Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: VIRTUAL DJ PRO 7 [Current version 7.05b] - Page: 39

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

KAI AYTO POY EKANA ME LIGA LOGIA EINAI KALOO AUTO POU EKANA? GT TO LEW! MOU EIPE ENAS FILOS OTI ME AUTO TON TROPO AUKSANW TA db TOY KOMMATIOY K MPOREI NA EINAI PIO DINATA! MALLON KAMIA SXESI!

SE EUXARISTWW PARA POLI GIA TIS TOSO GRIGORES PLIROFORIES!!NA SAI KALA!

TO KANW PANTA OTAN PROSTHETW KAINOURGIA KOMMATIA K FYSIKA TA SKANARW (BPM) GIA NA MIN KOLLAEI TO PROGRAMMA OTAN PSAXNW KOMMATIA!

 

Posted Sat 26 May 12 @ 2:12 pm
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Θα ήθελα την βοηθεια σας, επειδη φόρτωσα καποια clip στο laptop έχοντας την έκδοση 7.05 σε μορφη αρχειου mp4 και δεν τα ανοιγει καθολου στο file που τα έχω βάλει δηλ.
Ανοίγωντας μεσω του προγραμματος, αναζήτηση στον browser tou vdj, δεν μου τα εμφανιζει ενω υπάρχουν τα αρχεια στην συγκεκριμενη διαδρομη που του οριζω.Έκανα scan τον δίσκο απο το config του προγράμματος και εν συνεχεία fix και πάλι τα ίδια.
Να σημειωσω για ενημερωση σας, ότι πρόσφατα είχα κανει format στο laptop διότι όπως επαιζα μουσικη έκανε στιγμιαιες διακοπές. Μετά απο το format συνηλθε και απέκτησα άλλα προβλήματα. Μηπως εχει να κάνει κατι με τους codec? Να ξαναπεράσω απο πάνω το πρόγραμμα? Σας ευχαριστω εκ των προτερω!!!!
 

Posted Wed 30 May 12 @ 3:56 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Kane deksi klik se kapoio apo auta ta arxeia--->File Infos... Sto katw meros prepei na exei kapoio mynima...
Leei px ..Can not open file... File doesnt exist i kati allo ?

An pas ston sygkekrimeno fakelo pou exeis ta arxeia auta, xrisimopoiwntas ton browser (folderS) tou VirtualDJ, ta vlepeis ekei ta arxeia kai mporeis kai na ta fortwseis. ?

 

Posted Wed 30 May 12 @ 6:17 pm
Μπάμπη μου σε ευχαριστω για την ανταπόκριση, σου ευχομαι καλό καλοκαιρι και καλες δουλειες, που είναι δυσευρετες φέτος στο χωρο μας, πιστευω να κατάλαβες. Δεν έβλεπα τα αρχεια mp4 ston browser tou vdj γιατι δεν ειχα ενεργοποιησει πανω δεξιά να μου τα εμφανιζει. Μόλις το ενεργοποιησα τα είδα κανονικά τα αρχεία μου, ξέρεις απο εκει που ενεργοποιεις και απενεργοποιεις στο τι θέλεις να σου εμφανίζει. Σαν άσχετος τι πάτησα γιατι δεν θυμομουν απο παλιοτερα που ειχα κανει format, οτι πρεπει να το κλικαρεις απο εκει. Σε ευχαριστω και πάλι.
 

Posted Mon 11 Jun 12 @ 2:42 pm
παιδια καλησπερα!εχω ενα προβλημα εδω κ μερες!

Sto shootcast tou virtual 7 den exei MP3 ! ti mporw na kanw k pos na to ftiaksw ?exete kamia idea?

euxaristw!
 

Posted Wed 11 Jul 12 @ 11:04 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
exo merika arxeia se m4a kai blepo oti fortonoun pio grigora ap'oti ta mp3 sto vdj....

giati?
 

Posted Wed 18 Jul 12 @ 2:45 am
Διαφορετικά αρχεία, διαφορετικοί codec, διαφορετική ταχύτητα...
 

