Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: American Audio VMS4 !! - Page: 2.3

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

dad auto to eides?

http://www.youtube.com/watch?v=seL-52mHqh0

super videaki, deixnei poly omorfh fwthsmenh

h periptwsh na erxete me VDJ LE isws anevasei ligo to kostos alla an mh ti allo exasfalizei swsth synergasia out of the box
 

Posted Thu 29 Apr 10 @ 3:33 pm
dn nomizw n erxetai me VDJ LE, ka8ws einai sxediasmeno ap oti katalava g traktor. pantws n mappareis thn konsola dn 8a einai idiaitera dyskolo. k pi8anotata n vgei k mapping g VDJ poly grhgora afou kykloforhsei.
 

Posted Thu 29 Apr 10 @ 3:44 pm
mastora den to eides to video?

http://img135.imageshack.us/img135/9172/bundled1.jpg

einai apo to www.americanaudio.us official

sto musicmess thn eixan kai epaize me traktor

sto www.americanaudio.eu grafoun:

VMS4 - Velocity Midi Station
- Midi Controller with 4 USB / Analog selectable MIDILOG™ (Midi & Analog) channels - Traktor ready** - All audio control faders, knobs, switches, and buttons smoothed – eliminates popping, wiper noise, and zipper noise - On/off soft startup and turnoff - Gain/treble/mid/bass EQ on all MIDILOGTM channels - 2 phono/line selectable analog channels - Two microphone channels with illuminated on/off switches and gain/treble/mid/bass EQs ** Traktor is a registered trademark of Native Instruments GmbH
Code: 125047

( http://img411.imageshack.us/img411/676/bundled2.jpg )

efoson to proion den exei kykloforsei einai logiko oti psaxnontai kai oti kapoia pragmata einai refsta kai tha ginoun opou ginei to kalytero deal....

kapoia stigmh tha vlepoume auto to post kai tha gelame gi auto evala kai screens gia na exw apodeiktika stoixeia :)
 

Posted Thu 29 Apr 10 @ 3:53 pm
op dn t eixa dei ayto!!!

poly kala 8a kanoun tote....

an exei epilogh n vgainei eite me traktor eite me VDJ, 8a ginei akoma pio elkystiko to proion tous!
 

Posted Thu 29 Apr 10 @ 4:03 pm
asta na pane gia group buy Innofader mas vlepw...
 

Posted Thu 29 Apr 10 @ 4:06 pm
 

Posted Sun 02 May 10 @ 6:38 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Akrivws etsi. H VMS4 itan na kykloforisei me TRaktor to Iounio, kai pige ena mina meta giati ta ekanan plakakia me VirtualDJ. Porta to Traktor ..xaxaxaa
 

Posted Sun 02 May 10 @ 9:47 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posted Sun 02 May 10 @ 6:30 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
ti skin 8a exei to virtual dj le? dld 8a exei skin me 4 decks h oxi?
 

Posted Mon 03 May 10 @ 1:16 am
twra menei na doume pote tha kykloforisei giati an yparxei kathisterish paizei na to paroume kai me 25% fpa...

isws na htane kalh fash pandws na to vgaloune se treis ekdoseis, sketo xwris software (gia emas tous tsipides), mia me traktor kai mia me vdj le
 

Posted Mon 03 May 10 @ 2:45 am
 

Posted Mon 03 May 10 @ 11:08 am
pantws aytoi pou anarwtiountai giati xalase h symfwnia me thn native-instruments mallon skeftontai pws 8a yposthrixei 4 decks sto VDJ. ektos fysika k an vgei analogo skin me 4 decks.
epishs, dn t vriskw logiko ka8ws eixa thn entypwsh pws h american audio h8ele n xtyphsei sthn kathgoria tou xone DX (to opoio omws xefeygei se timh), kai n ekmetalleytei thn dynatothta pollwn deck, h opoia ap oti fainetai ginetai siga siga moda k syntoma 8a akolou8hsoun k alla controllers logika.
na symplhrwsw pws to vriskw strathgika akairo gia enan akoma logo: to serato 2.0 vgazei k ayto 4 decks. isws vevaia n einai wra gia to VDJ n kanei mia analogh kinhsh... ti na pw...

k kati akoma.
sth die8nh agora, to VDJ 8ewreitai (kalws h kakws, dn exei nohma n t analysoume) ws deyterhs kathgorias programma meta ta traktor k serato.
isws ayto apo mono tou n mn kanei kalo sto VMS4 oson afora tis pwlhseis, wstoso dn einai mia kalh eykairia g n apodeixei to VDJ oti dn einai apla ena programma gia beginners??
dn einai eykairia n apokthsei th fhmh pou tou axizei???
g ayto elpizw h ekdosh pou 8a er8ei me to VMS4 n einai pragmatika diaforetikh, k antaxia twn peristasewn!
 

