Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: [UPDATE] VirtualDJ ver 7.1 - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Όχι, αλλά αν τα jogs τα έχεις μόνιμα σε "JOG" και όχι VINYL MODE τότε δεν θα δεις διαφορά από το script που σου έδωσα...

Άσχετό:
Με την ίδια ακριβώς λογική μπορείς να παίξεις και με την ευαισθησία των jog πέρα από τις ρυθμίσεις. Για παράδειγμα:
play ? touchwheel : param_multiply 0.5 & touchwheel

Αυτή η εντολή θα κάνει το jog 50% πιο αργό όταν το deck δεν παίζει μουσική. Δεν μπορώ να καταλάβψ ακριβώς το πρόβλημα σου (αφού δεν μπορώ να το αναπαράγω με κάποιο δικό μου controller) οπότε απλά σου προτείνω λύσεις να δοκιμάσεις μήπως πετύχεις αυτό που θες...
 

Posted Mon 08 Oct 12 @ 3:40 pm
η 7.1 δεν είναι διαθέσιμη σε home free; Εμένα πάντως μου βγάζει ακόμα την παλιά.
Ρωτάω γιατί στην πίσω σελίδα ο djdad είπε ότι θα είναι διαθέσιμη και σε home free.
 

Posted Mon 08 Oct 12 @ 4:11 pm
Συνήθως η HOME FREE ακολουθεί μετά απο μερικές μέρες. Αν δεν είναι ακόμα διαθέσιμη τότε σε μερικές μέρες θα είναι...
 

Posted Mon 08 Oct 12 @ 4:26 pm
ok thanks.
Το έχει δοκιμάσει κανείς στα 400ρια; βελτιώνεται το πώς γυρνάει το φως όταν παίζει;
 

Posted Mon 08 Oct 12 @ 4:37 pm
Δεν το έχω δοκιμάσει με τα 400άρια αλλά ούτως ή άλλως τα 400άρια δεν προσφέρουν υψηλή ανάλυση στα LED (είναι hardcoded στο firmware και έχουν μεγάλο βήμα) οπότε μην περιμένεις και τρελή διαφορά (εάν καταλάβεις διαφορα)
Πάντως με την MC6000 που δούλεψα την 7.1 το Σ/Κ κατάλαβα διαφορά στην απόκριση των LED. Μοιάζει πιο "φυσική" η απόκριση τους σε σχέση με πριν.
Τώρα μένει να δω τι γίνεται με τα S-3700 που θα παίξω μ' αυτά την Πέμπτη!
 

Posted Mon 08 Oct 12 @ 4:43 pm
γιωργο δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα πιστευω οτι εγινε ποιο ομαλη η λειτουργια,,,ακομη ομως συμφωνα με τα αλλα pioneer cdj 400 k 350 δεν συμβαδιζει,,λογικα θελω να σου τραβηξω ενα βιντεο κ να σου δειξω αλλιως δεν θα κανουμε τιποτα
τελος πεζουν στο 90% σε jog mode και στο 10 σε vinyl και αυτο δεν ξερω αν επιρεαζει τις εντολες που μου ειπες να αλλαξω,,,αφηνω την τελευταια προταση που μου γραφεις οτι θα γινει ποιο αργο το jog οταν δεν παιζει και ελπιζω σε κατι καλυτερο με το vdj8
 

Posted Tue 09 Oct 12 @ 1:37 pm


(Old topics and forums are automatically closed)