Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Ginetai ena mono koympi "sychro" opos palia? - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

alekosgHome userMember since 2003
Exo ena prosopiko problima me to VirtualDj kai apo tote poy bgike i version 2. Epeidi loipon me ti version 1.09 moy arese poly to skin MIX station SV_04, ekeino me ena mono koympi "sychro" kai gia ta dyo deck, ithela na exo panta ayto to skin kai stis epomenes version.
Omos paratirisa oti den doyleye sosta sti version 2 dioti ypoxreotika eprepe na yparxoyn dyo koympia "sychro" (ena gia kathe deck). Tha moy peite oti tha mporoysa na xrisimopoiiso ekeino me ta dyo koympia. Omos den moy aresei to gegonos oti an kano klik px sto deksi sychro, kleidonei to aristero pich control kai prepei prota na ksanaklikaro sto sychro oste na apeleytherothei to pich.
Ayto poy thelo na rotiso, einai yparxei kapoia patenta etsi oste an kanei kapoios klik sto sychro (aristero i deksi), na mporo na peirazo eleythera opoiodipote pich control (aristero i deksi)?
Elpizo na itan katanoito opos to egrapsa. An mporei kapoios na boithisei...
 

Posted Tue 22 Nov 05 @ 4:26 pm
Geia xara file....

Pata to "space" kai eisai ok!!!
Doyleyei san syxchronize sto active deck!!!

Etsi to doyleyo, otan tempeliazo na bro to beat!!!
Doyleyei kai san start kai synxronizete me to deck pou pezei.
 

Posted Tue 22 Nov 05 @ 4:55 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
psemata pali les pyrgiano

min les dikaiologies

xeroume oti eisai asxetos kai mono me to space paizeis


lolololololololol

plaka kano
 

Posted Tue 22 Nov 05 @ 9:24 pm
alekosgHome userMember since 2003
Nai alla to problima einai oti otan einai energopoiimeno to sychro, den mporo na paikso me tin taxytita ama thelo. Diladi an pao na koyniso to pitch sto active deck, ayto einai kollimeno. Ksero oti to exoyn kanei etsi gia asfaleia alla emena moy aresei na paizo me tin taxytita.
 

Posted Tue 22 Nov 05 @ 9:51 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
mipws mperdeueis to synchronize me to beatlock?
 

Posted Tue 22 Nov 05 @ 10:41 pm
alekosgHome userMember since 2003
Gia sychro ennoo ekeino poy paroysiazetai kai san "magic button".
 

Posted Wed 23 Nov 05 @ 9:24 am
alekosgHome userMember since 2003
Sto default skin legontai "beatmatch" kai to problima einai oti yparxoyn dyo (ena gia kathe deck). Me deksi klik ayto "kleidonei" kai etsi kokkalonei kai to pitch.
Stin oysia ayto poy tha ithela na rotiso an ginetai, einai an mporo sto skin moy na exo MONO ENA "beatmatch" poy na syghronizei (me aristero klik) to ekastote "non active deck" kai otan kleidonei, na min mplokarei kanena apo ta dyo pitch. Diladi apla na diatirei ton syghronismo xoris na empodizei allagi taxytitas.
Dystyxos fantazomai oti apo tin kataskeyi toy, sto skin prepei na yparxoyn dyo koympia "beatmatch" kai den ginetai na analambanei ti doyleia mono ena. To koino koympi poy xrisomopoioyse to skin "MIX station SV_04" tis version 1.09, prepei na eixe alli leitoyrgia kai oxi ayti poy exoyn tora ta beatmatch.
 

Posted Wed 23 Nov 05 @ 11:10 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
apo auta pou katalavainw ennoeis to beatlock pou intws "ta kleidwnei" na pw tin pikri mou ali8eia den exw xrisimopoiisei to sugkekrimeno skin kai de to gnwrizw apla uparxei kai h leitourgia sunchronize pou analoga to skin yparxei se 1 h 2 koumpia pou kanei stigmiaio matching kai meta epembaineis panw tou
 

Posted Wed 23 Nov 05 @ 11:58 am
alekosgHome userMember since 2003
Eyxaristo djvolis, katalabes sosta. Apo oti prospathisa peirazontas to skin, tha mporoysa gia na exo ena koympi, na xrisimopoiiso to synchronize opos les. Giati to beatlock thelei oposdipote na toy oriseis deck (diladi prepei na yparxoyn panta dyo) kai an baleis ena ginetai xamos...

Symperasma einai oti stin version 1.09 to beatlock den kleidone ta pitch kai mporoyse na einai kai ena (sto skin den orizame px chan="1", alla mporoyse na stathei xoris).

