Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ... άντε πάλι με το local suggestions lists
...όπως σας έχω ξαναπεί, ψάχνω ένα τρόπο να συνδέσω τράκς μεταξύ τους ... δηλαδή για κάθε τράκ, να έχω μια μίνι λίστα με άλλα τράκς που θα μπορούσα να παίξω μετά ...
... κοιτάζοντας τα διαθέσιμα εργαλεία βλέπω οτι αυτό θα μπορούσε ίσος να γίνει μέσο των pois ...

ερώτηση 1.
... αν έχω τα pads στην σελίδα των remix pois, πατώντας ένα pad, γίνετε (μέσο script) μαζί με το σετάρισμα του εκάστοτε remix poi, να γράφεται στο name του poi το filepath+filename του τράκ που είναι φόκους στον browzer; ( όπως θα γραφόταν αν έκανα add το τρακ σε μια λίστα)

ερώτηση 2
(σε περίπτωση που γίνετε το 1, ή ακόμα και αν θα πρέπει να αλλάξω τα names των pois με το χέρι ...)

μπορώ να έχω ένα script σε ένα καστομ κουμπί, που για το εκάστοτε deck, θα κάνει clear to sidelist, και θα φορτώνει στο sidelist τα τρακς των οποίων τα paths είναι αποθηκευμένα στα names των remix pois του τράκ που είναι φορτωμένο στο deck?

... εννοείται οτι η χρήση των remix pois δεν είναι δεσμευτική ... οποιοσδήποτε τρόπος που μπορώ να αποθηκεύσω τράκς μέσο των pois, και μετά να τα εμφανίσω στο sidelist, μου κάνει...

Ευχαριστώ.

 

Posted Fri 04 Dec 20 @ 8:52 am
Η απάντηση σε όλα τα παραπάνω είναι "όχι"

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αποθηκεύσεις playlists και να τις φορτώνεις με κάποιο poi ή custom button.
Αλλά δεν ξέρω πόσο βολικό θα είναι να φτιάξεις μερικές εκατοντάδες playlists.

Και αν επιτρέπεται, γιατί διάλεξες αυτό τον τίτλο για το θέμα σου;
Δεν σου αρέσει η νέα λειτουργία; Δεν την θεωρείς χρήσιμη;
Σίγουρα δεν είναι αυτό που ψάχνεις να κάνεις εσύ (όπως το έχεις στο μυαλό σου) αλλά είναι κάτι που αν το δοκιμάσεις θα δεις οτι έχει αρκετές προοπτικές.
 

Posted Fri 04 Dec 20 @ 10:03 am
PhantomDeejay wrote :

Δεν σου αρέσει η νέα λειτουργία;

όπα ! ποια νέα λειτουργία ; τι επεισόδια έχασα πάλι;

ο τίτλος προκύπτει από το οτι είναι η τρίτη φορά που ρωτάω για το ίδιο θέμα ψάχνοντας τρόπους να κάνω αυτό που θέλω ...




 

Posted Fri 04 Dec 20 @ 11:05 am
Στην τελευταία έκδοση, στην sidelist μπορείς να επιλέξεις να σου εμφανίζονται προτάσεις για το επόμενο κομμάτι.
Μέχρι τώρα οι προτάσεις ήταν από την on-line database του VirtualDJ.
Πλέον μπορείς να επιλέξεις Local Suggestions.
Έτσι το πρόγραμμα αναλύει τις playlists και το ιστορικό σου και σου προτείνει επόμενα τραγούδια με βάση αυτά τα στοιχεία.

Πάτα στην κουκίδα δεξιά από το "ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ΕΠΟΜΕΝΟ" και επέλεξε "Local"

Σημείωση:
Υπάρχει αρκετός χώρος για βελτίωση και ίσως τα αποτελέσματα στην αρχή σε προβληματίσουν.
Ο λόγος είναι οτι το πρόγραμμα κοιτάζει μέχρι (αν δεν κάνω λάθος) 10 τραγούδια μετά σε κάθε playlist/ιστορικό που βρίσκει το επόμενο κομμάτι και σου προτείνει τα πιο συχνά παιγμένα με βάση αυτό το "παράθυρο" κι όχι με βάση το αμέσως επόμενο κομμάτι. Εξ ου και στο screenshot οι δύο πρώτες προτάσεις μοιάζουν άσχετες.
Γενικά όμως για χρήση σαν "ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ" είναι αρκετά καλό... Μου θύμισε πολλές αλλαγές που είχα ξεχάσει και έκανα κάποτε...
 

Posted Fri 04 Dec 20 @ 11:16 am
 

Posted Wed 06 Apr 22 @ 12:24 pm
Άστον αυτόν... Αυτός, επειδή διαβάζω πολύ καιρό τα posts του, έχει περάσει σε άλλο επίπεδο... :-)
 

Posted Thu 07 Apr 22 @ 6:06 am