Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Cdj 350 loop problem

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλησπέρα...παίζω με cdj 350 και στο δεξί deck (μόνο),όταν βάζω μια λούπα και στην συνέχεια την βγάζω,ενώ την απελευθερώνει κανονικά το κουμπι loop in δεν απενεργοποιήτε και παραμένει στο software κόκκινο και στο cdj αναβοσβηνει συνέχεια.Μπαινω στον mapper πατάω το loop in μου δείχνει ότι το κάνει οn το αφήνω μου δείχνει ότι το κάνει off αλλά στην πραγματικότητα δεν το κάνει off.Αν πάω να βάλω καινούργια λούπα την παίρνει κανονικά κι'ας είναι ενεργοποιημένο.Αυτο μου το κάνει μετά το τελευταίο update (2020).Έχετε καμία ιδέα;
 

Posted Mon 07 Oct 19 @ 6:24 pm
Δοκιμασε μια με τον εργοστασιακο (default) mapper να δεις εαν στο κανει και τοτε.
 

Posted Mon 07 Oct 19 @ 7:45 pm
Η συμπεριφορά του κουμπιού και του led δεν έχει αλλάξει από το... 2014 :P

Το σωστό είναι οτι μετά την ακύρωση της loop το loop_in θα αναβοσβήνει για τα επόμενα 32 beats
Κι αυτό γιατί σ' αυτό το διάστημα μπορείς να ξαναπατήσεις το loop_out και να ορίσεις νέα loop κρατώντας το αρχικό σημείο loop in
 

Posted Mon 07 Oct 19 @ 9:15 pm
dimitris_g wrote :
Δοκιμασε μια με τον εργοστασιακο (default) mapper να δεις εαν στο κανει και τοτε.


Θα το κάνω Μήτσο και θα σε πάρω να σου πω την Παρασκευή.
 

Posted Tue 08 Oct 19 @ 4:59 am
PhantomDeejay wrote :
Η συμπεριφορά του κουμπιού και του led δεν έχει αλλάξει από το... 2014 :P

Το σωστό είναι οτι μετά την ακύρωση της loop το loop_in θα αναβοσβήνει για τα επόμενα 32 beats
Κι αυτό γιατί σ' αυτό το διάστημα μπορείς να ξαναπατήσεις το loop_out και να ορίσεις νέα loop κρατώντας το αρχικό σημείο loop in

Ναι Phantom το γνωρίζω αυτό,το θέμα είναι ότι εμένα δεν το κρατάει για 32 beats,δεν σταματάει καθόλου να αναβοσβηνει και η ένδειξη παραμένει ενεργοποιημένη στο πρόγραμμα.
 

Posted Tue 08 Oct 19 @ 5:02 am


(Old topics and forums are automatically closed)