Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Agora exoplismou - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

alexmakPRO InfinityMember since 2009
dld stin timi pou exoun ta cdj 400 (540 ta exo vrei) dn iparxi kati kalitero?
 

Posted Sat 18 Sep 10 @ 1:49 pm
gouvrasHome userMember since 2009
 

Posted Sat 18 Sep 10 @ 1:56 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
mpaa.. dn mou poliaresi o sigekrimenos :/...
 

Posted Sat 18 Sep 10 @ 2:16 pm
Exei dikio o gouvras.Alla oxi behringer ena allo 3kanalo mixth.Vevaia an exeis lefta pare 4channel.An 8es xamhlwterh kathgoria pare cdj200 ta opoia einai polu kala kai auta,alla skepsou gt ta 8es.Egw an eixa ta lefta 8a agoraza 400aria gt exoun to vinyl mode sundeontai me pc pairnoun stick kai pisteuw oti a3izei,twra esu oti 8es!
 

Posted Sat 18 Sep 10 @ 2:32 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
ok cdieres eklise (cdj 400) tora mixtis ine to thema :S
 

Posted Sat 18 Sep 10 @ 2:37 pm
Man mihalis.pap@hotmail.com steile na milhsoume apo msn!
 

Posted Sat 18 Sep 10 @ 4:01 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
astakos4ever@windowslive.com einai to diko mou se addara..
 

Posted Sat 18 Sep 10 @ 5:31 pm
Λοιπόν: 1100 ευρώ για τα CDJ-400 άρα σου μένουν 200 ευρώ για ένα αξιόπιστο μίκτη...

ΔΕΝ σου φτάνουν!!! Sorry, αλλά ο μίκτης είναι η καρδιά του συστήματος ενός dj και με 200 ευρώ ΔΕΝ παίρνεις αξιόπιστο μίκτη. Να μην ακούσω για Behringer κτλπ. Για το σπίτι, για φοιτητές, για μικρά "παρεΐστικα" πάρτυ είναι οκ, αλλά μόλις τα συνδέσεις πάνω σε ένα σοβαρό ηχοσύστημα απλά ΔΕΝ επαρκούν.
Επίσης τα Numark είναι hit & miss. Άλλα μοντέλα της είναι καλά, και άλλα μοντέλα είναι "χειρότερα" και απο Behringer. Γενικά δεν θα εμπιστευόμουν κάποιο Numark αν δεν το είχα δουλέψει πρώτα.
Οι Pioneer έχουν καλή ποιότητα ήχου και κατασκευής και είναι "σκυλιά" αλλά είναι πολύ ακριβοί.

Πριν απο μερικές μέρες χρειάστηκε να αγοράσουμε μίκτη σε ένα μαγαζί που δουλεύω μερικές βραδυές. Επειδή τα οικονομικά του μαγαζιού ήταν περιορισμένα καταλήξαμε σε αυτόν εδώ το μίκτη: http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=11854&LANG=GR
Ένας απλός καλός μίκτης με πολύ καλή ποιότητα ήχου και απίστευτη αίσθηση στα ποτενσιόμετρα. Τα EQ σε αυτόν τον μίκτη δεν είναι EQ! είναι κάτι σαν "μίνι φίλτρα" και θέλουν λίγο χρόνο να τα συνηθίσεις, αλλά μετά σου δίνουν απίστευτη αίσθηση στο μιξάρισμα. Δεν έχει effects κτλπ αλλά αυτό σε ένα τέτοιο μίκτη εμένα προσωπικά μ' αρέσει. Το μόνο που με χαλάει είναι οτι επιλέγεις cue στα ακουστικά με ένα ενιαίο rotary ενώ έχω συνηθίσει με διακόπτες/κουμπιά πάνω απο κάθε κανάλι.


Πάντως αν σε ενδιαφέρει κοίτα και για κάτι άλλο αντί για τα Pioneer CDJ-400, όπως τα Denon DN-S1200.
 

Posted Sun 19 Sep 10 @ 9:51 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
dino mexri 400 gia mixti.. gia protine mou kanan kalo..
 

Posted Sun 19 Sep 10 @ 10:36 am
snik3Home userMember since 2009


Πριν απο μερικές μέρες χρειάστηκε να αγοράσουμε μίκτη σε ένα μαγαζί που δουλεύω μερικές βραδυές. Επειδή τα οικονομικά του μαγαζιού ήταν περιορισμένα καταλήξαμε σε αυτόν εδώ το μίκτη: http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=11854&LANG=GR
Ένας απλός καλός μίκτης με πολύ καλή ποιότητα ήχου και απίστευτη αίσθηση στα ποτενσιόμετρα. Τα EQ σε αυτόν τον μίκτη δεν είναι EQ! είναι κάτι σαν "μίνι φίλτρα" και θέλουν λίγο χρόνο να τα συνηθίσεις, αλλά μετά σου δίνουν απίστευτη αίσθηση στο μιξάρισμα. Δεν έχει effects κτλπ αλλά αυτό σε ένα τέτοιο μίκτη εμένα προσωπικά μ' αρέσει. Το μόνο που με χαλάει είναι οτι επιλέγεις cue στα ακουστικά με ένα ενιαίο rotary ενώ έχω συνηθίσει με διακόπτες/κουμπιά πάνω απο κάθε κανάλι.




Λοιπόν, επειδή δουλεύω τον συγκεκριμένο μίκτη εδώ και 2 χρόνια και πιστεύω πως τον ξέρω 100%, έχω να πω το εξής.

Δεν έχω απολάυσει ξανά τόσο στη ζωή μου να παίζω με τα EQ's.Πραγματικά είναι κάτι απίστευτο, που αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις.

Ο μίκτης αυτός, είναι, κατ εμέ, ότι καλύτερο μπορείς να βρείς σε μίκτη χωρίς effects (ποτέ δεν χρησιμοποιούσα effects απο τον μίκτη οπότε δεν είχα πρόβλημα με αυτό).

Εγώ για να είμαι ειληκρινής συνήθισα να επιλέγω cue στα ακουστικά με το ενιαίο rotary και πρίν λίγες μέρες που χρειάστηκε να επιλέγω με κουμπιά είχα πρόβλημα.

Συμβουλή μου όσον αφορά τον συγκεκριμένο μίκτη? Πάρτον ΧΘΕΣ!

ch1-cdj400
ch2-cdj400
ch3-rmx
ch4-ο εφφέκτορας που θα πάρεις σε 3 μήνες

 

Posted Sun 19 Sep 10 @ 11:27 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
thelo na paro mixti me effect oste na mn paro extra mixanima gia effect.. enan san ton sigekrimeno vestax exo doulepsei tora dn xero an itan o idios aspros me portokali itane... i reloop se mixtes ine kali ??
 

Posted Sun 19 Sep 10 @ 11:48 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
episis thelo gnomes gia ton numark x6..
 

Posted Sun 19 Sep 10 @ 3:15 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ton mikti pou proteine o phantom exw kai gw apla stin ekdosh xwris xlr... 8eloun ligi sini8eia oi kampules twn potensiometrwn tou alla genika sistinetai anepifilakta... (vestax gar!!)
 

Posted Mon 20 Sep 10 @ 2:15 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
Xerete kanena site sto exoteriko pou na exei se kali timi ta cdj 400?
 

Posted Sun 03 Oct 10 @ 10:01 am


(Old topics and forums are automatically closed)