Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πρόβλημα στα hot cue 2021

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

lakis69PRO InfinityMember since 2011
Έχω δύο mac book pro 2012.. στον έναν έχω το 2020 και στο άλλο αναβάθμισα στο 2021... συνδέω τον κοντρόλ μου pioneer sx2 στον mac που έχει το 2021 και παρατήρησα το εξής θέμα... οταν βάζω τραγούδια στο δεξί μου deck, δεν μου εμφανίζει τα hotcue μου δεν ανάβουν τα led ... στο pads έχω επιλεγμένο κανονικά τα hotceu... αυτο το κανει μόνο στο δεξί deck στο αριστερό εμφανίζονταικανονικά ... για να εμφανιστούν τα hotcue πρέπει να αλλάξω pads πχ να πάω στα sampler και τότε ξεκολλάει και εμφανίζονται.... αν κλείσω το vdj και το ξανα ανοίξω πρέπει παλι να κάνω το ίδιο... αυτό γινετε μόνο στο 2021 στο 2020 που το χρησιμοποιώ πιο συχνά παίζει κανονικά δεν έχω θέμα. Γιαυτο και φοβάμαι να αναβαθμίσω και αυτόν στο 2020 γιατι βλέπω έχω θέμα.
 

Posted Sun 22 Nov 20 @ 11:47 pm
 

Posted Mon 23 Nov 20 @ 9:30 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Μπορεις να με βοηθήσεις τι δηλαδή πρέπει να κάνω γιατί αυτό που μου έστειλες είναι στα αγγλικά και δεν καταλαβαίνω απο ολα αυτά τι πρέπει να κάνω για να το διορθώσω αυτό το πρόβλημα μου .ευχαριστώ!
 

Posted Mon 23 Nov 20 @ 7:12 pm
1) Στον controller πατάς το pad mode 1 (hotcues) στο αριστερό deck που έχει το "πρόβλημα"
2) Στο σκιν πατάς στο αριστερό το πρώτο pad mode button.
3) Στο μενού μου θα εμφανιστεί, πάνω πάνω θα λέει DDJSX2
Και ακριβώς από κάτω θα λέει page1: stems >
4) Πήγαινε εκεί που λέει page 1
5) Δίπλα ακριβώς θα ανοίξει ένα νέο μενου.
6) Διάλεξε το hotcues

Έτοιμος
 

Posted Mon 23 Nov 20 @ 7:57 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Ευχαριστώ πολύ θα το κάνω!
 

Posted Mon 23 Nov 20 @ 9:16 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Το δοκίμασα αυτό που μου είπες, αν το έκανα σωστά... και το πρόβλημα είναι παλι το ίδιο... τράβηξα ένα βίντεο πως μπορώ να το ανεβάσω να το δεις τι πρόβλημα έχω... γιατί διαπίστωσα ότι αυτό γινετε και στα δυο deck... οταν πατάω το hotcue μεταφέρετε στο pad των sampler και οτι και να πατήσω μετα ,είτε rool είτε hotcue παραμένει αναμενόμενο το pad που είναι τα sampler .
 

Posted Tue 24 Nov 20 @ 3:31 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Το ανέβασα στο you tube...

https://youtu.be/NrcjCWEiVsc

Όπως θα δεις στο βίντεο ότι το hotcue μεταφέρετε στην θέση των sampler και παραμένει εκεί σε οτι άλλο pabs και αν πατήσω... στο τέλος του βίντεο που λέω ξεκολλάει, εννοώ ότι ανάβει το led φως του cue όχι ότι ξεκολλάει το pads.
 

Posted Tue 24 Nov 20 @ 4:18 am
Ok. Θα διορθωθεί στην επόμενη έκδοση.
 

Posted Tue 24 Nov 20 @ 1:03 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Χαίρομαι που έδωσα τα φώτα μου για την βελτίωση του προγράμματος 😁😊😁😊😁😊😁😊
 

Posted Tue 24 Nov 20 @ 4:44 pm


(Old topics and forums are automatically closed)