Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room ... (mpla mpla) !!! - Page: 2

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha symfwnisw ki egw oti tha eprepe katarxin na ypirxan sovara video tutorials gia to VirtualDJ, ta opoia na itan ftiagmena me tis odigies kai tis eulogies tis Atomix. To oti eimai kommati autis tis etairias den symainei oti sumfwnw kai me oles tis kiniseis pou ginontai.

Gia to mono pou den symfwnw einai auto ..
aledjo wrote :

(an to ekane to traktor, tha to katalabena..... alla to virtualdj???????)



Apo tin alli den nomizw oti einai o monadikos odigos-tutorial pou tha pwleitai kai den tha xarizetai sto youtube. Apla, ksenizei ligo, giati anaferetai se kapoio software, kai oloi thewroume oti tha eprepe na dinetai dwrean. Vevaia, se antidiastoli kapoiwn allwn periptwsewn, edw to software dinetai dwrean kai plirwneis to tutorial.
 

Posted Sat 07 Jan 12 @ 12:57 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
djdad wrote :

Gia to mono pou den symfwnw einai auto ..
aledjo wrote :

(an to ekane to traktor, tha to katalabena..... alla to virtualdj???????)



me auto pou leo gia to traktor enno oti, einai pou einai psonares, de tha mou fainotan parakseno autoi na paroun mia tetoia gelia apofasi.

to virtualdj omos pou tosa xronia mas exei diksei ti politiki tou, blepe free updates (pou den exei to traktor), free home editon ktl, de to perimena pote na skeftei etsi i atomix.

katalabes?

sto tutorial diladi ti tha lene? pos na syndesoume ti hercules rmx?
bazo stoixima oti kati tetoia xaza tha lene.....
gia entoles shortcuts, skin, oute katadianeia de tha lene


arxizo na skeftomai diafora gia to vdj8.... meta apo auto perimeno na akouso oti to update de tha einai free.... ola pithana einai pleon
 

Posted Sat 07 Jan 12 @ 1:21 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Eksakolouthw na symfwnw mazi sou se genikes grammes, alla auto pou les oti to Tutorial tha leei poso kanei 1+1, auto akrivws einai kai to zitoumeno.
Esy ki egw den prokeitai na agorasoume pote ena tetoio Tutorial. Omws kapoios pou den exei ksanadei sti zwi tou to software, i allo dj software, parolo pou to VirtualDJ einai apo ti fysi tou user-friendly, tha skeftei poly sovara na katevasei ena tetoio Tutorial.

Ena paradeigma, mia kai to fere i kouventa. Edw kai polla xronia, oti afora se graphics ta ftiaxnw me to Corel Draw. Kapoia stigmi, xreiastike gia kapoio logo na dwsw kapou ena arxeio se morfi PSD. Eprepe loipon na to ftiaksw se Photoshop. Ekana 2 vdomades na mathw ta vasika kai auta me ateleiwtes wres mprosta se kathe logis Tutorial sto youtube. Pistepse me, an evrsiska ena oloklirwmeno tutorial gia to Photoshop, tha edina poly perisootera apo $9.

Ola auta epanalambanw, den ta lew epeide diafwnw mazi sou, apla kanw to synigoro tou diavolou.
 

Posted Sat 07 Jan 12 @ 5:23 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
opos to eipes kai sy, gia to photoshop aksizei na doseis lefta giati sou dixnei apeira pragmata.

to na plirosei kapoios gia na dei kati pou to kserei kai i koutsi maria einai xazo.

pelates de tha trabiskoun etsi. kanenas de tha agorasei kati pou de kserei.

antithetos ama to bgazane free, o misos planitis tha to eblepe kai poloi apo autous tha agorazan to vdj pro
giati tha entyposiazontousan apo auta pou tha blepane.

pes sto team apo pano oti tha paroune ta ....


(ase pou 100% tha kykloforisei se rapid, torrent ktl, ektos kai an pontaroun se auto me stratigiki...)
 

Posted Sat 07 Jan 12 @ 7:39 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Kala eiste apisteytoi pou spatalate ton xrono sas kai mazi kai ton diko mou tora me pragmata pou den yparxoun....
Aledjo antitheta me tin diafimisi pou leei oti o Tzampas zei, opoios douleuei prepei a plironetai.
Kai ti kompleksismoi einai tora autoi oti an einai gia to traktor (h akoma kai to photoshop Mpampi) einai ok eno tora den einai.

Aploi nomoi agoras kai zitisis einai. Otan kati einai einai dimofiles opos tora to vdj kapoios tha asxolithei mazi tou, tha grapsei biblio klp.
Me h xoris tin sygkatathesi tou original author.
Kai min nomisete oti den yparxei agora....
Sto support erontai anthropoi pou xreiazetai 20 lepta gia na tous eksigiseis pos na kanousn registration kai na patisoun to download center na katebasoun to programma.

Auto ginaitai edo kai 20 xronia h apo tote pou yparxei software.
Exoun graftei dekades biblia kai tutorial epi pliromi gia to cubase kai gia ola ta mousika programmata production, na min miliso gia photoshop kai office. Tora pou to digital diging einai dimofiles kai oi "dj's" einai pio poloi apo tous "proedrous" ... kapote htan misoi misoi..., logiko einai na doume biblia kai tutorials kai gia autou tou eidous ta programmata.
Min koitate pou ston kosmo tou internet mathame na einai ola free... Isos den tha einai gia panta..

ps. sorry gia tous xaraktirismous, alla pefto apo ta synnefa otan blepo na gkriniazoume gia to tipota..
 

