Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ BROWSER

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

γεια σασ... πως μπορω να κανω αναζητηση φακελων στο προγραμμα? ρωταω γιατι κανοντας αναζητηση σε τραγουδια που δεν εχει ξαναπαιξει το virtual δεν τα διαβαζει καθολου. οταν ομως τα....δει.....μια φορα τοτε οκ μου τα βγαζει στην αναζητηση.
 

Posted Wed 09 Aug 17 @ 4:52 pm
Τα τραγουδια ειναι σε εξωτερικο σκληρο. Στην αναζητηση βλεπει μονο αυτα που ειχε ξαναδει. Αν παω ομως στο πλαι και ανοιξω το φακελο τοτε βλεπει τα τραγουδια κανονικα. Δεν γινεται να αναζητω καποιο τραγουδι και να ψαχνει σε ολο το σκληρο να το βρει? Ευχαριστω
 

Posted Wed 09 Aug 17 @ 4:58 pm
Κάνε δεξί κλικ στον δίσκο και επέλεξε την επιλογή διείσδυση (recurse) και το πρόγραμμα θα διαβάσει όλα τα αρχεία του δίσκου.
 

Posted Wed 09 Aug 17 @ 7:46 pm
Ναι τα διαβασε...ομως στην αναζητηση δεν βρισκει τιποτα. Πχ ....Πατουσα το μητρ και μου εβγαζε ολα του μητροπανου. Τωρα δεν κανει τιποτα
 

Posted Wed 09 Aug 17 @ 8:38 pm
Θα μου πει καποιος? Ειναι καποια ρυθμιση στον browser που φταιει? Μου διαβαζει μονο τον φακελο που ανοιγω και ολα τα αρχεια που εχει ξαναπαιξει. Δοκιμασα κι εναν αλλο σκληρο πιυ δεν εχει ξαναπαιξει και στην αναζητηση δεν εβρισκε τιποτα...
 

Posted Thu 10 Aug 17 @ 8:17 pm
Κατ’ αρχήν βεβαιώσου ότι οι ρυθμίσεις του πεδίου Search είναι απόλυτα σωστές…

Κατά δεύτερον, εφόσον στον δίσκο έχεις όντως υλοποιήσει την επιλογή διείσδυση (recurse), επιβεβαίωσέ την. Κοινώς, άνοιξε την Database με το Σημειωματάριο, χρησιμοποίησε την εντολή Αναζήτηση και ψάξε να βρεις εάν ένα κομμάτι που δεν στο εμφανίζει κατά το Search, υπάρχει όντως εγγεγραμμένο στην βάση δεδομένων…
 

Posted Fri 11 Aug 17 @ 5:14 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Από τον Browser του VirtualDJ, στο δεξί μέρος (Φάκελοι/folders) κάνε δεξί κλικ στον φάκελο/δίσκο που θέλεις να προσθέσεις στην βάση αναζήτησης δεδομένων και κάνε Προσθήκη στην ΒΔ (Batch->Add to Search DB).

Απο κει και μετά εξαρτάται σε ποιά πεδία έχεις το Search του VirtualDJ να ψάχνει
http://www.virtualdj.com/manuals/virtualdj8/interface/database/search.html
Πχ, αν τα tags δεν είναι ενημερωμένα, μπορεί να χρειαστεί να τσεκάρεις το filename
 

Posted Fri 11 Aug 17 @ 8:03 am
Οκ...το εκανα ολα καλα...εκτος απο ενα θεμα....οταν αναζητω ενα τραγουδι-ονομα αρχειου μου το βγαζει μαζι με ενα σωρο αποτελεσματα. Θα μου βγαλει δηλαδη το τραγουδι που αναζητω κι απο κατω ενα σωρο ασχετα με αυτο που αναζητησα. Τι πρεπει να κανω?
 

Posted Tue 15 Aug 17 @ 2:58 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ποσταρε ενα screenshot να καταλάβουμε το "ασχετο". Μήπως είναι αρχεία από την υπηρεσία ContentUnlimited ?

Αν όχι, τότε κάνε δεξί κλικ και άνοιξε ένα από τα "ασχετα" αρχεία με τον tag Editor και πόσταρε ενα 2ο screenshot με τον Tag Editor
 

Posted Wed 16 Aug 17 @ 2:33 pm


(Old topics and forums are automatically closed)