Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 39

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
xe xe....no comments...
Ti nomizes ?
Tha sou po kati poly aplo pou omos ekana 20 xronia na to katalabo/siniditopioiso...
Otan paizeis se enan xoro prepei na kaneis kai na eisai opos kai o kosmos....
px. an paizeis se kafe/bar kai oloi einai gyro araxtoi kai sizitane ...kai esy kseskizesai na mixareis kai na allazeis grigora kai na angxonesai... eisai off..
Tha apodoseis kalytera an eisai me kanena filaraki kai milate... kai xalara paizeis kai tragoudakia...
An tora eisai se club i xoro pou oi alloi einai sto orthio kai ...perimenoun kati kai esy exeis piasei ta masalia... i eisai xalaros... pali eisai off...
kai stis 2 periptoseis ..tha sou tin poune.

ps. ti kako exoun ta chill out ? exo paizo synexeia...
 

Posted Fri 31 Aug 07 @ 6:08 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon akouste, molis gyrisa apo to nyxtokamato!
telika efera sta metra mou to magazi kai akousa kai mpravo!

ksekinisa me chiill-house sta 120-124 bpm, diladia ta apala...
petao meta kati gnosta house-pop, meta ligo elliniko diafora, monterna, rok kai meta apo tis 12:30 to eriksa sto skyladiko....
(klapsomounika ta leo ego)
oxi baria, aplos auta ta laika pou ekoume sto radiofono ktl... elafrolaika.

kata tis 1:30 erxetai auti pou einai ypefthyni sto tameio (de ksero akoma ti rolo paizei, mporei na exei miso-miso to magazi me ton malaka pou mas brizei)
erxetai loipon kai mou leei: mpravo eisai kalos, eixame kairo na akousoume tetoia tragoudia! mparvo synexise etsi.
oi servitores na me fonazoun apo makria, pira kai paragkilies (synexia to "ena" tou ploutarxou zitagane).
kai synexisa etsi merxi tis 3.
sto telos mou leei pali auti i gynaika, eisai kalos, exei akoma kosmo to magazi, spanio leei.
afou tous dioksame gia na klisoume!

o allos o malakas mou eipe: kala ta piges alla aurio tha ta pas kalytera! (de pa na ....... leo go)

simasia exei oti gnorisa oles tis servitores (m0YnLa)... pou erxontousan kai mou milagane.
episis to sizitagane metaksy tous gia ta tragoudia kai polles psiloxoreuan kai ligo! (se cafe-bar)
------------telos me auto to thema

sto magazi den exei dipla sto dj ixio gia na akouo ti paizei ston aera, ekei me esose i mk2 pou exei epilogi split!
sto ena akoustiko akous oti paizei ston aera kai sto allo exeis monitor! na'nai kala i mk2.... allios.... ti tha ekana?
---------------

yparxei omos ena allo simantiko problima me to vdj 5.
meta apo 2-3 ores, otan ebaza na fortosei kapoio tragoudi, de to fortone! fortone ligaki stin arxi mono
alla epaize kanonika, fortone kathos epeze!
meta apo merika tragoudia DEN fortone kan! ebgale error ekei pano pou ginei ti kymatomorfi tou tragoudiou!

ekeini tin ora ego ekana alt+tab kai epaiksa ena tragoudi me to winamp kai ekana epanekinisi tou vdj.
meta fortone kanonika ola ta tragoudia!
proton auto.
deutero, de ksero an ftaiei i mk2 alla polles fores sta tragoudia de mou ebgaze monitor sta akoustika!
stop, play, stop, play kai kapote epaize.....

ti mporei na ftaei gi'auto?
pali kala diladi pou de mou ekane noumera ston aera...
 

Posted Sat 01 Sep 07 @ 3:05 am
to jerw to jerw epanalamvanomai, aplws fenetai(kai logiko einai) oti to mnm ''efxaristw gia to xesimo'' enos ''mikes'' nomizw den sas afhse na dite to diko m....lol..:.''skeftomai na agorasw hxeiaPA me enisxyth...katarxas borei kapoios na m protinei katasthma(ektos tu naka kai ektos online?) kai episis gia th syndesh apaiteitai h pro ekdosi tu VDj h arkei kai h HOME EDITION?..thanx in advance....'' any ideas??
 

Posted Sat 01 Sep 07 @ 2:08 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
arxizo na mpeno sto pneuma kai go...
3 ores epaiza chill-house kai 3 ores ellinika, monterna-elafrolaika-skyladika.

de akousa kanena parapono, antithetos eperna kai paragkelies!

opoios ti nyxta pertatei, laspes kai skata patei!
de einai tyxaia auti i paroimia.

px. kata tis 12 pou eixa dynata ti mousiki, mou fonazei to mpos na xamiloso teleios ti mousiki kai na pao sto mpar!
meta apo ligo eida enan mpatso na mpenei mesa sto magazi kai to mpos na tou dixnei kati xartia kai ton pire kai pigan kapou...
giati arage? ;)

gia peite mou eseis oi empiroi, ti kindynous mporo na exo ego?
px mporoune na erthoun kai na me eleksoun ti exo, poios eimai ktl?

ti balitsa mou fobamai oxi tipota allo....

ax ellada....
 

