Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Sounds Proplems me Virtual Dj

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Geia sas pedia exw ena provlima me ton ixo mou. Stin Arxi otan pezw den iparxi provlima otan omws proxorisw stin misi wra peripou o ixos mou kanei diakopes. Kai i diakopes ginonte kai apo tis dio tis sound cards. Sto Config-Performance- Dokimasa kai to "Fast" kai to "Best Quality" . Sto "Best Qulity" to kanei poio sixna.
Exw note book
Dell Inter(R) Core(TM) 2 CPU T7200 @ 2.00 GHz 2,00 GHz
2046 MB (RAM)
Windows Vista Home Basic
2 Sound Card i mia einai i ergostasiaki tou note book (High Definition Audio Device)
kai i alli einai (Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook "Works with vista")
Virtual Dj version 5.0 Rev. 4
External Mixer American Audio
Dokimastike kai se Pioneer An kai den nomizw na pezei rolo to Mixer.



Sas evxaristw ek ton proteron!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
 

Posted Wed 17 Oct 07 @ 12:18 pm
den ftaei to setup ftaei to crack ...
 

Posted Fri 19 Oct 07 @ 1:34 pm
oh...yes!!!
 

Posted Mon 22 Oct 07 @ 1:45 am
stis ry8miseis twn kartwn hxoy yparxei mia ry8mish "track buffering" h "latency". se polla moysika programata eixa provlhmata idia me ta dika soy. ayksanontas ayth thn parametro dior8onotan to provlhma. me to virtual den eixa tetoio provlhma alla gia dokimase na ry8miseis tis kartes hxoy.psakse oles tis ry8miseis poy 8a vreis kai peiramatisoy. isws na xreiazetai na katevaseis update gia toys drivers twn kartwn. sto kanei kai se alla moysika programata? to media player paizei kanonika h to win amp? isws telika an ola einai ok na 8elei to virtual epanegatastash.
 

Posted Mon 22 Oct 07 @ 7:24 am
pola xronia paideyomoyna me spasmeno virtual dj.panta kapoio problima me ton ixo ypirxe gia paradeigma stis 4 ores diarkoys paiksimatos stamatoyse to programma.tha soy synistoysa, an paizeis epaggelmatika ,na min lypithis ta lefta kai na pareis ena gnisio!!!ego pleon exo ksenoiasei!!!!!!
 

Posted Mon 22 Oct 07 @ 7:31 am
File mou ta lefta den einai to provlima ... To thema einai na ta dosw ekei pou a3eizei..... Gia avto to logo agorasa alli sound card epagelmatiki kai proxwrw me tractor 3 pou einai poli kalitero ... To virtual dj gia emena einai ena poli mikro software pou kanei gia mikra pedia na 3ekinisoun tin kariera tous kai geia opious variounte na mathoun na doulevoun to ableton i tractor ... To virtual dj to dokimasa giati einai to mono pou mporeis na enwseis 2 sound card 3exorista .... Oso gia ton filo kai irona "dimitris_tsanak" kai ton "angoreto" ofilo na sas pw oti apo tous megaliterous dj pou iparxoun pagkosmios kanenas den xrisimopia to virtual dj ....... os sinithos xrisimopioun ableton .....i akoma an exete akousta, to kainourio sistima tis M-Audio pou vazeis 2 cd sta cd players sou kai fortoneis mp3 apo to laptop sou , an kai den to nomizw..... An nomizete oti kapoioi eisaste kanete lathos ofilete edo mesa na e3eigisete tou pelati gia na agorasei to virtual dj kai oxi na ironeveste ....... Otan vgaleis kai esei 300 euro ti nixta x3 nixtes tin vdomada tote ela na ta 3anapoume.... Telos thelo na evxaristisw tous "agents2005" kai "johnybak" prospathisan na me voithisoun! Xarika pou ta eipame 3erw oti den tha mporw na 3ana enotho meta apo avto alla ligo me endiaferi............
 