Posted Thu 06 May 10 @ 4:31 am
"to vriskw strathgika akairo" auto to grafeis gia thn epilogh tou vdj ws synodou programmatos?

Pragmatika thewrw oti to VDJ se kamia periptwsh den einai h native ypostirixh 4 kanaliwn to prwto pragma pou exei na zhlepsei apo to Traktor.

Olh h aisthish tou programmatos einai kalyterh, oi epiloges tou, oi rythmiseis tou, oi loupes tou to master tempo tou kai polles akoma mikres kai megales leptomeries.

Proswpika de me apasxolei katholou to thema afou den thewrw ton eauto mou toso dino dj pou na xrhsimopoiei tis pleon exeidikeumenes rythmiseis live, thewrw oti oi dynatothtes kai h euxristia tou VDJ einai apolyta ikanopoihtikh kai apo ekei kai pera edw kai xronia otan thelw na kanw mastering mixarismeno cd studiakou epipedou h na ftiaxw kana remix xrhsimopoiw to mixmeister to opoio to thewrw asygkrito sto eidos tou.

Oson afora to na exelixthei mesa se 2 mhnes interface 4 deck gia to VMS4 den einai apithano, thelish arkei na yparxei kai ola ta alla.... diorthonente se kainourgia revision!

Sto katw katw h konsolas mou dinei thn aisthish oti proorizete gia 2 midi + 2 analog h timecodes (diorthoste me an pisteuete kanw tragiko lathos).

Exalou ta 4 kanalia tha prepei na yparxei epilogh na mporoun na xrishmopoihthoun kat epilogh tou xeiristh ws 4 midi me me shift button stis extra rythmiseis tou "up" deck.

Tespa, opsometha.... emena ton teleutaio kairo me apasxolei perissotero h diamorfosh ths telikhs timhs ths sthn Ellada...
 

Posted Thu 06 May 10 @ 11:37 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Leo..., den exo idea ti symfonia mporei na yparxei alla min kolas stis symfonies otan paizoun $$$ ola ginontai...
katarxin ola ayta ..pio programma einai kalo pio den einai pio einai pio trendy... einai ola dika mas kataskeyasmata (twn dj's) pou monoi mas bgazoume ta matia mas. Pote oi... pelates mou diladi aytoi pou me plironoun (magazia kai kosmos) den eixan probima pos kai me ti paizo otan to apotelesma einai kalo, kai gia ayto eimai ego (antitheta theloun alla pragmata me ta opoia isos diafonw... na mas elegxoun tin mousiki pou paizoume klp.. alli kouventa)
H ekdosi pou tha tha synodeyei tin konsola einai i LE (diladi Limited), eite vdj eite traktor na itane pali Limited ekdosi tha itan giati ayto einai ena free bonus programma me elaxisto eos katholou kerdos gia tin etairia me skopo kapoios na agorasei tin full..
Stin periptosi tis Vsm4 exeis enan kanoniko mikti me 4 line ins, bazeis 2 ta vdj decks + 1 to sampler kai exeis kai ena aux px na baleis ena cd, i mp3 player gia backup i mexri na stiseis ton ixo sou.. pio einai to problima ?
Den to apokleio sto mellon na exoume 4 decks kai sto vdj afou einai kati pou to ...zitaei o kosmos pleon, kai to team akouei.
Oso gia to pio einai proto kai pio deytero programma, ayto pou les to pisteyeis pragmatika ? edo den eimaste ?
Ok to traktor exei 4 decks , exei poly kala fx kai MT, to vdj exei alla plus, Oli ayti i ergonomia, ta hot plugs tou browser, i database kai ola ta alla, min ta theoreis dedomena.
As poume oti exoume 2 aytokonita... to ena exei mikri katanalosi, eyeliksia sto parkarisma, kai boleyei para ploy stin poly kai gia normal diadromes ektos polis.
To allo den to parkareis eykola kai den boleyei stin poli alla xtypaei kati telikes stin ethniki.. exei kai kales anartiseis... kai dermatina kathismata..
kai ta 2 aytokinita pernoun kales kritikes kai exoun as poume tin idia timi...
Pio einai kalytero ? mpoei kapoios na sto epivalei ayto ? den einai profanes pio tha pareis an zeis stin poli kai pio an zeis se xoro pou exeis parking kai kaneis kai megala taksidia synexeia ?
 

