Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Να κλεινουμε το wi-fi κατα την διαρκεια djing?

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

μεχρι και τωρα που μιλαμε κατα την διαρκεια του djing ειχαμε συνηθησει να κλεινουμε τα παντα στο λαπτοπ για οικονομια πορων αλλα και απροσκοπη λειτουργια χωρις παρενεργειες οπως wifi-firewall-win update-antivirus-lan card κλπ.Τελικα με τα σημερινα τεχνικα χαρακτηριστικα των λαπτοπ χρειαζεται να τα κλεινουμε ολα αυτα?γιατι το virtual βλεπω οτι το θελει το ιντερνετ συνεχως,ενοειται οτι μιλαμε για τουλαχιστων i5 συστηματα με μιν 4γιγα ραμ και ssd δισκο.
 

Posted Tue 18 Apr 17 @ 8:54 pm
Εάν διαβάσεις στο VDJPedia, περί Laptop Optimization, θα δεις ότι αναφέρεται:
"WIRELESS & BLUETOOTH = Η ενεργοποίησή τους, μπορεί να έχει (άμεσα ή έμμεσα) αρνητικές επιπτώσεις (ανεξαρτήτως του πόσο "εξελιγμένο" είναι το εκάστοτε laptop). Προτείνεται η απενεργοποίηση αυτών, κατά την διάρκεια ενός Dj Set. Προτείνεται η χρήση External Wireless και η σύνδεσή του με το laptop μέσω Ethernet καλωδίου, στις περιπτώσεις όπου η σύνδεση είναι απαραίτητη (π.χ. Content Unlimited)."
 

Posted Wed 19 Apr 17 @ 8:26 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An den to xreiazesai, tote kalo einai na einai kleisto (apenergopoiimeno apo Device Manager).
To VirtualDJ 8 xreiazetai mono mia fora na vrei prosvasi Internet wste na diapistwsei tin egkyrotita tis adeias sou. An kaneis Login mia fora, den tha sou ksanazitisei pote sto mellon na syndetheis sto Internet.
 

Posted Wed 19 Apr 17 @ 1:43 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
djdad wrote :
An den to xreiazesai, tote kalo einai na einai kleisto (apenergopoiimeno apo Device Manager).
To VirtualDJ 8 xreiazetai mono mia fora na vrei prosvasi Internet wste na diapistwsei tin egkyrotita tis adeias sou. An kaneis Login mia fora, den tha sou ksanazitisei pote sto mellon na syndetheis sto Internet.


Κι αν σκάσει πρόβλημα ρε παίδες πως θα στείλει crash report μπας και ανακαλύψουμε τι φταίει αφού δεν θα υπάρχει σύνδεση ιντερνετ???
 

Posted Wed 26 Apr 17 @ 6:56 pm
Johny, από άλλο νήμα που δημιουργήθηκε, κατόπιν της απάντησής μου σε αυτό εδώ, και που ο Phantom έδωσε τις απαραίτητες διευκρινήσεις, τελικά η απενεργοποίηση του Wireless δεν είναι κάτι που προτιμάται (και ειδικά σε νέας τεχνολογίας laptop). Από κει και πέρα, είναι στην κρίση του καθενός...

Πάντως, εγώ προσωπικά το απενεργοποιώ, έστω και για να μου φύγει η ιδέα ότι μπορεί κάποια ανύποπτη στιγμή να μου δημιουργήσει το όποιο πρόβλημα. Στην περίπτωση δε, όπου θα υπάρξει crash, θα κρατήσω τα back-up μου και θα απεγκαταστήσω και θα επανεγκαταστήσω το VDj και σίγουρα δεν θα κάτσω να "διυλίσω τον κώνωπα"... ;-)
 

Posted Wed 26 Apr 17 @ 8:01 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Johny, από άλλο νήμα που δημιουργήθηκε, κατόπιν της απάντησής μου σε αυτό εδώ, και που ο Phantom έδωσε τις απαραίτητες διευκρινήσεις, τελικά η απενεργοποίηση του Wireless δεν είναι κάτι που προτιμάται (και ειδικά σε νέας τεχνολογίας laptop). Από κει και πέρα, είναι στην κρίση του καθενός...

Πάντως, εγώ προσωπικά το απενεργοποιώ, έστω και για να μου φύγει η ιδέα ότι μπορεί κάποια ανύποπτη στιγμή να μου δημιουργήσει το όποιο πρόβλημα. Στην περίπτωση δε, όπου θα υπάρξει crash, θα κρατήσω τα back-up μου και θα απεγκαταστήσω και θα επανεγκαταστήσω το VDj και σίγουρα δεν θα κάτσω να "διυλίσω τον κώνωπα"... ;-)



Noted!
 

Posted Sat 29 Apr 17 @ 12:00 pm


(Old topics and forums are automatically closed)