Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: DDJ 400 πρόβλημα στα ακουστικά

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλησπέρα Κύριοι
προ καιρου πηρα το DDJ400. την ωρα που παιζεις ξαφνικά κόβουν τα ακουστικά κατα 95% και αναβοσβήνει το 2ο κουμπι δευτερη σειρα στο pad και στα δυο players. Μένουν τα ακουστικα κλειστα για αρκετη ωρα. οτι και να πατησω δεν γινεται τιποτα.
Κάποια στιγμή το θυμαται κι επανερχεται. Χαμηλωσα εντασεις τίποτα. Μιξάρω από εμπειρια αλλα κι αυτη τί να σου κανει αν δεν ακους τίποτα. η επαναφορα γινεται καποιες φορες και μετα από 20 λεπτα. Φυσικα αν το κλεισεις φτιαχνει, αλλα οταν παίζεις live τί γινεται;
Το ίδιο κάνει και σε ενος φίλου, κι ας εγκατεστησε και το record box.
 

Posted Fri 09 Aug 19 @ 8:14 pm
Η κονσόλα είναι πάνω σε USB hub ? Το ρεύμα επαρκεί; Πόσες θύρες USB έχει ο υπολογιστής; Στην "διπλανή" θύρα USB τι είναι συνδεδεμένο;
 

Posted Sat 10 Aug 19 @ 6:27 pm
εχω mac. έχει 2 θυρες και στη μια εχω εξωτερικο σκληρο
 

Posted Sun 11 Aug 19 @ 9:35 am
στην αλλη το ddj
 

Posted Sun 11 Aug 19 @ 9:35 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Εχεις δοκιμασει αλλο καλωδιο;; Η powered hub?
 

Posted Sun 25 Aug 19 @ 10:51 pm
Τελικά χρησιμοποιούσα αλλο καλώδιο usb και μου τα έκανε αυτά. Βρήκα το original και από τότε δεν το ξανάκανε. Είναι πολύ περίεργο όμως να τα κάνει αυτά μόνο και μόνο από το καλώδιο. Καινούργιο ήταν και αυτό.
 

Posted Thu 26 Sep 19 @ 12:57 pm
Δεν παίζει ρόλο μόνο αν ήταν καινούργιο ή όχι. Παίζει ρόλο και η ποιότητα / αντίσταση του καλωδίου καθώς η κονσόλα τραβάει ρεύμα από αυτό.
Σχηματικά να στο θέσω ένας παλιός σωλήνας με διατομή όσο ένα δίευρω αφήνει περισσότερο νερό να τρέξει απ' οτι ένας καινούργιας σωλήνας με διατομή όσο ένα δεκάλεπτο... :P
 

Posted Thu 26 Sep 19 @ 1:01 pm


(Old topics and forums are automatically closed)