Posted Thu 06 May 10 @ 11:40 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Exw tin entypwsi pws to VirtualDJ idi douleuei me 4 decks, ligo maimou alla douleuei. Thes mia karta me 4 stereo outputs nomizw. Den to exw dokimasei alla ginetai. Ousiastika anoigeis 2 fores to VirtualDJ se multiinstance. Fantazomai me ton erxomo tis VMS4 tha anathermanthei to aitima gia native 4 decks, alla den einai autos o logos pou kapoios tha agorasei tin VMS4. Mallon oi ypopsifioi agorastes einai autoi pou theloun se mia konsola na syndeoun 2 cdieres kai na exoun kai enan controller gia to VirtualDJ. Dld tha tin douleuoun misi se analogue kai misi se midi.
Den eimai episis sigouros oti i Traktor LE pou tha synodeue tin VMS4 tha eixe 4 decks stin ekdosi.
 

Posted Thu 06 May 10 @ 12:16 pm
se auto to video http://www.youtube.com/watch?v=NmFHhsOs-wY o palikarakis elege pws tha evgene me Traktor me 4 decks interface.
Twra tha mou peis elege oti tha evgene me Traktor, sto oti elege oti tha exei 4 deck interface tha vasistoume?

na thimisw oti symfwna me to site to diakoptaki "4 out / 8 out" sto mprostino panel einai selectable USB modes: 4 in 4 out mode for running software effects on phono/line analog channels or 2 in 8 out mode for running 4 software channels and master recording
 

Posted Thu 06 May 10 @ 12:43 pm
@innersense: to VDJ ysterei sto master tempo k t xeroume, enw se poiothta FX k EQ prepei sigoura n veltiw8ei. apo kei k pera ola t alla einai 8ema xrhsth. dhladh ti volevei ton ka8ena klp klp.

@apopsis: epeidh exw milhsei me xenous DJs (k se forums k proswpika), opws eipa parapanw, "yperixsyei h apopsh oti to VDJ einai katwtero allwn programatwn". dn eipa oti ayto einai alh8eia h oxi. epomenws dn yparxei logos n to parete proswpika ayto pou grafw.
exallou, opws tonisa, einai eykairia gia to VDJ n apodeixei pws einai isaxio -isws k kalytero- allwn software, xtypwntas sthn agora twn multichannel MIDI controllers. mporei n mn einai aparaithta gia enan DJ ta 4 decks, alla ti n kanoume, ayto zhtaei h agora twra.
giati n mn to kanei h atomix k na kerdisei tosous xrhstes pagkosmiws???
 

Posted Thu 06 May 10 @ 5:22 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
leonidassr wrote :

@apopsis: epeidh exw milhsei me xenous DJs (k se forums k proswpika), opws eipa parapanw, "yperixsyei h apopsh oti to VDJ einai katwtero allwn programatwn"


Blepeis pos epikaleise kai epireazesai apo tin "apopsi" twn allon akoma, eno ego sou eipa na koitakseis tis dikes sou anagkes.
Nai to Traktor exei kalytero master tempo kai fx, kai einai anamenomeno, h NI einai kolosos sto mousiko software kai to traktor einai aplos ena apo ta programmata tis : Sou thymizo : Kontakt (best software sampler), Reaktor, FM7, kai tosa alla.
Epeidi eimai teamer edo den symainei pos ta paragnorizo ayta, kai an theleis eimai "fan" tis NI, polla xronia prin bgei to traktor, i prin mathoun kai oi dj's aytin tin etairia.
Omos den symainei epeiseis pos to olo paketo synolika antapokrinetai me ton idio tropo kai se olous.
H Atomix apo tin alli, den einai o kolosos tou software, einai "mikri" alla poly pio eyelikti, afou gia paradeigma den eixe etoimo ton kodika gia ena kalo filtro, antagonizetai me alla mesa kai prosferei alla poly symantika proterimata. Kai tha deis kai sto mellon pragmata...
Loipon sorry pali off-topic eimaste ayto to thema me tis sygkriseis, synexeia...
Back to subject.

