστω πως κάνουμε εγκατάσταση παλιότερης έκδοσης (8 ή 8.1)???? Αν δεν λύνετε το συγκεκριμένο πρόβλημα.
Ευχαριστώ
 

Posted Fri 07 Oct 16 @ 4:59 am
Στις ρυθμίσεις του automix τι έχεις βάλει;
 

Posted Fri 07 Oct 16 @ 11:50 am
PhantomDeejay wrote :
Στις ρυθμίσεις του automix τι έχεις βάλει;


Έχω τις ρυθμίσεις που φαίνονται πιο πάνω
 

Posted Fri 07 Oct 16 @ 12:12 pm
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
καλησπέρα
πού μπορώ να κατεβάσω την έκδοση 8?
 

Posted Fri 07 Oct 16 @ 8:52 pm
 

Posted Sat 08 Oct 16 @ 12:44 pm
εμένα το virtual dj 8.2 δεν μου αρέσει και πολλή
 

Posted Mon 24 Oct 16 @ 3:26 pm
79%