Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΔΙΑΚΟΠΗ ΗΧΟΥ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Εχω το virtual 8 και παιζω με τον κοντρολερ mc 4000 denon καποιες φορες το τραγουδια κανουν διακοπες.Τι μπορω να ελεγξω για να δω αν φταει το προγραμμα η ο κοντρολερ
 

Posted Sun 09 Apr 17 @ 11:11 am
Φαντάζομαι ότι όταν γράφεις “διακοπές”, αναφέρεσαι σε ψαλιδίσματα του ήχου. Εάν όντως έτσι είναι τα πράγματα, τότε:

1. Θεωρητικά, δεν είναι θέμα controller, τουλάχιστον για αρχή…

2. Εάν χρησιμοποιείς ASIO Drivres, βρες τη ρύθμιση του Latency και αύξησέ την (π.χ. 10ms). Κατόπιν τσέκαρε εάν τα ψαλιδίσματα συνεχίζουν να υπάρχουν…

3. Εάν ναι, τότε έλεγξε την ώρα των ψαλιδισμάτων εάν η CPU χτυπάει κόκκινα (άρα κάποια εργασία τρέχει στο background) ή εκείνη την ώρα (και εφόσον είσαι συνδεδεμένος με internet) κατεβαίνει οτιδήποτε (π.χ. updates)…

Αυτά προς το παρόν και βλέπουμε…
 

Posted Sun 09 Apr 17 @ 4:30 pm
Γιωργο σε ευχαριστω πολυ αλλα αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις πως μπορω να ρυθμισω το latency σε asio drivers
 

Posted Tue 11 Apr 17 @ 12:37 pm
Παιδια παρατηρησα την ωρα που παιζω μου εμφανιζει στο λαπ τοτ ξαφνικα το μπλε κυκλακι εργασιων με αποτελεσμα στιγμιαια ψαλιδισμα ηχου!!!μου το κανει μονο οταν εχω πανω τον κοντρολερ!!Ο κοντρολερ μου ειναι denon mc 4000!!!!Τι μπορω να κανω?
 

Posted Sun 23 Apr 17 @ 7:51 am
Παιδια παρατηρησα την ωρα που παιζω μου εμφανιζει στο λαπ τοτ ξαφνικα το μπλε κυκλακι εργασιων με αποτελεσμα στιγμιαια ψαλιδισμα ηχου!!!μου το κανει μονο οταν εχω πανω τον κοντρολερ!!Ο κοντρολερ μου ειναι denon mc 4000!!!!Τι μπορω να κανω?
 

Posted Sun 23 Apr 17 @ 7:51 am
Γιάννη…

Δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος για να σου κάνω “παρατήρηση”, αλλά εάν ο καθένας που δεν λάμβανε άμεση απάντηση στο ερώτημά του, άνοιγε κάθε φορά νέο thread με το ίδιο ερώτημα, πέραν του ότι θα έκανε μπ*υρδέ^ο το forum, κάποιος που θα είχε την ίδια απορία – πρόβλημα – ερώτηση, δεν θα έβρισκε άκρη – πληροφορίες – απάντηση ποτέ!

Όσον αφορά στην περίπτωσή σου:

1. Δεν απάντησες στο ερώτημα (μου) εάν η CPU χτυπάει κόκκινα εκείνη την στιγμή...

2. Δεν απάντησες στο ερώτημα (μου) περί ASIO...

3. Για να εμφανίζεται το “κυκλάκι εργασιών”, σημαίνει (πιθανότατα) ότι κάποια εργασία (η οποία επιβαρύνει κατά πολύ το σύστημα) τρέχει στο background. Σε αυτή την περίπτωση:
Α΄) Δες – βρες, μέσω Task Manager, ποια διεργασία ή διεργασίες είναι αυτές…
Β΄) Εάν παρουσιάζεται το πρόβλημα συγκεκριμένη περίοδο ή ώρα, δες εάν εκείνη την περίοδο – ώρα τρέχουν Scheduled Tasks…


P.S. Σου απάντησα σε αυτό το thread, γιατί το άλλο (ίδιο, αλλά πιο πρόσφατο), φαντάζομαι ότι θα διαγραφτεί...
 

Posted Sun 23 Apr 17 @ 11:28 am


(Old topics and forums are automatically closed)