Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Automix bpm mix
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Πως μπορώ στο automix όταν παίζει ένα τραγούδι που είναι όχι 100 και το επόμενο 105 να το κάνει και αυτό 100 όταν το κάνω διπλό κλικ να παίξει?
Πάτησα στης ρυθμίσεις το automixbetmatchonfade στο ναι αλλά δεν είναι αυτό. Δε το βρίσκω.
 

Posted Tue 07 May 24 @ 2:38 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Είδα ότι κάνει αυτό που θέλω αλλά μόνο αν επιλέξω το dualdeck.. δεν γίνετε λογικά μόνο με ένα deck σωστά?
 

Posted Tue 07 May 24 @ 6:37 pm
"Γίνεται" και με ένα deck.
Απλά πρέπει το automix (που λογικά τρέχει στο smart mix mode) να έχει επιλέξει το beatmatch σαν "αλλαγή" για το επόμενο κομμάτι.
 

Posted Wed 08 May 24 @ 7:29 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Στο smart εννοείτε το έχω! Που το βρίσκω το beatmatch στης ρυθμίσεις?
 

Posted Wed 08 May 24 @ 10:36 am
Δεν το βρίσκεις.
Το smart, επιλέγει μόνο του αν η επόμενη μίξη θα είναι fade, cut, beatmatch κτλ.
ΑΝ το smart επιλέξει οτι η επόμενη αλλαγή θα γίνει με beatmatch τότε δεν παίζει ρόλο αν είναι single ή dual deck.
 

Posted Wed 08 May 24 @ 11:00 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι... ξεκινάει το πρώτο τραγούδι 100 το επόμενο 105 και μένει εκεί δε το κάνει 100 όπως θα ήθελα εγώ ούτε να συνεχίσουν και τα άλλα στα 100... τι παίζει τι δε καταλαβαίνω
 

Posted Wed 08 May 24 @ 11:03 am
To automix δεν είναι mixmeister.
Το πρόγραμμα μιξάρει μόνο του κάνοντας beatmatch όπου "έχει μεγάλη αυτοπεποίθηση" οτι το αποτέλεσμα θα είναι καλό, και προσπαθεί να παίζει κάθε κομμάτι όσο πιο κοντά μπορεί στο original tempo του κάθε κομματιού.

Αν εσύ θες να φορτώσεις μία λίστα με κομμάτια από 96 μέχρι 104 BPM και το πρόγραμμα να στα μιξάρει ΟΛΑ μόνο του στα 100 BPM, τότε το automix δεν είναι το σωστό εργαλείο, και μάλλον επίσης και το VirtualDJ δεν είναι το σωστό πρόγραμμα.
 

Posted Wed 08 May 24 @ 11:19 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Νόμιζα ότι είχε ρύθμιση και φαγώθηκα να τη βρω αλλά τσάμπα έψαχνα! Οκ ευχαριστώ!
 

Posted Wed 08 May 24 @ 11:44 am