Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: auto-refresh during using filters

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

jmarkopPRO InfinityMember since 2013
Γεια σε ολους! μετα το update της περασμενης εβδομαδας ειμαι με τη version 8.3 b4675.
Αλλά εχω ενα προβλημα!
Χρησιμοποιω φιλτρα με bpm και key.
Ενω εχω στην οθονη τα φιλτραρισμένα, κανει μονο του refresh καθε 2 περιπου λεπτα και
μου αλλαζει τα αποτελεσματα.
Ειναι πολυ ενοχλητικό και θα ήθελα να παψει να συμβαίνει ή να γυρισω σε προηγουμενη έκδοση!
Μπορείτε να βοηθήσετε?
Ευχαριστω!
 

Posted Wed 28 Nov 18 @ 9:32 am
Αυτό δεν είναι το ζητούμενο όταν χρησιμοποιείς τέτοια κριτήρια;
Δηλαδή ο φάκελος να σου δείχνει συμβατά αποτελέσματα με βάση το τραγούδι που παίζει τώρα και όχι αυτό που έπαιζε π.χ. 5 λεπτά πριν ;;;

Η δεν κατάλαβα κάτι;
 

Posted Wed 28 Nov 18 @ 11:16 am
jmarkopPRO InfinityMember since 2013
Πριν το Update δεν το εκανε αυτο. Ωστοσο, αφου εχω τα συμβατα και εχω παρει απο εκει κομματι γιατι να θελω να μου τα ανανεωσει? (εχω αρκετα μεγάλους φακέλους ). Μια χαρα λειτουργουσε το φιλτρο. Ειναι πολυ εκνευριστικο γιατι εκει που εχεις μαρκάρει ενα κομματι, γυριζεις το βλεμμα σου και παει το εχασες.
Μπορω να βρω προηγουμενη έκδοση για να δοκιμασω μηπως το αποφυγω αυτο?
 

Posted Wed 28 Nov 18 @ 2:35 pm
Τα "συμβατά" αφορούν το κομμάτι που είναι στον αέρα την ώρα που ανοίγεις τον φάκελο.
Πριν την τελευταία ενημέρωση όντως τα περιεχόμενα του φακέλου δεν άλλαζαν. Έτσι όμως έπρεπε να μπαίνεις και να βγαίνεις στον φάκελο κάθε φορά που έπαιζες άλλο τραγούδι.
Τώρα το update γίνεται και αυτόματα, και έχει νόημα.
Αν παίζεις ένα κομμάτι με key 3A και το φίλτρο σου δείχνει για επόμενα σαν συμβατά 2Α,3Α & 4Α, με το που θα παίξεις το επόμενο (έστω 4Α) τα κομμάτια με κλειδί 2Α δεν θα είναι συμβατά και έτσι το φίλτρο θα πρέπει να ανανεωθεί για να σου δείχνει τα σωστά 3Α,4Α και 5Α αφού το κομμάτι στον αέρα είναι πλέον 4Α
Γι' αυτο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε βολεύει η αυτόματη ανανέωση...

Για παλιότερη έκδοση πας εδώ: http://www.virtualdj.com/download/build.html
 

Posted Wed 28 Nov 18 @ 5:21 pm
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Πολυ χρήσιμη αυτη η αλλαγή, επρεπε συνέχεια να μπαινω και να βγαινω για το refresh απιστευτα βολικο
 

Posted Thu 29 Nov 18 @ 6:24 am
jmarkopPRO InfinityMember since 2013
Θα μου δώσω λίγο χρόνο να το συνηθίσω. Μεγάλο πράγμα η συνήθεια. Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους.
 

Posted Thu 29 Nov 18 @ 9:27 am
Dj-RFTDPRO InfinityMember since 2018
Υπαρχει καποιος τροπος να ρυθμισουμε το χρονο του refresh ?
 

Posted Thu 06 Dec 18 @ 9:11 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Dj-RFTD wrote :
Υπαρχει καποιος τροπος να ρυθμισουμε το χρονο του refresh ?




ο χρονος ειναι ιδιος με τον χρονο που εχουμε ορισει στο "historyDelay"

 

Posted Thu 06 Dec 18 @ 12:27 pm


(Old topics and forums are automatically closed)