Posted Wed 24 Oct 07 @ 9:54 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
chrisrrr wrote :
.. kai proxwrw me tractor 3 pou einai poli kalitero ... To virtual dj gia emena einai ena poli mikro software pou kanei gia mikra pedia na 3ekinisoun tin kariera tous kai geia opious variounte na mathoun na doulevoun to ableton i tractor ...

Mporeis na mas eksigiseis ti parapanw kanei to Traktor pou den kanei to VirtualDJ?. Ti einai episis auto pou kanei "epaggelmatiko" to Traktor kai "erasitexniko" to VirtualDJ?
chrisrrr wrote :
.. Oso gia ton filo kai irona "dimitris_tsanak" ...

Apla sou eipe tin alitheia. An se peirazei ....ti na pw.
chrisrrr wrote :
.. to kainourio sistima tis M-Audio pou vazeis 2 cd sta cd players sou kai fortoneis mp3 apo to laptop sou , an kai den to nomizw.....

Edw katalaba pws den exeis idea me ti programma exeis na kaneis. Auto pou perigrafeis legetai Timecoded CDs, kai mantepse.. to kanei to VirtualDJ !!!!
chrisrrr wrote :
.. An nomizete oti kapoioi eisaste kanete lathos ofilete edo mesa na e3eigisete tou pelati gia na agorasei to virtual dj ...

Edw den eimaste gia kanena pelati, den pairnoume pososta. Einai ethelontiki i boitheia pou prosferoume kai auto ofeilete na to anagnwrisete.
chrisrrr wrote :
.. Otan vgaleis kai esei 300 euro ti nixta x3 nixtes tin vdomada tote ela na ta 3anapoume....

Asxoliasto.
 

Posted Wed 24 Oct 07 @ 11:05 pm
To kalitero to afises asxoliasto file m. Oso gia to giati theorw to virtual dj erasitexniko giati den rotas kapoio pou einai stous top 100 tou kosmou an to xrisimopoih kai an kapoios to xrisimopioih tote sigoura exei metoxes. An kanw lathos pes mou ena onoma......... dose ena link pou tha einai i apodi3i ..... oso gia to an mou eipen tin alitheia simfono mporei na itan avtos o logos pou eixa provlimata alla den simenei oti eprepe na me ironevti iparxoun kai kaliteroi tropoi an to 3erete. Den simenei oti epidi patate ena "SYNG" kapioi isaste..................
 

Posted Thu 25 Oct 07 @ 7:37 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Exw mathei na apantw me basi tis gnwseis mou. Den rwtaw tous 100 esena rwtaw. Mporeis na mou apantiseis i tha rwtiseis ki esy prwta?. Oson afora gia auto pou afisa asxoliasto, na se rwtisw kati?. Otan o Sakis Rouvas epine PEPSI tin epine giati itan i kalyteri i giati ta pire?. Auto apanta apo mono tou etsi?
Oson afora to SYNC, den exeis adiko, alla auto einai mia epilogi pou alloi tin kanoun ki alloi oxi. Kai ta aeroplana exoun automatous pilotous. Auto simainei oti den einai kaloi oi pilotoi? Auta ginintai gai na mas boithane kai na kanoun tin zoi mas pio eukoli. Den simainei oti oso pio dykolo einai to software toso pio epaggelmatiko einai. Lathos antilipsi. Allwste kai to "Epaggelmatiko" Traktor exei ena Sync NA ! Swsta?
 

Posted Thu 25 Oct 07 @ 8:58 am
Αντε ρε κουραδι που περνεις 300 εβρο επι 3 νυχτες και γραφεις και μιλας ετσι εδω μεσα !!!
Ασχετε noob!!!Εδω δεν πληρωνετε κανενας για την καυλα μας το κανουμε.Οι κουβεντες του djdad ειναι πολυ σωστες.....
Καλυτερα να ψαξεις εδω μεσα καλυτερα.......
ελεος...
 

Posted Thu 25 Oct 07 @ 10:16 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Loipame pou anagkazome na kleino topic teleytea, einai to deytero.
Kai oute tha mpo sti logiki na sxoliaso ayta poy grafontai, i na apodeikso oti den eimai elefantas...
 

Posted Thu 25 Oct 07 @ 3:21 pm


(Old topics and forums are automatically closed)