Quick Sign In:  

Forum: Balkan Forum

Topic: POMOC sa Sony Sound Forge -:)))

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

ciao ljudi, kako ste ? :)

Imam jedno maleno pitanje, so please help...

kad koristim sound forge... probam da ubacim jedan dio od ajmo da recemo mp3-sekaA u mp3-sekaB... ali kad to uradim reci mi sound forge da je sample rates razlicicta i da ce da se uspori muzika i da mu za**e pitch....

u stvari na engliski kaze tacno "the source sample rate is higher than the destination sample rate. This will cause the source data to play slower and sound lower pitched in the diestination". It then tells me to use the resample function, while preserving pitch".

Any help is much appreciated... Ako moze neko da mi kaze sta trebam da uradim da bih napravio muziku da ima normalni sample rate/pitch etc.. (da ne zvuci kao slow-motion).

Hvala,
Thank you!!!

Aleks
 

Posted Sun 30 Mar 08 @ 2:06 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Pozdrav
Ja koristim stari Sound Forge 6 kada je Sonic Foundry bio vlasnik, ove nove od kako je Sony kupio licencu mi se uopste ne svidjaju. Probaj da nadjes stariju verziju.
Pazi na reci u postu.
Hvala
Alf
 

Posted Sun 30 Mar 08 @ 3:44 pm
DejambaHome userMember since 2007
To sto te pitch "za***ava" kad oces copy/paste desava se zbog razlicitih Samle Rate-ova. Pretpostavljam da ti je u jednoj numeri 44.1KHz a u drugoj npr. 48KHz ili 22.05KHz, isti problem moze se desiti ako su komresovane razlicitim Bit Rate-om (jedna 128Kbps, a druga 192Kbps ili VBR) mada malo redje. Sample Rate i Bit Rate mozes da proveris desnim klikom na numeru, pa Properties!
Instaliraj Sony Vegas, u njemu mozes ubacivati po kanalima numere i praviti fade-ove kako hoces i u njemu nemas ovaj problem, jer radi sa odvojenim kanalima, ako si bas zaljubljenik u SF konvertuj u iste rezolucije i vozi!
 

Posted Mon 31 Mar 08 @ 4:57 am


(Old topics and forums are automatically closed)