Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ENTTEC PRO MK2 DRIVERS

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Έκανα μετάβαση στα windows10 και δεν μπορώ να βρω τους drivers για το enttec pro mk2.
Το δουλεύω με το freestyler DMX το οποίο το ξαναέκανα εγκατάσταση μετέφερα και το backup αλλά δεν δουλεύει σωστά.
Βρήκα το PRO-Manager_Win-2.47.exe αλλά δεν λειτουργεί.
Η βοήθειά σας πολύτιμη ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Posted Mon 10 Feb 20 @ 5:26 pm
Απ' οτι θυμάμαι δεν θέλει κάποιους ιδιαίτερους drivers (είναι plug & play)

Αν χρειάζεται drivers τότε το μόνο που χρειάζεται είναι οι drivers για το FTDI chip:
https://www.ftdichip.com/FTDrivers.htm

(Έχω 4-5 interfaces και δεν θυμάμαι τι ακριβώς έκανα στο καθένα για να δουλέψει, αλλά όλα δουλεύουν σε Windows 10)
 

Posted Tue 11 Feb 20 @ 8:01 am
Το κατέβασα θα το δοκιμάσω και θα μιλήσουμε πάλι.
 

Posted Tue 11 Feb 20 @ 10:13 am
Συνεχίσει να κάνει ότι θέλει δεν νομίζω να είναι από drivers είναι σαν να μη διαβάζει σωστά τα fixtures από το backup εδώ εχω ανεβάσει το backup αν μπορείς να το τσεκάρεις Γιώργο με τις involight my 127 https://we.tl/t-dM6FeXI0kA
 

Posted Tue 11 Feb 20 @ 1:37 pm
Το labtop που παίζω μουσική i5 win 10 με usb 2 παίζει αλλά μετα από λίγο κάνει αποσυνδεση.
Στη usb 3 παίζει μια χαρά.
Το νέο labtop που αγόρασα προσφατα i7 win 10 με συνδέσεις 3 x Type-A USB3.2 Gen1 , 1x Type-C USB3.2 Gen1 κάνει τα τρελά του σε όλες τις usb πως θα το δαμάσουμε ?
 

Posted Tue 11 Feb 20 @ 2:16 pm
Δοκίμασε να βάλεις ένα USB 2.0 hub και να συνδέσεις το DMX εκεί
 

Posted Tue 11 Feb 20 @ 2:35 pm
Δεν δουλεύει ούτε με USB 2.0 hub
 

Posted Tue 11 Feb 20 @ 6:03 pm
Σε άλλα labtop που έκανα δοκιμές το freestyler με το enttek dmx pro mk2 και win 10 δουλεύει τέλεια και χωρίς να βάλω drivers.
Το πρόβλημα στο νέο παραμένει συνδέεται κανονικά αλλά λειτουργεί σαν να έχει λάθος fixtures .
Στα κανάλια οι εντολές δίνονται αλλά όχι σωστά.
Αν πάει κάτι στο μυαλό σας το κάμουμε δοκιμή.
 

Posted Fri 14 Feb 20 @ 6:23 pm


(Old topics and forums are automatically closed)