Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: αγορα vdj απο καποιον - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

μου ειπε καποιος να μου πουλησει το vdj διοτι παρατησε το djing και να μου δωσει στην ουσια τον λογαριασμο του . κατα ποσο νομιμο ειναι αυτο ?
 

Posted Wed 16 Jul 14 @ 3:28 pm
επισης , ειναι δυνατον να αγοραστει το προγραμμα με δοσεις ?
 

Posted Wed 16 Jul 14 @ 4:19 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oxi, doseis den yparxoun. H agora vevaia mporei na ginei me pistwtiki karta kai esy na apoplirwseis to poso (entoka fysika) me tin trapeza sou opws esy theleis.

To na sou dwsei kapoios to serial, den simainei oti kai to programma pernaei sta xeria sou , afou auto antitithetai stous Orous Adeias Xrisis tou programmatos, pou ritws anaferoun oti oi adeies den metavivazontai oute pwlountai , oute noikiazontai klp.

Ara tha pareis kati gia to opoio den tha exeis Support, anavathmiseis klp. (den tha mporeseis na to kaneis register sto account sou dld.)
 

Posted Wed 16 Jul 14 @ 5:20 pm
steliosAagr wrote :
μου ειπε καποιος να μου πουλησει το vdj διοτι παρατησε το djing και να μου δωσει στην ουσια τον λογαριασμο του . κατα ποσο νομιμο ειναι αυτο ?


Με όποιον τρόπο κι αν το κάνει δεν είναι νόμιμο.
Και για να μην ξεγελιέσαι, είναι σχετικά εύκολο ο ίδιος χρήστης να έρθει και να ζητήσει να του "δώσουμε πίσω" το λογαριασμό του γιατί τον "χάκεψαν".
Τα εργαλεία υπάρχουν, και φυσικά σαν νόμιμος χρήστης τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που θα του κάνει το support team θα τις έχει.

Όπως αναφέρθηκε ήδη δεν μπορείς να αγοράσεις το PRO Infinity με δώσεις (εκτός κι αν το χρεώσεις σε πιστωτική κάρτα)
Όμως ανάλογα με τις ανάγκες σου ίσως να σε βολεύει και μία άδεια PRO Subscriber ($19/μήνα+ΦΠΑ)
Δεν είναι δώσεις για το πρόγραμμα. Είναι σαν "leasing" / ενοικίαση του προγράμματος. Όσο πληρώνεις τα $19 θα έχεις το PRO. Φυσικά μπορείς να σταματήσεις και να ξαναξεκινήσεις το subscription όποτε θέλεις!
 

Posted Thu 17 Jul 14 @ 12:48 am
θα αναφέρω κατι που διαπιστώνω σε συζητήσεις με διάφορους dj επαγγελματίες και μη:
α) Το 90% δουλεύει virtual dj.
β) Το 1% το εχει αγορασμένο.

και όταν τους ρωτάς γιατί δεν το αγοράζουν σου λένε ,ελα μωρε και σπασμένο μια χαρα δουλεύει.
Τα λογια για είναι περιττά ......



 

Posted Thu 17 Jul 14 @ 3:45 am
djkappas wrote :
ελα μωρε και σπασμένο μια χαρα δουλεύει.

Όχι ακριβώς... ;)
 

Posted Thu 17 Jul 14 @ 5:46 am
djkappas wrote :
θα αναφέρω κατι που διαπιστώνω σε συζητήσεις με διάφορους dj επαγγελματίες και μη:
α) Το 90% δουλεύει virtual dj.
β) Το 1% το εχει αγορασμένο.

και όταν τους ρωτάς γιατί δεν το αγοράζουν σου λένε ,ελα μωρε και σπασμένο μια χαρα δουλεύει.
Τα λογια για είναι περιττά ......





Φιλε kappa αυτο το ποσοστο που αναφερεις δεν νομιζω οτι ισχυει πια. Ισως στις πολυ αρχες του pc djing. Εγω που συναναστρεφομαι πολλους συναδερφους πλεον σχεδον ολοι το εχουν αγορασει αφου με τα σπασμενα ειχαν ολοι προβληματα. Εκτος αν αναφερεσαι σε πιτσιρικαδες που ξεκινανε τωρα και παιζουν σε καφε με 15-20€ μεροκαματο....

