Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πως να ρυθμίσετε timecode cd's με μία Maya44... - Page: 4

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

1. Ο οδηγός είναι για την Maya44 USB και ΟΧΙ για την Maya44 USB+
2. Απεγκατέστησε τους drivers της Maya
3. Πήγαινε στο site της ESI και κατέβασε την έκδοση 2.8.40 των drivers και όχι κάποια μεταγενέστερη καθώς παρουσιάζουν κάποια προβλήματα
http://download.esi-audio.com/?w=esi&p=40&g=2&l=en
4. Εγκατέστησε την έκδοση 2.8.40 των drivers και προσπάθησε ξανά...


Υ.Γ.:
Θεωρούμε πάντα οτι δοκιμάζεις να τρέξεις τον οδηγό με την τελευταία επίσημη έκδοση του VirtualDJ http://www.virtualdj.com/download/free.html η οποία θα σου δουλεύει με timecode για 10 λεπτά σε κάθε επανεκκίνηση του προγράμματος.
Άλλες ανεπίσημες εκδόσεις του προγράμματος ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ!
 

Posted Thu 08 Aug 13 @ 5:03 am
KOSTA69Home userMember since 2012
σε ευχαριστω πολυ δεν τα ξερω κ πολυ καλα γιατι ειμαι καινουριος σε αυτα τα κολπα (αν κ παλιος dj) μπορω να επικοινωνησω με αλλο τροπο μαζι σου ?
 

Posted Thu 08 Aug 13 @ 5:06 am
Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος επικοινωνίας. Αλλά και να υπήρχε ο ενδεδειγμένος τρόπος αντιμετώπισης του προβλήματος σου είναι αυτός που χρησιμοποιούμε τώρα ώστε και στο μέλλον αν κάποιος άλλος έχει παρόμοιο πρόβλημα να μπορεί να βρει την απάντηση δημόσια! ;)
 

Posted Thu 08 Aug 13 @ 5:16 am
KOSTA69Home userMember since 2012
ευχαριστω πολυ
 

Posted Thu 08 Aug 13 @ 5:18 am
KOSTA69Home userMember since 2012
καλησπερα αρχικα ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου , εφτιαξα την καρτα , για να παιξω με PIONEER CDJ 400 τι θα πρεπει να κανω ? τα usb απο τα cd τα βαζω σε οποιδηποτε θυρα στο lap top ? κ μετα παω στα config k επιλεγω την καρτα ηχου που εχουνε ? θα χρειαστει να κανω κατι αλλο ? ευχαριστω πολυ
 

Posted Fri 09 Aug 13 @ 5:11 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
KOSTA69 wrote :
καλησπερα αρχικα ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου , εφτιαξα την καρτα , για να παιξω με PIONEER CDJ 400 τι θα πρεπει να κανω ? τα usb απο τα cd τα βαζω σε οποιδηποτε θυρα στο lap top ? κ μετα παω στα config k επιλεγω την καρτα ηχου που εχουνε ? θα χρειαστει να κανω κατι αλλο ? ευχαριστω πολυ

afoy pezeis me ta 400 ti to 8es to t/c cd kai thn maya afoy kai karta exoyn ta 400 alla kai midi einai!!
 

Posted Fri 09 Aug 13 @ 5:46 am
KOSTA69Home userMember since 2012
καλησπερα , την πηρα γιατι το αλλο μαγαζι εχει PIONEER CDJ 200 για αυτο μονο το λογο
 

Posted Fri 09 Aug 13 @ 6:12 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
 

Posted Fri 09 Aug 13 @ 7:59 am
KOSTA69Home userMember since 2012
καλησπερα σε ευχαριστω πολυ κ ζητω συγνωμη εαν δεν λεω κατι καλα
 

Posted Fri 09 Aug 13 @ 11:39 am
KOSTA69Home userMember since 2012
καλημερα , να κανω μια ερωτηση , οταν βαζω στο search ονομα καλλιτεχνη η τιτλο τραγουδιου , παιζει ρολο εαν εχω καποια τραγουδια με κεφαλαια γραμματα κ καποια με μικρα ?
ευχαριστω
 

Posted Sun 25 Aug 13 @ 1:07 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Oxi den paizei.
To search den einai CaSe sENsitive.
 

Posted Sun 25 Aug 13 @ 2:06 pm
KOSTA69Home userMember since 2012
καλημερα , ευχαριστω πολυ
 

Posted Mon 26 Aug 13 @ 1:02 am
KOSTA69Home userMember since 2012
καλημερα καλο μηνα , να κανω μια ερωτηση , για να παιξω με CDJ 400 πρεπει να τα συνδεσω το καθε ενα με ξεχωριστο καλωδιο επανω στο lap top ?
 

Posted Sun 01 Sep 13 @ 12:56 am
nai..ektos kai exeis ena hub kalis poiotitas me eksoteriki trofodosia...alla nomizw pws to kalitero eine xoris hub.....
 

Posted Sun 01 Sep 13 @ 1:09 am
KOSTA69Home userMember since 2012
ευχαριστω Δημητρη καλημερα καλο μηνα
 

Posted Sun 01 Sep 13 @ 2:19 am
KOSTA69Home userMember since 2012
καλημερα , εχω περασει τους drivers της maya44 usb + , εχω κατεβασει τα timecode , το περασμενο σαββατο παιζω κανονικα με cd pionner cdj 200 , κλεινω lap top παω σπιτι , σημερα ξαναπαω στο μαγαζι τα στηνω κανονικα κ μου ακουγε μονο το ενα cd palyer το αλλο νεκρα......
εχει κανεις αποψη τι μπορει να ειναι ?
ευχαριστω
 

Posted Sat 07 Sep 13 @ 9:54 pm
KOSTA69Home userMember since 2012
καλημερα , εχω την ΜΑΥΑ44USB + , εκτος απο το προβλημα που προανεφερα εχτες την εβαλα κ το ενα palyer επαιζε κανονικα το αλλο γυρνουσε αναποδα , ξερουμε σε τι μπορει να οφειλετε αυτο ?
 

Posted Sat 14 Sep 13 @ 1:20 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
KOSTA69 wrote :
καλημερα , εχω την ΜΑΥΑ44USB + , εκτος απο το προβλημα που προανεφερα εχτες την εβαλα κ το ενα palyer επαιζε κανονικα το αλλο γυρνουσε αναποδα , ξερουμε σε τι μπορει να οφειλετε αυτο ?

nomizw pws sthn periptosi ayth prepei na giriseis ta kalodia tou cd player to deji me to aristero

 

Posted Sat 14 Sep 13 @ 1:37 am
KOSTA69Home userMember since 2012
το εκανα κ αυτο κ παιζανε κ τα 2 αναποδα μετα !!!!
 

Posted Sat 14 Sep 13 @ 2:07 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
KOSTA69 wrote :
το εκανα κ αυτο κ παιζανε κ τα 2 αναποδα μετα !!!!

malon girises to allo cd ;)
alla nomizw pws mporeis kai apo ta settings na to dior8oseis


pezeis me ta invert signal stereo kai invert signal phase kai dior8onete to problima
 

Posted Sat 14 Sep 13 @ 3:26 am
96%