Posted Sun 02 Sep 07 @ 2:55 am
na pas na vgaleis stin asfalia adia ergasias giati tha se mazepsoun

na vgalis vivliario igias giati tros kati xiliades euro prostimo

tora gia to pc k ta peiratika cd kane tin prosefxi sou k ego to idio kano xronia tora
 

Posted Mon 03 Sep 07 @ 6:57 am
Geia sas paidia.Mipws kaneis gnorizei tipota gia na TIMECODE CDS, pws douleuoun, an douleuoun kai me ti cd players douleoun sosta???Ypopsin oti thelw na ta doulepsw me to STANTON final scratch open(Virtual Dj Software).Thanks!!!
 

Posted Tue 04 Sep 07 @ 3:45 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ερωτηση.
εγω που παιζω ερασιτεχνικα dj σε καφετερια, με laptop, αν ερθει το ΣΔΟΕ καμια μερα τι θα μου ελενξουν?
τα windows? το προγραμμα software που χρεισιμοποιω για να παιζω μουσικη ή για τα mp3 μου?

1) αν ελεχξουν τα windows, εχει καλος γιατι θα εχω μαζι μου το original cd και το αυτοκολητο.

2) το software πως θα το ελεγξουν? θα δουν σε ποιο ονομα ειναι register? και αν εγω το εχω κανει register στο ονομα "djmitsos"?
πως το ελεγχουν αυτο?

3) για τα mp3, αν εχω μαζι μου μερικα original cd? θα κατσουν να δουν ποιο ειναι ποιο?
και αν πχ εγω τα mp3 τα κατεβαζω νομιμα? πως εχω αποδειξη γι'αυτο?

πολλες ερωτησεις κανω, αν ξερει κανεις ας μου πει.
 

Posted Wed 05 Sep 07 @ 8:06 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
pwpwpw mia kalispera mpika na pw kai to chill out room egei question room!! aledjo elpizw na mi kapnizeis giati ekei sto fresko ta xoun akrivaaaa!!!
axaxxaaxaxaxaxx (osoi exee erwtiseis texnikis fusews anatrexate ligo sto forum...exoun anafer8ei ta pio polla)
 

Posted Thu 06 Sep 07 @ 3:30 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
pou'sai re voli? mas ksexases telios!
exeis eksafanistei apo to forum o teleutaio kairo.
oxi eutyxos de kapnizo, opos kai na to enoeis....
 

Posted Thu 06 Sep 07 @ 4:12 pm
ALEDJO

einai kai thema tixis ama theloun na se grapsoun oi ΣΔΟΕ se grafoun gia otidipote

kalytera cd copy na min doun giati....................

exoun dikaioma akoma kai ta pragmata sou na psaksoun

se poio magazi douleveis?
 

Posted Thu 06 Sep 07 @ 4:20 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo wrote :
oxi eutyxos de kapnizo, opos kai na to enoeis....


eutyxws giati mporei kai na se grapsoun gia pithano emprismo !!! Prosoxi stous ksylofournous paidia !!! Kapou akousa oti i pyrkagia stin Eyboia ksekinise apo mia kafeteria pou enas VirtualDJ user eixe afisei to laptop na kanei analyze ta mp3 kai to brady anapse !!! ...xaxaxaxaxa..
 

Posted Thu 06 Sep 07 @ 6:48 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :

Prosoxi stous ksylofournous paidia !!! Kapou akousa oti i pyrkagia stin Eyboia ksekinise apo mia kafeteria pou enas VirtualDJ user eixe afisei to laptop na kanei analyze ta mp3 kai to brady anapse !!! ...xaxaxaxaxa..

Tha itan mallon cracked version tote...
 

Posted Fri 07 Sep 07 @ 2:04 am
lol
 

Posted Fri 07 Sep 07 @ 3:03 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
pou pige to history re paidia?
kati ithela na do stin ekdosi 3.3 kai de to brisko.
to svisane?
 

Posted Sat 08 Sep 07 @ 12:22 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
nai etsi fainetai..
 

Posted Sat 08 Sep 07 @ 12:54 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Tin bdomada pou mas erxetai, tha eimai Athina,
(Peiraia sygkekrimmena sto kainourgio katastima multirama, gia mia ekpaideysi... piksimo problepo...)
Afiste kanana kinito se pm na organosoume kamia synantisi oi Vdj's...
Djdad kane koumanto...
 

Posted Sat 08 Sep 07 @ 4:32 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
eimai mesa!
aledjo@gmail.com
 

Posted Sat 08 Sep 07 @ 5:45 pm
bgalte kai kamia fwto :P
 

Posted Sat 08 Sep 07 @ 10:35 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
osoi endiaferontai na dilosoun symetoxi! lol
 

Posted Sun 09 Sep 07 @ 2:20 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
paidia o apopsis mallon katebike athina.
mou afise to kinito tou.
poios allos einai mesa gia to meeting?

djdad? djvolis? allos?
 

Posted Mon 10 Sep 07 @ 11:59 am
20%