Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules RMX vs Numark MixTrack - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Paidia edw kai ligo kairo exw arxisei to Djing me to vdj alla 8elw na to proxwrisw opote exw apofasisei na parw ena controller to exw psaksei arketa kai exw kataliksei se 2 liseis.

1. Na parw to Hercules RMX pou exei kai karta ixou :305-15 €

2.Na parw to Numark Mixtrack pou den exei karta hxoume 160 € Episis An Parw afto skeftomai na parw kai mia karTA ixou me 110 eyrw max opote sinolo 270€

Prwsopika pisteyw oti to MixTrack exei kalitero design kai kaliteres dinatotis se scratching kai alla alla dn ime sigouros......Exete Kamia Protash????
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 7:58 am
sta dyo auta pou proteineis RMX dagkwto!

an den se endiaferei to portability kai h euxolia syndeshs ths RMX (aio) kai theleis na eisai pio euelktos gia melontikh anavathmish tote pas se hercules steel + karta hxou

vevaia ftanwntas ta 300 euro koitas kai thn Reloop Digital Jockey 2 pou einai exeretikh konsola, bundled omws me traktor (an paizei auto rolo gia sena) - enoeite fysika oti exei mapping gia VDJ
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 8:08 am
apo controllers aytou tou epipedou mn perimeneis polla sto 8ema jogs-scratch. einai mono gia perihghsh sto kommati, k gia na dior8wneis otan mixareis. tpt allo!
proswpika gia to mixtrack dn mporw n ekferw apopsh, gt dn to exw dokimasei, oute exw akousei kapoies apopseis.

pantws 9a sou proteina anepifylakta to STEEL+exwterikh karta hxou. etsi vgainei peripou sthn idia timh me to RMX pou skeftesai k esy, alla an pros8eseis thn audio2DJ sto setup sou, exeis safws anwtero hxo apo thn enswmatwmenh karta ths RMX.
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 8:10 am
re innersense, eisai pio grhgoros k ap thn skia sou!!! :D
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 8:11 am
:) ase paizoun polla refresh sto forum perimenontas to 7....
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 8:16 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Innersense wrote :
:) ase paizoun polla refresh sto forum perimenontas to 7....


no comment.... (prosexete panta ta psila grammata...)

(plisiazei h ora ..?)
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 8:21 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Innersense wrote :
:) ase paizoun polla refresh sto forum perimenontas to 7....


ase tis teleutaies meres eimai klismenos sto spiti kai exo to browser na kanei automata refresh kathe 1 lepto.
ksereis poses fores ksypnisa apo ton ypno mou gia na to elegkso?
:PPPPPP

 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 8:26 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 10:07 am
E to kalo pragma...panta argei ligo...an krinw apo ta psila grammata tou apopsis...malon milame gia lepta,wres,pantws oxi polles meres.
 

Posted Thu 09 Sep 10 @ 4:53 pm
Paidia egw ithela na sas rwtisw lgki kai parakalw an mporeite apadiste m kiriws autoi pou exoun doulepsei i estw dokimasei kapoio apo ta parakatw:

eimai anamesa sto digital jockey controller 2, sto numark mixtrack pro kai sto numark mixtrack..
bska auto pou thelw einai ena midi pou na mou kanei gia twra pou eimai arxxarios kai paizw sto spiti ade kai se kana partaki filwn kai tha mou kanei omws kai pio meta pou tha thelw kati pio epaggelmatiko..episis twra pou douleuw me kateutheian grammi apto pc kai tin pernaw mesa sto equalizer kai ton enisxiti mu to sima einai paradisenio, opote dn 3erw an odws xreiazomai mia karta ixou..telos schratching dn me polinoiazei opote touch sensitive pou exou nta numark kai dn exei to djc dn me peirazei..
oute to budget einai thema gt djc2 kai mixtrack pro einai pleon sta idia..
please help!
 