Prosopika to protimoysa opos prin giati ekana ena klik aneksartita apo poio deck epaize kai imoyn isyxos (den eimai epaggelmatias Dj san esas ego kai thelo perissoteri aplotita...).
Eyxaristo kai pali
 

Posted Wed 23 Nov 05 @ 3:09 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
na sai kala..tipota.. Na pw episis alli mia pikri ali8eia me to vdj arxisa na asxoloume apo to 2.00 kai meta opote den prolava tin 1.09 oute eixa pote consola (ap osa diavazw pantws) to beatlock pou xrisimopoihtai apo tin 2.00 kai meta eina safws anwtero...cya
 

Posted Wed 23 Nov 05 @ 3:16 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego asxolithika apo tin 1.06!
ontos stis palies ekdoseis to beatlock den kleidone ta pitch
alla meta to allaksane kai kleidonei. ego de to brisko kako isa isa pou de mporeis na o allakseis katalathos... gia na to allaksane "autoi" kati tha kserane.

alekosg ego to beatlock to xrisimopoio sxedon panta kai kleidono to epomeno tragoudi pou tha paiksei.
etsi an thelo na allakso ti taxitita pou les peirazo to tragoudi pou paizei ekeini ti stigmi kai fysika to allo akolouthei to proto! otan efygei fygei teleios to proto tote to kseklidono kai tou kano oti thelo!
toso apla.
 

Posted Wed 23 Nov 05 @ 5:48 pm
alekosgHome userMember since 2003
H alitheia einai oti to beatlock stis kainoyries ekdoseis einai pio aksiopisto apo to palio. Toylaxiston na soy edine tin epilogi na xrisimopoiiseis ena mono beatlock to opoio na kleidonei aytomata to pitch analoga me to poio einai active i oxi.
Alla pali mporei na mperdeye (an den to deis stin praksi den ksereis...). Pantos mia epilogi sta "settings" poy na eixes na dialekseis kai to palio styl beatlock den tha me xalage katholoy!
 

Posted Thu 24 Nov 05 @ 10:35 am
MOY FENETE pedia oti kanete thn zoh sas POLY DYSKOLH!!!!

Gia na katalabo!!!
To BEATLOCK ti to thelete???
Gia na tairiaxete ta dyo decks. Gia posh ora?? 1sec, 5sec, 30sec, 3min???

Ena aplo Synchronize kai eisaste etoimh!!!

Ante tora na eisai se club, kosmo, pota, kai ektos apo ta diafora loops samples, thn serbotora na soy ferei to poto, ktl ktl. Na exeis energopoihmeno to beatlock kai na arxizoyn ta diafora kolhmata ston hxo h na xreiazete EPIPLEON klik h shortcut gia na to apenergopoihseis!!!

MHN DYSKOLEYETAI THN ZOH SAS!!!
Allios parte dyo pikap h dyo katostares cdieres kai pexte!!

Me to PCDJing, exoy ginei apla ta pragmata.


Pezei to deck 1, psaxneis to deck 2 poy theleis na bei, pata to spacebar otan theleis na pexoyne mazi kai etoimos!!! Pexe ligo me ta bassa kai prima, kai etoimh h allagh!!

Ti beatlock kai ahdies!!! (gnomh moy).
 

Posted Thu 24 Nov 05 @ 7:00 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kai na sou po pyrgiano an to ena tragoudi einai 130bpm kai to allo 135bpm kai patiseis to space, pote tha kaneis allagi? sto 1 sec? auto den einai mix, auto maxeri pou kaneis allagi mono ellinika tragoudia!
gia mena magkia einai na kaneis mix ta tragoudia, diladi na paizoun kai ta 2 mazi toulaxiston gia 20 sec!
opos eipa an to ena einai 130 kai to allo 135 kai patiseis mono Synchronize meta apo 2-3 sec exeis xasei ti mpala!
an itan etsi re ryrgiano tote pios o logos na xrisimopoume to vdj?
tha pername 2 cd-player kai otan akougotan to "mpam" apo ta ixeia, tha patagame play sto "mpam' tou epomenou kai tha legame oti eimaste DJ's!
(oxi oti tora me to vdj eimaste alla leme...)
gia mena i megaliteri magkia einai na paizeis me cd-players kai na mporeis na kaneis Synchronize me to afti kai na mporeseis na kaneis to idio bpm me to allo tragoudi (picth) pali me to afti....
exo dei paidia na to kanoun auto se nte-nte xrono!
ego dystixos de mporo gi'auto xrisimopoio vdj!
 

