Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Διακοπές ήχου

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλησπέρα σας, εδω καιαρκετό καιρό (1 χρόνο περίπου) παιζω μουσική με το virtual dj 8 σε mac και με το pioneer ddj ergo-v. Εδώ και 2 βδομάδες ενώ παίζω, μου κάνει διακοπές ο ήχος σε ακανόνιστες στιγμές για περιπου 2 δευτερόλεπτα. Στην αρχή νπμιζα οτι εφταιγε το controller αλλα το χρησιμοποιησα και με 2 pioneer cdj 400 σαν controller και μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα. Τι μπορει να συμβαίνει?
 

Posted Mon 17 Aug 15 @ 1:11 pm
Σου συμβαίνει κάτι σαν αυτό στο video; (κοίτα στο 0:50')

https://www.dropbox.com/s/e8lxhdndpl3suna/Soundaussetzer%20VCI400.mp4?dl=0

Αν ναι, έχει παρατηρηθεί σε σχεδόν όλα τα dj software και αποδίδεται σε bug των OSX Yosemite - Mavericks.
Δεν παρατηρείτε συνέχεια, ούτε έχει μια συγκεκριμένη συχνότητα.
Προσωπικά μου είχε εμφανιστεί στα Mavericks με την Vestax VCI-400 3 - 4 φορές και καμιά με την ίδια κονσόλα στα Yosemite.
Με τα Akai AMX & AFX μου έχει παρουσιαστεί μια φορά στο Yosemite.
Χρησιμοποιώ Mac 15'' Retina τέλος του 2013, i7, 16 GB Ram, 2 GB NVIDIA και Serato μαζι με MixEmergency και Resolume Arena για τα Video.
 

Posted Mon 17 Aug 15 @ 4:55 pm
Οχι καμια σχέση, εμενα σταματαει ο ήχος χωρίς να δειχνει να μποκάρει κάτι, ολα λειτουργουν αψογα, ακομα και στα ακουστικα που ακούω το αλλο κομματι παιζει κανονικα. Ειναι σαν να κάνει διακοπή 2 δευτερολέπτων το κομματι και να συνεχίζει 2 δευτερόλεπτα μετά.
 

Posted Mon 17 Aug 15 @ 7:28 pm
benicosPRO InfinityMember since 2010
Se mena ayto to kanei ka8e fora mia fora se ena oxtaoro forao ta YOSEMITE kai pote den mporesa na to dior8oso.
 

Posted Wed 19 Aug 15 @ 7:33 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Παιδιά τώρα είδα το νήμα. Εγώ ανέβασα αυτό :

http://www.virtualdj.com/forums/204213/Greek_Forum/________________________________________________________________.html

Όπως καταλάβατε το πρόβλημά μου είναι ακριβώς αυτό που αναφέρει ο Benicos (απλά δε μου το κάνει κάθε μέρα). Και συμβαίνει ακριβώς αυτό που δείχνει το video του papagpanos!! Απλά το κάνει στο Virtual Dj..

Έχω κι εγώ MacBookPro 15'' Retina i7, 8 GB Ram, 2 GB NVIDIA, Οκτώβρης του 2012. Και ναι..δυστυχώς κι εγώ έχω Yosemite.....
 

Posted Sun 27 Sep 15 @ 9:52 pm


(Old topics and forums are automatically closed)