To thema tou topic einai i vsm4:
Ta teleytaia pragmata pou akousa apo antropo pou tin exei piasei sto xeri tou, oson afora tin poiotita kataskeyis kai tin geniki aisthisi sti xrisi einai poly entharyntika. Metaliki -oxi ftini- kataskeyi kai aisthisi, sygkrisimi me mikti Pioneer.
Eidomen...
 

Posted Thu 06 May 10 @ 7:15 pm
gia n kleisw k egw, apantaw pws egw mporei n mn exw ayth thn apopsh, alla h pleiopshfia tou kosmou ayto pistevei. egw mporei n xerw poio einai kalytero k pio xeirotero, alla telika metraei ti gnwmh exei h maza kai to agorastiko koino.
eipa egw oti ephreazomai ap oti leei o ka8enas? OXI
dystyxws omws ephreazontai oi PERISOTEROI.
gia ayto xanalew pws isws einai poly voliko gia thn atomix n exei thn LE paketo me to VSM4.

gia na xefygoume ap to offtopic, h timh ths einai apiaixth gia ayta pou prosferei, eidika an sygri8ei me ton amesws apomeno antipalo ths pou einai to DX. elpizw n einai oso kalh deixnei k poiotika pantws.
 

Posted Fri 07 May 10 @ 3:33 am
opoia kai na to parei re paidia thn epomenh mera tha bgaloun mapper gia ta upoloipa softwares. Eite official eite oi xrhstes. H sugkekrimenh kinhsh einai ligo akurh kata thn apopsh mou.

Giati an px h atomix den bgalei soft pou na uposthrizei 4 channels tote that agorazeis mia konsola pou mesa tha sou exei ena soft pou sou "axristeuei" duo kanalia kai apo thn allh an psa3eis (pou tha psa3eis) tha breis thn plhroforia oti mporeis na xrhsimopoihseis programma poy mporeis na exeis 4 tracks na paizoun tautoxrona.
Den 3erw kata poso auth h istoria tha bohthisei thn atomix stis pwlhseis tou vdj. Mallon pisteuw to antitheto.

An pali thelei na mpei sto xwro twn 4 decks (pou den nomizw) edw yparxei thema.Giati meta tha prepei na skeftei an tha apeutheinete se advanced "djs" h advanced "users".An thn endiaferoun oi djs nomizw oti tha prepei prwta na diorthwsei alla themata kata thn apopsh mou opws o diaxwrismos tou programmatos se hxou kai se hxou+video na ependusei ston hxo akoma perissotero kai ligotero sthn eikona kai na kerdisei thn empistosunh twn pragmatikwn jockeys kai oxi twn bedroom-bar jockeys.

[offtopic]Auth th stigmh exoume to pio euelikto kai euxrhsto programma gia auto pou leme sthn ellada "douleuoun djs" kai ennooume tous bedroom pou bgainoun apo ta spitia tous me ta mp3s kai ena laptop gia na pai3oun se bar. Ok eimai uper auths ths fashs alla auto den shmainei oti prepei na aporipsoume tous club djs. Proswpika tosa xronia h gk@bla mou gia to atomixmp3 kai argotera gia to vdj htan na to dw na figourarei se club oxi se bar. Kapou sthn poreia pisteuw oti xathike autos o stoxos (isws kai na mhn uphr3e pote h na bolepse h na hrthan apla etsi ta pragmata) alla pou tha paei kapoia stigmh tha erthoun sta logia mou:)[/offtopic]

kai tote tha mporesoume na milame gia to "so powerfull" komati tou slogan.
Den to thabo to vdj isa isa to vdj einai para polu kalo giauto pou kanei kai exei ferei polu kosmo konta sto mixing. Apla kata thn apopsh mou sth morfh pou exei auth th stigmh den apeutheinete se autous tous djs pou tha hthela na apeutheinetai

gia thn kosnola eidomen
 

Posted Sun 09 May 10 @ 12:31 pm
41%