Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Δημιουργία επιλογής Browser (μετατροπή δηλ. της οθόνης του υπολογιστη σε full browser) στο skin της Numark Party Mix

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Wiper4ControlleristMember since 2016
Γεια χαρά σε όλο το φόρουμ.

Παρατηρώντας κάποια skin της Pioneer, είδα ότι επάνω αριστέρα (όχι τελείως τέρμα, αλλά δίπλα από την επιλογή κυματομορφής - wave) υπάρχει μια επιλογή η οποία ονομάζεται browser και μετατρέπει την οθόνη του υπολογιστή σε full browser, κάνοντας έτσι πιο εύκολη την αναζήτηση και την οπτική αναγνώριση κομματιών/φακέλλων/λιστών. Ειδικά σε φακέλλους ή playlists με μεγάλο αριθμό κομματιών/αρχείων πρέπει να βοηθάει πολύ.

θα μπορούσε κάποιος από τους διαχειριστές να ρωτήσει για το αν θα ήταν δυνατό αυτή η ύπαρξη επιλογής του browser να προστεθεί και στο skin της Numark Party Mix????
 

Posted Fri 08 Dec 17 @ 9:18 am
Κάτω αριστερά στην οθόνη σου πρέπει να υπάρχουν 3 κουμπιά. Τα Α+/Α- που αλλάζουν το μέγεθος της γραμματοσειράς του browser, και το Browser Zoom.
Πατώντας αυτό το κουμπί γίνεται εναλλαγή μεταξύ πλήρους και κανονικής προβολής
 

Posted Fri 08 Dec 17 @ 10:03 am
Wiper4ControlleristMember since 2016
Δε βρίσκω Browser Zoom.

πάνω από τα κουμπιά Α+, Α- υπάρχει το κουμπί ''Browser Options'' που βγάζει, με τη σειρά του, κάποιες επιπλέον επιλογές, αλλά Browser Zoom δεν έχει.

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει στο skin, μπορώ να ορίσω ένα πλήκτρο να κάνει αυτή τη δουλειά?
Κι αν ναι, πώς γίνεται?
 

Posted Fri 08 Dec 17 @ 10:26 am
djpap63PRO InfinityMember since 2010
"browser_zoom"
 

Posted Fri 08 Dec 17 @ 1:42 pm
Wiper4ControlleristMember since 2016
Επειδή τεχνικά δεν έχω ασχοληθεί αρκετά μήπως θα ήταν εύκολο να μου πεις επακριβώς τα βήματα?

Αν είναι χρονοβόρο, άστο.
 

Posted Fri 08 Dec 17 @ 2:26 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To κουμπί "Browser Zoom" όσο και η εντολή browser_zoom (το ίδιο κανουν), δεν υπάρχουν σε όλα τα skins. Δεν είναι κάτι που απλά σου δείχνει τον Browser σε Full μέγεθος, είναι περισσότερο ένα ακόμα skin panel, το οποίο όπως είπα δεν υπάρχει σε ολα τα skins (γι αυτό και δεν το βρίσκεις στο PartyMix skin).
Αν είναι κάτι σημαντικό για τον τρόπο που δουλεύεις, τότε επέλεξε ένα άλλο σκιν. Αλλωστε τα skins που προσομοιάζουν τους controllers είναι λίγο "χαζά". Δεν βοηθαέι να βλέπεις στην οθόνη σου ότι βλέπεις και μπροστά σου, χρειάζεσαι μόνο κάποιες πληροφορίες, τις οποίες μπορείς να πάρεις με όλα τα σκινσ, συμπεριλαμβανομένου και του default (το οποίο προσφέρει και Zoom Browser panel)
 

Posted Fri 08 Dec 17 @ 2:46 pm
Wiper4ControlleristMember since 2016
Έκανα mapping την επιλογή Browser Zoom, ώστε να μην χρειάζομαι το ποντίκι και με ένα πλήκτρο να εναλλάσσεται η λειτουργία αυτή..
Στην αρχή όρισα το πλήκτρο 3 (του κανονικού πληκτρολογίου, όχι του αριθμητικού), αλλά δεν βόλευε γιατί αποτελεί αριθμό και όταν βρισκόμουν στη μεσαία και στη δεξιά στήλη ή στην μπάρα του search με τον κέρσορα, απενεργοποιούνταν η λειτουργία του.Οπότε όρισα ένα πλήκτρο που να μην αντιστοιχεί σε χαρακτήρα κειμένου (Caps Lock) και το πρόβλημα λύθηκε.
Ενώ δουλεύει σε όλα τα skin, με αυτό της Party Mix δυστυχώς δεν δούλεψε.
Δεν πειράζει όμως γιατί αυτό που πρότεινες με τις βασικές πληροφορίες που παρέχουν όλα τα skin φαίνεται να δουλεύει.
Το μόνο που έχω να κάνω όταν θα θέλω να έχω πλήρη εικόνα στην οθόνη θα είναι μια εναλλαγή στο skin κι όλα κομπλέ.
Αν βέβαια σε κάποιο update προστεθεί και αυτή η επιλογή στο συγκεκριμένο skin, εννοείται πως είναι καλοδεχούμενη!!!!
 

Posted Sat 09 Dec 17 @ 12:00 pm


(Old topics and forums are automatically closed)