Posted Wed 18 Jul 12 @ 2:47 am
πως γίνεται να διαγράψω απο ενα τραγούδι την βάση δεδομένων πληροφοριών του??
 

Posted Wed 18 Jul 12 @ 3:31 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
malista

@dimitris236 deksi klik > remove from DB
 

Posted Wed 18 Jul 12 @ 3:47 am
@aledjo--> efaxristw filee!!!!
 

Posted Wed 18 Jul 12 @ 4:06 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
entopisa kati kai de ksero an einai bug i etsi theloun na douleuei

esto oti exoume pollous fakelous pou ksekinane me to idio onoma px.

c:/pop
c:/pop malakies
c:/pop tou mitsou
c:/pop tis koulas

kai theloume na ftiaksoume kapoio folder me filtro kai bazoume
top 100 firstseen and filepath start with "C:\dance" or filepath start with "C:\pop"

to apotelesma einai na bgazei ola ta tragoudia tou fakelou dance, tou fakelou pop
ALLA kai olous tou fakelous pou ksekinane me pop, diladi pop malakies, pop tou mitsou ktl.....
 

Posted Sat 18 Aug 12 @ 3:34 pm
Δεν είναι "bug"
Είναι 100% σωστή λειτουργία ενός querry μιας βάσης δεδομένων.
 

Posted Sat 18 Aug 12 @ 4:54 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kai an ego thelo mono to fakelo pop ti kano?
 

Posted Sun 19 Aug 12 @ 1:18 am
filepath start with "C:\pop\"

Αν κάποια στιγμή έχεις όρεξη κάνε μια αναζήτηση στο Google για "simple querry language" ή απλά "SQL" ;-)
 

Posted Mon 20 Aug 12 @ 10:54 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
aaaaa diladi ena "\" ta kanei ola e?
bre ti mathenei kaneis....
 

Posted Mon 20 Aug 12 @ 2:24 pm
Αλέξη είναι "απλή λογική"
Το querry ρωτάει με τι να ΞΕΚΙΝΑΕΙ το path. Μπορείς να "σταματήσεις" όπου θέλεις..

Πχ:

filepath start with "Q:\Greek\Π"
filepath start with "Q:\Greek\Πα"
filepath start with "Q:\Greek\Πασ"

Όλα αυτά θα δώσουν κάτι διαφορετικό...
Το πρώτο θα σου δώσει όλους τους καλλιτέχνες από Π (Πάνος Κιάμος, Πάνος Μουζουράκης, Παντελής Θαλασσινός, Πασχάλης Τερζής, Πέγκυ Ζήνα, Πυξ Λάξ κτλ)
Το δεύτερο θα σου δώσει μόνο τους καλλιτέχνες από Πα (Παντελής Θαλασσινός, Πασχάλης Τερζής κτλ)
Τέλος το τρίτο θα σου δώσει μόνο τους καλλιτέχνες από Πασ (Πασχάλης Τερζής κτλ)

Δεν έχω δοκιμάσει στο VirtualDj πως ακριβώς δουλεύει το θέμα με τα Unicode αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ σε καθαρή SQL το "α" με το "ά" είναι διαφορετικά γράμματα. Γι αυτό και στο δεύτερο παράδειγμα κανονικά ΔΕΝ θα δεις το "Πάνος Κιάμος" καθώς το φίλτρο θα έπρεπε να είναι
filepath start with "Q:\Greek\Πά"

Τέλος απλά να σημειώσω οτι το VirtualDj δεν χρησιμοποιεί καθαρή SQL αλλά μια δική του γλώσσα που μοιάζει αρκετά με την SQL. Παρόλα αυτά η λογική των ερωτημάτων είναι η ίδια. Γι αυτό και σου είπα να ψάξεις για SQL στο Google για να δεις με ποια λογική φτιάχνουμε ερωτήματα :)
 

Posted Tue 21 Aug 12 @ 12:53 am
how to i buy the virtual dj pro ready
 

Posted Fri 03 Jun 16 @ 4:46 pm
Bharat dj
 

Posted Sat 02 Mar 19 @ 4:06 pm


(Old topics and forums are automatically closed)