 

Posted Thu 17 Jul 14 @ 6:13 am
κοιταχτε εγω το εχω δουλεψει και σπασμενο και αυθεντικο , διαφορα να πω πως δεν ειδα ( στην εκδοση 7 παντα ) αν και πλεον δουλευω τρακτορ , θα γυρισω μαλλον παλι στο virtual γιατι εχω μεγαλα προβληματα με τα ελληνικα τραγουδια. ομως, θα ηθελα να το εχω αυθεντικο. τα 300 ευρω ομως που εχει περιπου αυτη τη στιμη δεν υπαρχουν , για να λεμε την αληθεια ουτε τα 150 με την προσφορα υπηρχαν . οποτε προστοπαρον βολευομαι με την le εκδοση μου , ομως ουτε αυτη με πολυ βολευει μιας και ειναι για 4 deck και εγω θελω 2
 

Posted Thu 17 Jul 14 @ 9:46 am
Για να λέμε και αλήθειες που και που, εμείς οι Έλληνες τα θέλουμε όλα... Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο. Κι αν τώρα μας φταίει η οικονομική κρίση το 2008,2009,2010 πχ τι μας έφταιγε;;;
Με λίγα λόγια χωρίς να σπάσεις αυγά ομελέτα δεν κάνεις...
Ναι το VirtualDj κοστίζει 300 ευρώ και είναι ένα σεβαστό ποσό... Αλλά ακόμα και σ' αυτές τις δύσκολες εποχές είναι το μέγιστο 10 "νυχτοκάματα" Η αλλιώς ένας μήνας και κάτι "ψιλά" (για κάποιον που παίζει 2 φορές την εβδομάδα για 30 ευρώ την βραδιά)
Μετά από αυτό το μήνα έχεις το πλήρες γνήσιο πρόγραμμα με όλα του τα "έξτρα" και με μία βασική διασφάλιση:
Οτι ΠΑΝΤΑ θα έχεις δωρεάν updates στην τελευταία έκδοση!
Και μιλάμε πέρα απ' όλα τ' άλλα για το πρόγραμμα που υποστηρίζει το 90% των controllers που υπάρχουν στην αγορά, και που κάθε μέρα προσθέτουμε κι άλλους.
Ε δεν νομίζω οτι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...
Από το 2008 που αγόρασα και το VirtualDj και το Traktor, το Traktor πλέον έχει ξεπεράσει σε κόστος το VirtualDj αν μαζέψω όλα τα ποσά που έδωσα και για αναβαθμίσεις.
Τέσπα.

Η άποψη μου ήταν πάντα μία:
Επαγγελματίας με πειρατικό λογισμικό (όποιο κι αν είναι αυτό) δεν γίνεσαι!
 

Posted Thu 17 Jul 14 @ 10:44 am
Να κάνω εγώ μια ερωτήσει έτσι από περιέργεια ?? είναι κάποιος εδώ pro infinity ο οποίος το έχει αγοράσει άλλα γενικός δεν είχε και πολλά πολλά με το forum ...... όποτε είναι γνωστός-άγνωστος ..... και δίνει κωδικό και όλα τα συναφή σε άλλον ...... αυτός πως ακριβός ανακαλύπτεται ?? ...... η κατι αλλο βαζουν 2 μισα μισα λεφτα αγοραζουν το pro το εχουν 2 χρηστες αλλα με εναν λογαριασμο ... και αυτος πως ανακαλυπτεται ?? .........
 

Posted Thu 17 Jul 14 @ 6:36 pm
Πολλά ρωτάς Βασίλη... :P
Το θέμα δεν είναι τι μπορούμε να ανακαλύψουμε εμείς ή όχι. Το θέμα είναι τι είναι νόμιμο. Αν θες να παρανομήσεις είναι επιλογή σου. Εμείς εδώ ως οφείλουμε ξεκαθαρίζουμε τι είναι νόμιμο και τι όχι.
Σίγουρα αν ξέρω οτι κάποιος χρήστης εδώ μέσα π.χ. είχε το PRO σπασμένο ή μοιραζόταν την άδεια του δεν θα έστελνα την αστυνομία στο μαγαζί που παίζει.
Και με το 8 για αυτό ακριβώς τον λόγο αλλάξαμε το security σε on-line authentication για να περιορίσουμε δραστικά φαινόμενα πειρατείας. Από εκεί και πέρα δεν θα "κυνηγήσουμε" κανένα. Αλλά εξηγούμε τι γίνεται.
Ένα από τα δυνατά σημεία του προγράμματος είναι ΚΑΙ η τεχνική του υποστήριξη. Αλλά δεν παρέχουμε (δωρεάν παρακαλώ) τεχνική υποστήριξη σε πειρατικές εκδόσεις. Οπότε αυτός είναι άλλος ένας λόγος που σε συμφέρει να έχεις γνήσιο λογισμικό: Να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο οτι αν χρειαστεί μπορεί ένας τεχνικός του VirtualDj να σπαταλήσει ώρες ολόκληρες (στην κυριολεξία) για να διορθώσει το πρόβλημα σου!
 

