Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: προβλημα στην φορτωση κομματιου....

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

ρε παιδια τι θα γινει με αυτο το προβλημα που με βασανιζει τοσο καιρο? στο αριστερο ντεκ μετα απο καποιες ωρες παιξιματος ξεκιναει να μην κανει analyze το κομματι και μετα απο 20-30 λεπτα νεκρωνει τελειως το ντεκ ,δεν διαβαζει κανεννα κομματι,βγαζει σε ολα ερορ,και χρειαζεται επανεκινηση για να στρωσει.μετα την επανεκινηση ολα οκ.
εχει καταντησει αηδεια αυτο το πραμα να πρπει να μιξαρω καθε φορα με winamp για να ανοιγοκλεινω το προγραμμα.μηχανημα φρεσκοφορμρισμενο,μονο για dging ,τελαυταιοι drivers,εργοστασιακο skin ,εκδοση 6,05 αλλα ετσι και αλλιως μου το εκανε και στις ποροηγουμενες εκδοσεις,εχω σβησει τα αρχεια database και απο τον δισκο και απο το μηχανημα μηπως εφταιγε κατι εκει και δημιουργουσε το προβλημα,usb hub με τροφοδοσια (το προβλημα με την κοσνολα φαινεται να λυθηκε αυτο που ειχα αναφερει σε προηγουμενο ποστ χρησιμοποιοντας hub)εχω δοκιμασει να πειραξω και καποιες ρυθμησεις μεσα απο το προγραμμα και παλι τιποτα.
αυτο πλεον παρατηρησα γινεται σε καθημερινη βαση,καθε φορα που παω να παιξω και οχι μια στο τοσο.θα ηθελα να ακουσω τις προτασεις πριν το ξηλωσω μια και καλη και παω σε κατι ποιο σοβαρο...
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 5:52 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
agorase allo laptop
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 7:49 am
asto na pai3ei xwris konsola na deis an sou kolaei.
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 8:26 am
αυτο μου το εκανε κκαι στο παρελθον με ενα ασους που ειχα,και δεν βλεπω τον λογο να φταιει τολαπτοπ!απο την στιγμη που οταν κανω επανεκινηση στρωνει το προγραμμα για αλλο ενα τριωρο.επεξεργστης μνημη και θερμοκρασιες ειναι ολα κομπλε.και ειναι λαπτοπ ελιτ της κστηγοριας αυτης οτι πιο τουμπανο ειχε βγαλει η acer περσι...ακουω αλλες προτασεις!
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 9:17 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
auto pou eixa anaferei gia ti database to dokimases?
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 5:18 pm
στην database βασικα δεν θυμαμαι τι ειχες αναφερει,αλλα για αν ειαμι σιγουρος σβηνω τελειως και τα 2 αρχεια και αφηνω το προγραμμα να ξαναδημιουργησει καινουργια.πριν ξεκινησω να παιζω κανω και ενα scan id3 tags και ειμαι οκ.τι αλλο λες εσυ ρε αλεξη?
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 5:20 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego leo na kratiseis backup to arxeio tis database .xml
meta na sviseis to arxeio database apo kei pou brisketai (egrafa mou...)
meta na ksanabaleis apo to backup to arxeio xml sti thesi pou itan!

erotisi, ta tragoudia sou ta exeis sto disko tou laptop i se eksoteriko disko?
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 5:26 pm
Yparxei ena thema se diafora forums programmatwn ektos vdj.
Mporei kapoia kommatia na einai corrupted apo opiadhpote logo kai na dhmiourgoyn provlhma.
Synhthws kapoia spasmena programmata kanoyn ta mp3 corrupted.
Px ena spasmeno traktor katastrefei ta mp3 kai paizoyn mono se ayto.
To serato ta paizei alla mporei na kanei diakopes kai to vdj mporei na mh ta fortwnei.
Einai kai thema pc, px emena den moy to exei kanei pote enw se filoys moy to kanei.
 

Posted Sun 24 Jan 10 @ 7:23 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kapou petyxa na lene oti mporei na ftaine ta tragoudia pou exoun drm protection
mipos?
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 3:16 am
Βασικα σου κολλαειι μονο το αριστερο? Και αν ναι παίζεις με εξωτερικη καρτα ηχου και μικτη? Εγω νομιζω οτι στα usb ειναι το προβλημα. Θεμα αποσύνδεσης μου μυρίζει.
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 7:18 am
καταρχην εχω δοκιμασει και με εσωτερικο δισκο και με εξωτερικο δισκο που παιζω κανονικα.ο δισκος ειναι συνδεδεμενος με firewire που ειναι πολυ ανωτερη ποιοτητα απο την usb διασυνδεση.καρτα ηχου aydio 4 dj native instruments με asio συνδεση.
ξανελω οτι τα ιδια κομματια που παιζουν κανονικα στην αρχη μετα απο 3 ωρες δεν αναγνωριζει κανενα το αριστερο ντεκ τις τελευτες 10 φορες τουλαχιστων εχει κολησει το αριστερο,και η πλακα ειναι οτι σας ειπα πως με προειδοποιει...ξεκιναει εμ το να μην κανει αναλυση ολο το κομματι οταν το φορτωνω μολις μου το κανει αυτο λοιπον,ξερω οτι σε μιση ωρα περιπου θα μου βγαλει ερρορ στανταρτ αυτο.κοντρολερ προβλημα δεν παιζει,αυτο θεωρω οτι το ελυσα βαζοντας ενα usb hub με τροφοδοσια..ακουω αλλες γνωμες γιατι εχω αρχισει και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μετακομισω σε τρακτορ....δεν παει αλλο πια με αυτα τα προβληματα...
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 7:57 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
sou exo ksanapei oti to eixa kai go paliotera auto to problima me allo pc.
tote eixa allaksei version kai douleue mia xara meta.

de dokimazeis na kaneis reanalyze ta komatia sou?
kapoioi lene oti me auto ftiaxnetai to problima
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 9:01 am
Katevase to serato se demo kai vale ekei ta kommatia na ginoyn analyse.
To serato deixnei an einai corrupted aristera ston browser.
Isws na einai ekei to provlhma.
An einai ksanakaneta export se mp3 me to easy cd extractor.
Kane ki ayto poy leei o aledjo me to reanalyse.
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 10:05 am
να επαναλβω ρε παιδια οτι ολα τα κομματια δουλευουν κανονικα για αρκετες ωρες ...οταν κολησει ,μετα δεν αναγνωριζει ΚΑΝΕΝΑ κομματι...αν υπηρχε προβλημα δεν θα τα αναγνωριζε απο την αρχη ετσι δεν ειναι?
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 2:56 pm
Mporei kapoio kommati na exei provlhma kai to kollhma na paroysiazetai argotera, ti na peis, den vriskeis akrh me ayta.
Mporei na ftaine kai ta spasmena windows.
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 6:25 pm


(Old topics and forums are automatically closed)