Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Lag με δημιουργια filter folder;;;;

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Χθες το απογευμα σπιτι ανοιξα το vdj και πηγα να φτιαξω ενα filter folder. Κανοντας την δημιουργια του και ονομαζοντας τον ξαφνικα το προγραμμα αρχισε να lagαρει τρελά. Πηγα να γραψω το φιλτρο και παταγα ενα γραμμα καο εμφανιζοταν μετα απο 15 δευτερολεπτα. Παταγα cancel και x για να κλεισω τον φακελο και δεν ανταποκρινοταν. Με τα πολλα μου δημιουργησε ενα φακελο αλλα χωρις φιλτρο. Τον εσβησα και πηγα να τον φτιαξω απ την αρχη και παλι τα ιδια. Εκλεισα το προγραμμα και το ξανανοιξα και πηγα να κανω αναπτυξη φακελλων απο τον browser και σερνοταν το συμπαν. Μονο το vdj. O explorer λειτουργουσε κανονικα. Εκανα επανεκκινηση στο λαπτοπ και παλι τα ιδια. Εχασα χρωμα και μιλιά! Εκανα μια τελευταια προσπαθεια με επανεκκινηση πριν αφαιρεσω το settings απο τον φακελο και ευτυχως ή δυστυχως (θα φανει αυτο το σαββατο που εχω εκδηλωση) εστρωσε. Εφτιαξα και τον filter και ολα οκ. Εχει παθει κανεις κατι παρομοιο?
 

Posted Tue 08 May 18 @ 8:38 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ποιό είναι το φίλτρο ?
Αυτό το οποίο μπορεί να δημιουργήσει καθυστέρηση ειναι το πεδίο File Date. Για την ακρίβεια μπορεί να δημιουργήσει θέμα, ακόμα και αν απλά είναι επιλεγμενο να το βλεπεις στον Browser.
 

Posted Wed 09 May 18 @ 10:46 am
δεν προλαβα καν να γραψω το φιλτρο Μπαμπη, (για την ιστορια user 1 =90's & rating>=1 & filepath contains "ΞΕΝΑ")
 

Posted Wed 09 May 18 @ 12:12 pm
Μήπως εκείνη την ώρα έτυχε να κάνει το λειτουργικό σου κάποιο update (ή το anti-virus) ?
 

Posted Wed 09 May 18 @ 1:36 pm
Δεν νομιζω γιατι με τον explorer δουλευε κανονικα που δοκιμασα να ανοιξω κατι φακελους. Ασε δε που δεν τρωει τετοια κοληματα το laptop ποτε ουτε οταν κανει update ουτε σε αλλες διεργασιες
 

Posted Wed 09 May 18 @ 4:15 pm
Σημερα αυτο το τρελο-ανεξηγητο κολλημα που αναφερεις εμενα μου το εκανε οχι με το VDJ , αλλα με το facebook που το ανοιγω μεσω Firefox. Προσπαθουσα να στειλω μηνυμα σε φιλο (messenger) και εγραφε με τρελη καθυστερηση, κολληματα στο scroll της σελιδας κτλ...
Ταυτοχρονα ομως ολες τις αλλες εφαρμογες-λειτουργιες τις πηγαινε σφαιρα. Και μιλαμε για Desctop με : i7 6700 με Nvme M.2 samsung 950 Pro (HDD) και 32gb DDR4 μνημη.

Για να το συνδεσω λοιπον με το προβλημα του φιλου που ειμαι σιγουρος οτι συνδεονται, εχω την αισθηση οτι η' εχει να κανει με το τελευταιο update των win10 η' ισως με το flash player η' οτι τελος παντων "περιβαλλον" χειριζεται το VDJ & facebook
 

Posted Thu 10 May 18 @ 10:14 pm


(Old topics and forums are automatically closed)