Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΟΔΗΓΙΕΣ VIRTUAL DJ STA ELLHNIKA - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

θελω να ρυθμισω το virtual ετσι ωστε να ακουω το τραγουδι που παιζει απ τα ηχεια και το επομενο απο τα ακουστικα και δεν βρισκω το πως γινεται αυτο!! ξερετε τιποτα?
 

Posted Tue 01 Oct 13 @ 6:40 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Προφανώς δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις το topic. Γιατί αν το διάβαζες θα διαπίστωνες οτι το θέμα του είναι τελείως διαφορετικό από το δικό σου.
Παρακαλώ, άνοιξε ένα καινούργιο topic και γράψε εκεί την ερώτησή σου.
 

Posted Tue 01 Oct 13 @ 7:19 am
Καλησπέρα σας! Θελω να γινω Dj αλλα δεν ξερω πολυ καλα αγγλικα. Σε αυτην την δουλεια χρειαζονται τα αγγλικα ???

 

Posted Sun 12 Feb 17 @ 4:55 pm
Όχι. Τα Αγγλικά γενικά δεν χρειάζονται αλλά κακά τα ψέματα βοηθούν πάρα πολύ.
Πέρα από κάποια ορολογία που θα συναντήσεις και ίσως χρειαστείς αυτό εδώ https://translate.google.com/ για να τη μεταφράσεις, τα περισσότερα βιντεάκια που μαθαίνουν σε αρχάριους dj τα βασικά του επαγγέλματος είναι στα Αγγλικά. Οπότε αν δεν ξέρεις Αγγλικά μάλλον δύσκολα θα κατορθώσεις να παρακολουθήσεις τέτοια βίντεο για να μάθεις κάποια πράγματα και θα πρέπει να στηριχτείς είτε σε κάποιον καλό συνάδελφο που να έχει όρεξη να σε βοηθήσει και να σου μάθει 5 πράγματα, είτε να μάθεις μόνος σου με σαφώς πιο αργές και καμιά φορά επίπονες διαδικασίες.
 

Posted Mon 13 Feb 17 @ 9:04 am
Και Επειδη Πολυς Λογος Εχει Γινει Για Το Εγχειριδιο Του Virtual DJ Στα Ελληνικα , Ανεβαζω Τις Πληρεις Οδηγιες Του Virtual DJ 8.0 , Σε Ελληνικη Μεταφραση . Η Μεταφραση Ενδεχομενως Να Εχει Καποιες Μικρες Ατελειες , Λογω Του Οτι Εχει Γινει Μεσω Του Google Translator , Ομως Ειναι Αρκετα Κατατοπιστικη . Στο PDF , Εχω Συμπεριλαβει Ενωμενα Μαζι Και Τα 3 Εγχειριδια , Δηλαδη Το Quick Guide , Το Full Guide , Ακομα Και Το , Virtual DJ . Remote User Guide , Για Συσκευες IOS & Android .

Κατεβαστε Το , Απο Εδω :

https://drive.google.com/open?id=0B1E2FhJAyRTgMWZoM2V1bGpYaGs
 

Posted Tue 01 Aug 17 @ 12:03 pm
Καλησπέρα!

Μόλις κατέβασα την εφαρμογή. Είναι αρκετά ενδιαφέρον. Ωστόσο θα ήθελα να μάθω εάν μπορώ να φτιάξω ένα playlist και να παίζει μόνο του (όπως στο UltraMixer). Με λίγα λόγια να ανεβάσω κάποια τραγούδια και να παίζουν μόνα τους χωρίς δική μου παρέμβαση, χωρίς κενά και με mix κατά την εναλλαγή των κομματιών.

Ευχαριστώ πολύ
 

Posted Fri 18 May 18 @ 6:22 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αν και εισαι σε λαθος τοπικ αυτο μπορει να γινει στο πεδιο του automix... φτιαχνεις μια λιστα πατας κουμπακι και παιζει ατελειωτα..
 