Posted Sat 07 Jan 12 @ 8:20 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kala tora mi trelathoume

1) de mporoume na sykgrinoume to vdj me photoshop, cubase, office. ayta kanoun 154274855 pragmata eno to vdj mono 10

2) den eipa na to ftiaksoune tzampa to tutorial, alla na mi to plirosei o kosmos.... i atomix na to plirosei kai na to bgalei free oste na to dei o aplos kosmakis kai na tou trabiksei to endiaferon na agorasei to vdj.
blepeis pouthena to "tzampa" sti skepsi mou?

ase pou den exo dei pouthena na POULANE odigies gia na to pos douleuei to programa gia ta basika pragmata opos leei kai to manual tou vdj kai tis hercules rmx.

eimai sigouros kati kapos etsi tha einai:

http://www.youtube.com/watch?v=2Ulp6eGu2Uw
http://www.youtube.com/watch?v=FQ62zoVIKB4
 

Posted Sat 07 Jan 12 @ 8:43 pm
Γεια σας παιδια.Μετα απο παααααρα πολυ καιρο αποφασισα να παιξω με τα cdj 400(ειχα βολευτη με την Hercules και βασικα βαριομουν να κατσω να σεταρω)την Παρασκευη επαιξα ολο το βραδυ αψογα (εδω να πω οτι στο συγκεκριμενο μαγαζι ειναι συνδεδεμενα συνεχεια τα 400αρια με τον υπολογιστη με αυτοενισχυομενο usb hub και το virtual original) εγω απλα εβγαλα τον υπολογιστη του μαγαζιου κι εβαλα το Μακ μου,ολα αψογα την καταβρικα ολο το βραδυ κι εδω που τα λεμε μεγαλη διαφορα και στον ηχο και στο παιξιμο.Εχθες για το αλλο μαγαζι που παιζω χρειαστηκα ενα δικο μου usb hub γιατι εχω μονο δυο πορτες,ξεκινησα να παιζω και ολα ηταν καλα μεχρι που σε μια φαση μετα απο κανα 3ωρω ξεραθηκε δεν επαιζε και τελικα ευτυχως που ειχα και το κονσολακι,το καρφωσα και επαιξα.Τι φταιει??υπαρχει περιπτωση να φταιει το hub??που παρεμπιπτοντως ειναι turbo x (αυτοενισχυομενο)
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 8:11 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
[quote=deejaymichaelυπαρχει περιπτωση να φταιει το hub??που παρεμπιπτοντως ειναι turbo x (αυτοενισχυομενο)[/quote]

poly pithano na ftaiei auto giati tin exo patisei kai go me tetoio turbox.
dokimase allo

 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 8:34 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kapoioi balane myalo me ti krisi kai kanoun ptosi timon.

sters cinemas 6.5 euro to eisitirio apo 8.5-9.5 pou eixe!
gia online agora me pistotiki 4.5euro!

mprabo tous!
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 10:19 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
pedia mias kai epestrepsa athina meta apo diakopes kai douleia diavasa edo mesa pou anaferate kati gia site pou na agorazeis komati me kali piotita ktl kana kalo site iparxei? kai tonizo pou na exei tin idia piotita me auti pou exei to cd.. pio poli gia ta ellinika komatia pou auta pou kikloforoune exoune xalia piotita..
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 11:00 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 11:52 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
aledjo wrote :
gia ellinika kalo einai to http://www.musiczone.cosmotemyview.gr/
pou an exeis kinito cosmote stelneis sms gia se xreosei to download kai na mi mplekeis me pistotikes


exeis katevasei songs apo ekei alex?
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 12:00 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai exo katebasei me xreosi sms apo kinito whatup.
i poiotita einai 256kbps mp3
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 12:14 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
aledjo wrote :
nai exo katebasei me xreosi sms apo kinito whatup.
i poiotita einai 256kbps mp3


i xreosi einai auti pou leei i sou leei meta kamia mlkia oti mazi me to fpa = 1 50 euro px?
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 12:25 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
teleutaia fora pou to eixa dokimasei prin 1 xrono, xreone akribos oti grafei.
tora pou to eida grafei kai ti poiotita einai to tragoudi
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 12:41 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
aledjo wrote :
teleutaia fora pou to eixa dokimasei prin 1 xrono, xreone akribos oti grafei.



tha dokimaso sidoma.. euxaristo poli alex
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 12:43 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ena palio mou afentiko (ekeinos pou de kserei ti thelei) pou douleua prin 3 xronia kai eperna 40 euro, simera pige enas filos kai dinei 30euro....

tha pigene kaneis gia 30euro?
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 4:20 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
otan ta leuta ta exeis megali anagi porevese kai me ta 30..
 

Posted Sun 08 Jan 12 @ 4:26 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
auto tha pei kauto kormi

 

Posted Mon 09 Jan 12 @ 12:09 pm
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! HACKERS ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ FB ΚΑΙ BAZOYN ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ Ή ΣΤΑ ΠΡΟΦΙΛ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ, ΣΑΝ ΝΑ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ! ΟΠΟΤΕ, ΑΝ ΛΑΒΕΤΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΟ ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ, ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΣΑΣ , ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!! ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΣΑΣ. ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΣΑΣ "ΕΙΚΟΝΑΣ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΥΧΟΝ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.
 

Posted Mon 09 Jan 12 @ 5:10 pm
2%