Posted Thu 24 Nov 05 @ 8:10 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
opws exeis katalavei oi perissoteroi eimaste ayths ths sxolhs aledjo...kai o pyrgiano..(vlakeia eipes!!!:)) ex'ou kaito post thanatos sta pc klp!!!
 

Posted Thu 24 Nov 05 @ 11:20 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
exete adiko

ego sto magazi mou to xrismopoio gia thema xorou
gliono ta mp3 peri aepi ktl giati edo stin eparxia mamane i aepi me ta mp3
kai tis piraties les kai ftaime emeis
pira pickup gia na min me psaxnos gia vinyl giati eimai tis palias sxolis pou pali mixaro me to ayti kai pickup
aplos ti na valo to cd kai na kouvalao ti na to exo mesa kai na kano load.

to thema olo einai to ayti.
20 '' den einai tipota sto mix
 

Posted Thu 24 Nov 05 @ 11:36 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo, ktl..
moy fainete thelete seminaria...
oute beatlock oute tipota, mono opos eipe o pyros to sync.
Ayto einai kerdos xronou megalo, glytoneis to paidema me potensiometra kai ta dekadika sto pitch.
Poso thelete 20", 1 lepto 20 lepta, ta kolao kai pao sto bar perno poto, pao toualeta...
Den kano plaka, to exo kanei....
ektos an milame gia tipota palia soul klp, ekei thelei "xeri" alla kai apo ayto exoume..

Kante mia timi kai didaskw...
 

Posted Fri 25 Nov 05 @ 1:46 am
dj foodPRO InfinityMember since 2004
eisai na anoixoume mia sxoli

ego idi exo kapoious mathites
kai tous kano kana idietero
 

Posted Fri 25 Nov 05 @ 1:23 pm
ALEDJO.....moy fenete DEN katalabes TIPOTA apo oti egrapsa.....

Mallon opos leei kai o apopsis>>>>>SEMINARIA!!!


Loipon.....

Beatlock= tairiagma 2 tragoudion , kindynos otan h diafora ton bpm einai megalh, me apotelsma na sou pexei kai ena track sto +15 as poyme kai tote klafta!!!

DEYTERON......
OTAN ELEGA, patas to space kai sychronizonte kateythian ta decks kai briskonte, ektos ean yparxei megalh diafora sta bpm, DEN ENOOUSA oti ta bazeis kai pezon kiolas!!!!!!! (AYTO KATALABES????)
BRISKEIS to shmeio poy theleis na "mbeis", patas mia loopa 4, 6,8,16 oti theleis telos panton kai patas space kai etoimos!!!! pata mia loopa kai sto active deck pexe me ta bassa apo thn consola, traba gia katoyrhma, gia poto, gia mia syzhthsei kai NA EISAI SIGOYROS DEN "FEYGEI" tipota !!!!!!!!!!

Otan enoeis esy mixarisma 20sec (as poyme) xoris loopa?? me ta dyo tracks na "proxorane" kanonika???
90% dhmioyrgeis BABOYRA!!!! ama exoyn kai logia.....TOTE KLAFTA!!!!

STA LEO AYTA, giati epeza se clubs kai ekana allages me KASSETOFONA!!!!


Synopsizo gia na katalabeis pali..... (filikes symboyles apo kapoion pou "pezei" me kosmo).

DECK A: pezei to track...
DECK B: psaxneis to shmeio poy theleis na "beis". pause, pata mia loopa 4 as poyme, kai perimeneis thn katalhlhstigmh......
Otan erthei mpeneis me space kai as ta na skane mazi, OSH ORA THES,
meta, patas mia loopa sto deck A, kobeis ta bassa apo to TRACK A, akoygete to basso toy deck B, afineis thn loopa toy DECK B kai kobeis opote thes to DECK A!!!!


GENIKOS KANEIS OTI THES!!!!!!!


Panagioti apo esena perimena na to katalabenes.....ean phgene se mena to (vlakeia eipes)
 

Posted Fri 25 Nov 05 @ 8:50 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
re purro olh h frasi ston aledjo pigaine..eisai trelos(pou 8a pigaine se sena? den se xw dei? de me xeis dei??)?egw de xrisimopoiw oute kan loopes!!!
alla en pash periptwsh min ta apopernete ta paidia..prepei kapws na zisei kai h nea sxoli tou food!!! xaxaxa
plaka plaka to sunchronize einai h kaluteri leitourgia mias kai den paizei me tis koukides alla me ta peaks opote den xreiazetai na kaneis oute alignment sta bpms!!
alla opws xanapa de xrisimopoiw oute kan loopes!!!
 

Posted Fri 25 Nov 05 @ 11:08 pm
77%