Posted Fri 18 May 18 @ 6:34 pm
παίζει και μιξάρει τα κομμάτια στην αλλαγή;
 

Posted Fri 18 May 18 @ 6:45 pm
έχω επιλέξει το automix αλλά δεν κάνει κάτι
 

Posted Fri 18 May 18 @ 6:48 pm
OK τα κατάφερα

Ευχαριστώ!
 

Posted Fri 18 May 18 @ 7:42 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Έχω να κάνω μια πρόταση σε όλους όσους ασχολούνται με το forum. Να ρωτήσουμε τα τρία δικά μας παιδιά (αφού μόνο αυτοί μπορούν τα μεταφράσουν σωστά το εγχειρίδιο) πόσο θα κοστίσει και να συμβάλλουμε όλοι ώστε να μαζέψουμε τα χρήματα γιατί αξίζει να γίνει πράξη.
 

Posted Fri 18 May 18 @ 8:10 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
DrJekyl wrote :
Έχω να κάνω μια πρόταση σε όλους όσους ασχολούνται με το forum. Να ρωτήσουμε τα τρία δικά μας παιδιά (αφού μόνο αυτοί μπορούν τα μεταφράσουν σωστά το εγχειρίδιο) πόσο θα κοστίσει και να συμβάλλουμε όλοι ώστε να μαζέψουμε τα χρήματα γιατί αξίζει να γίνει πράξη.
μα δεν το μεταφρασε ο midimod? (δε το χω διαβασει βεβαια)
http://www.virtualdj.com/forums/222509/Greek_Forum/___________________________________________________virtual_dj.html

 

Posted Sat 19 May 18 @ 5:36 pm
Το "πρόβλημα" με το εγχειρίδιο και την μετάφραση του είναι οτι το πρόγραμμα αλλάζει διαρκώς.
Ήδη το Αγγλικό εγχειρίδιο χρήσης μπορεί να το βρει κανείς πλέον μόνο on-line σ' αυτό εδώ το site (όπου τα περιεχόμενα του αλλάζουν συνεχώς), και όχι σαν "στατικό" αρχείο PDF.
Υπάρχει η πρόθεση να δημιουργηθεί αντίστοιχο on-line εγχειρίδιο και στα Ελληνικά, αλλά δεν είναι αυτή την στιγμή η πρώτη προτεραιότητα.

Αντίθετα η ορθή μετάφραση του ίδιου του προγράμματος γίνεται από εμένα και το Μπάμπη (dj dad) και είναι πάντα προτεραιότητα. Μέσα στο πρόγραμμα όλες οι περιγραφές των εντολών, των ρυθμίσεων κτλ είναι μεταφρασμένες. Αυτό λογικά θα πρέπει να καλύπτει τις περισσότερες ανάγκες των περισσότερων χρηστών.
Οπότε αν στο VirtualDJ ΔΕΝ χρησιμοποιείται σαν γλώσσα τα Ελληνικά, αλλάξτε την σήμερα σε Ελληνικά!
 

Posted Mon 21 May 18 @ 7:20 am
Kalhmera se olous.!Enw exw plhrwmenh adeia tou virtual dinw 20 eurw to mhna,mou leei oti prepei na epanapikurwsw ksana se 5 hmeres dhladh exw alles 5 hmeres adeia pou exw plhrwmenh kai otan sundew thn konsola den thn emfanizei sto virtual.!Exw mac upologisth kai consola Djazz Pro.!Ti prepei na kanw giati xreiazomai epeigontos to programma
 

Posted Sat 21 Jul 18 @ 4:03 am
Παιδιά καλημέρα ψάχνω να βρω που είναι το εκουαλαιζερ αλλά δε το βρίσκω έχω Pro 7 virtual dj.
 

Posted Sun 05 Apr 20 @ 5:34 am
Αν κι αυτό που ρωτάς είναι τελείως άσχετο με το θέμα (που είναι και πολύ παλιό κτλ) το VirtualDJ 7 δεν έχει equalizer, πέρα από τις κλασικές 3 μπάντες ανά κανάλι.
Equalizer έχει το VirtualDJ 2020
 

Posted Sun 05 Apr 20 @ 11:26 am


(Old topics and forums are automatically closed)