Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Finder(not responding & Ram
Καλησπέρα στην ομάδα και καλή ανάσταση!
Έχω δυο προβληματάκια:

1.Θα ήθελα τα φώτα σας διότι για κάποιο λογο ξαφνικά κόλλησε το προγραμμα, δεν ανταποκρινόταν ούτε καν το ποντίκι και αναγκαστικά έκανα τερματισμό με παρατεταμένα τον κουμπί..

Να ενημερώσω ότι και κολλημένο που ήταν η μουσική συνέχιζε να παίζει(το μόνο θετικό σε όλο αυτό)

2.Επίσης παρατηρώ τελευταία ότι για κάποιο λόγο και μόνο όταν πατάω της λήψεις κρασαρει το Finder και δεν ανταποκρίνεται.
Έπειτα βέβαια από 10-15 τερματισμό κτλ επανέρχεται.
Να σημειώσω ότι μου κάνει τεράστια εντύπωση, υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο κατεστραμμένο αρχείο η προβληματικό στις λήψεις;

Παρακάτω σας παραθέτω φωτογραφία με την ραμ, υπάρχει και η αναφορά προβλημάτων για κάποιον που γνωρίζει να διαβάζει

https://drive.google.com/file/d/1NwD8neLt_p48X4E1vWOkpd_bSsPSJ57m/view?usp=drivesdk

MacBook Pro 15inc
16gb ram
2x Intel iris pro & nvdia ge force
I7 στα 2.3ghz τετραπύρηνος
Vdj αυθεντικό έκδοση 7356
macOS Catalina 10.15.7
 

Posted Sat 04 May 24 @ 6:10 pm
Δεν είμαι και σούπερ ειδικός στα MAC, αλλά αυτό που κόλλησε δεν ήταν το VirtualDJ, αλλά το MAC OS το ίδιο.
Και αν σου κολλάει το MAC OS (Finder) όταν ανοίγεις τις λήψεις, τότε καλό θα ήταν να συμβουλευτείς κάποιον που ξέρει καλά από MAC πως να "συνεφέρεις" το MAC σου.
Συνήθως στα MAC αυτό σημαίνει οτι ή θα κάνεις κάποιο reset PRAM/SMC και θα στρώσει (οπότε θα την γλυτώσεις φθηνά) ή οτι στο τέλος θα πρέπει να κάνεις full system reset (το αντίστοιχο με το format στα windows)
Παρόλα αυτά, συμβουλέψου πρώτα κάποιον πιο ειδικό στα MAC.
 

Posted Wed 08 May 24 @ 7:38 am