Posted Mon 10 Jan 11 @ 4:10 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
nomizw pws k ta 3 exoun touch jogs, egw prwtino mixtrack pro(8a s elega reloop alla den kserw t antapokrisi exei me to vdj + oti h konsola ayth exei sxediasth gia traktor) kalhtera na pas se kati sta8ero afou eisai k arxarios opws les mhn exeis problhmata apo tn arxh.filika panta.
 

Posted Mon 10 Jan 11 @ 4:21 pm
to reloop exei mapping kai gia vdj paroti einai sxediasmeno gia traktor, ase pou da3 stin teliki to rithmizw..apla apo thema poiotitas/timis
to reloop dn einai kalitero? ennow ti to parapanw exei to mixtrack plin mias kartas ixou? dn exei nmzw kai EQ-kill buttons opote prepei na thisiaseis kati allo gia na ta kaneis map..
twra dn 3erw..an mporeis na mou peis apo apopsi poiotitas, dinatotitwn kai apodosis poio pisteueis oti einai pio kalo, pio euxristo kai aurio methaurio pou isws to dw pio epaggelmatika pio tairiasto. nmzw episis to mixtrack einai plastiko, to reloop einai aluminio
thnx kai pali!
 

Posted Tue 11 Jan 11 @ 7:15 am
Paidia exete katholou idea pou exei numark kai reloop sti thessaloniki? (reloop exei panw sti navarinou alla ekei dn paizei na mporeis na to dokimaseis :/ )
 

Posted Wed 12 Jan 11 @ 6:57 pm
 

Posted Wed 12 Jan 11 @ 7:02 pm
pwww theos!
euxaristw file, tha paw karfi, exei kai tin rmx, kai to digital jockey kai to mixtrack etoimoparadota, opote tha ta xei kai ekei..euxaristw pl!!
 

Posted Thu 13 Jan 11 @ 4:18 am
paidia kati teleutaio.
I RMX pws sas fainetai? apo tin mixtrack pro einai kaliteri? apo tin Digital Jockey2 TIN CONTROLLER pou dn exei karta?
genika pws sas fainetai san kommati?
 

Posted Tue 18 Jan 11 @ 9:45 am
Den exw dokimasei tipota apo ola auta!Alla h rmx einai polu kalh gia arxh,o hxos borei na mn einai korufh alla arketa ikanopoihtikos kai genika einai kati to opoio einai f8hno kai me to opoio boreis na deis an sou aresei to djing kai meta na pas se kati pio akrivo.Omws dn mporw na tn sugrinw me alla mhxanhmata.!
 

Posted Tue 18 Jan 11 @ 9:54 am
osoi eixame tis STEEL (egw) kai RMX (aledjo) exoume meinei poly ikanopoihmenoi, ka8ws htan f8hna controllers, alla akoma leitourgoun apsoga. egw an k allaxa setup, thn steel dn prokeitai na thn dwsw, gt san backup einai idanikh. sigoura mporei n mn exei thn analysh sta controls pou exoun alla akriva proionta, alla gia ta lefta ths einai parapanw apo mia xara!
ypopsin, milame gia controllers pou exoun peripou 2xronia pou vghkan, opote pleon oi epiloges einai poly perisoteres k sigoura poiotikoteres! synepws efoson mporeseis na ta tsekareis k monos sou, pare ayto pou se volevei kalytera...
 

Posted Tue 18 Jan 11 @ 10:53 am
DJGEO01Home userMember since 2009
+fwno m tn leonida.. eixa k egw tn steel prin ena xrono kalh konsola(tn eixa parei gia dokimh) gi mobile djs k gia home partys einai mia xara...
 

Posted Tue 18 Jan 11 @ 11:26 am
geia sas guys

tha ithela na m peite t gnwmh sas gia thn konsola hercules rmx!
einai kl? exei kl poiothta hxousts eksodous ts?
egw epeidh exw t hxeia z5500 yparxei kapoios tropos n t syndesw stn konsola k oxi st pc m kapoio kalodio?

sas efxaristw!

perimenw apadhseis...
 

Posted Fri 14 Oct 11 @ 6:06 am
77%