Posted Fri 18 Jul 14 @ 12:43 am
Posted Tue 15 Jul 14 @ 10:15 pm


djkappas wrote :
1) Μηπως υπαρχει επιλογή που να ρυθμιζει το volume στο sambler ολων ταυτόχρονος να τα ανοιγει και να τα κλεινει όλα μαζι όχι ένα ένα.
2)επισης στο σερατο όπως και στους μικτες της pioneer τα εφε βγαινουν στην κεντρικη εξοδο (για καποια δευτερόλεπτα αναλογα το εφε)
ακομα κι αν κατεβασεις το fader.
Μηπως υπαρχει ριθμιση?
εδώ μολις το fader κατεβει ηχος τελος.....




1)
Tropos A
Yparxei kainourgia entoli (action) : sampler_volume_master
Mappareis se ena knob kai eisai etoimos

Tropos B
Kaneis assign to sample out se kapoio deck, px deck 3 h 6.., kai elexheis to sample master apo to deck volume

Tropos C (pio advanced)
Sample grooups (kai volumes)

----
2)
Gia na isxyei auto prepei na baleis to effect (px echo) sto master slot.
Ta effects sta decks einai pre-fader, kai mallon sosta einai etsi.

after sales service

o κυριότερος λογος για να κανεις αγορα το πρόγραμμα.

 

Posted Fri 18 Jul 14 @ 7:01 am
χαχαχα ώρες ώρες η περιέργεια βλάπτει που λέει :p ........ το ποιο δυνατό σημείο απ όλο το θέμα παντός είναι όντος το support που κάνετε ...Έμενα παντός με έχετε εξυπηρέτηση σε δύσκολες στιγμές πάρα πολλές φόρες ........ Μπράβο σε όλο το team .......
Αυτό που με εκνευρίζει έμενα παντός είναι το ότι κάποιος μπορεί να δώσει 500 ευρώ για μια κονσόλα και να παίζει με σπασμένο πρόγραμμα ...... Είναι σαν να παίρνεις ενα ακριβό αυτοκίνητο και να μην έχεις βενζίνη να του βάλεις......
 

Posted Fri 18 Jul 14 @ 1:43 pm
κοιταχτε, εμενα η εκδοση λε με καλυπτει , απλα με δυσκολευει λιγο το σκιν ...

αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν η λε εκδοση ειναι νομιμη να χρησημοποιηθει σε μαγαζι .
 

Posted Fri 18 Jul 14 @ 4:19 pm
Οι εκδόσεις 7 LE ναι. Καθότι είναι γνήσιο λογισμικό.
 

Posted Sat 19 Jul 14 @ 8:59 am
steliosAagr wrote :
κοιταχτε, εμενα η εκδοση λε με καλυπτει , απλα με δυσκολευει λιγο το σκιν ...

αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν η λε εκδοση ειναι νομιμη να χρησημοποιηθει σε μαγαζι .


PhantomDeejay wrote :
Οι εκδόσεις 7 LE ναι. Καθότι είναι γνήσιο λογισμικό.


Είναι σίγουρο αυτό;
Γιατί εδώ: http://www.virtualdj.com/products/virtualdj/price.html λέει το εξής:
If you are using VirtualDJ professionally (as defined in the EULA: "if you earn money using VirtualDJ"), you need to purchase a PRO license.

Οπότε, όπως το καταλαβαίνω εγώ για να είσαι εντελώς νόμιμος όταν παίζεις σε μαγαζί πρέπει να έχεις την Pro έκδοση.
Βέβαια για να πω την αλήθεια κι εω μέχρι πριν ένα εξάμηνο έπαιζα 4 χρόνια με LE...
 

Posted Wed 23 Jul 14 @ 5:41 am
Αυτό αφορά την έκδοση 8
Η έκδοση 7 είχε άλλη EULA και έτσι οι version 7 LE είναι 100% νόμιμες και σε μαγαζιά για επαγγελματική χρήση.
 

Posted Wed 23 Jul 14 @ 11:32 am
Το ποσο που κοστιζει η pro infinity ειναι 253.45 ευρο?
 

Posted Tue 10 Oct 17 @ 8:00 pm
αν εισαι επαγγελματιας υπαρχει τροπος να το παρεις χωρις φπα οπως οταν παιρνεις ενα ηχειο απο το εξωτερικο
 

Posted Wed 11 Oct 17 @ 8:46 am
Αν αγορασω την εκδοση για την AERO και αλαξω controller τι γινεται τοτε το ξανα αγοραζω?

 

Posted Wed 11 Oct 17 @ 9:32 am
91%