Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: κάρτα ήχου εξωτερική η μικτης ηχου

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

pyrinoHome userMember since 2017
Καλησπέρα σας φίλοι μου, σκαλισμομουσικοτεχνητες . Είμαι νέο μέλος και νεοψιλοκολημενος στο είδος , αλλά πενηντάρης. Γι αυτό και την ορολογία που χρησιμοποιείτε θα προσπαθήσω να την μάθω στην πορεία. Δεν σκοπεύω να κάνω καριέρα αλλά πρόσφατα ένας φίλος μου ζήτησε να του γράψω ένα cd με παραδοσιακά και μπήκα σε αυτή την διαδικασία και ( κόλλησα ) μου άρεσε. Προσπάθησα να διαβάσω και να μάθω από τα θέματα που ήδη υπάρχουν, αλλά δεν είμαι βέβαιος για το αποτέλεσμα . Ερώτημα 1 . Έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα το free στον υπολογιστή μου και το δοκίμασα , αλλά κάθε φορά που γράφω κάτι καινούργιο το προηγούμενο μου φαίνετε χάλια, συμπέρανα ότι για να μετέχω σε κάτι σχετικά καλό πρέπει να έχω καλό συγχρονισμό, δηλαδή να ακούω το δεύτερο κομμάτι πριν το τρέξω στην εγράφη. Κάποιος μου πρότεινε να πάρω ένα μικρό μικτη για να μπορώ να ακούω το κομμάτι το (ουδέτερο ) δεύτερο. Ενώ διάβασα ότι με μια κάρτα ήχου εξωτερική μπορεί να λειτουργήσει. Αυτός επιμένει ότι το πρόγραμμα δεν θα ανταποκριθεί με την κάρτα ήχου. Τι πρέπει να κάνω :
 

Posted Tue 22 Aug 17 @ 6:10 pm
djadamxControlleristMember since 2006
Πάρε μια φθηνή usb κάρτα ήχου και θα ακούς και το επόμενο τραγούδι.( http://www.skroutz.gr/c/50/kartes-hxou.html?from=catspan&keyphrase=usb+%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1+%CE%B7%CF%87%CE%BF%CF%85 ) Φυσικά αυτό είιναι λύση για το σπίτι και αν σου αρέσει το σπορ μετά πας παραπάνω. Με μίκτη δεν γίνεται αν δεν αγοράσεις μια ακριβή και ποιοτική κάρτα ήχου και το πρόγραμμα, το οποίο αξίζει αν ασχοληθείς πιο σοβαρά.
 

Posted Tue 29 Aug 17 @ 8:59 am


(Old topics and forums are automatically closed)