Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: [ΝΕΑ] VirtualDj 8 Pre-Release - Page: 2

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
djtasosvalira wrote :
To εβαλα στο Macbook,ειδε την audio 2 αμεσως,αλλα δε μου βλεπει και τα 2 DNSC-2900 μου. Μονο το ενα. Σε γενικες γραμμες,αψογο. Καποια βοηθεια για το set up?


Nai yparxei ena thema me kapoious controllers stin Mac ekdosi. Pisteuoume oti tha ftiaxtei poly syntoma.

 

Posted Sun 11 May 14 @ 9:03 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
DjKikas83 wrote :
PhantomDeejay έχω επιλέξει να μην εμφανίζει εξώφυλλα και να μην τα κατεβάζει αυτόματα ώστε να αποφύγω τυχόν κρασαρίσματα. Παρ'όλα αυτά βλέπω τα covers, μου ξέφυγε κάτι?


An ennoeis oti ta vlepeis sto skin, sta decks..nai auto den mporeis na to allakseis. Tha permeneis custom skins pou den tha exoun covers sta decks, i tha to exoun san option.
an ennoeis oti akoma vlepeis to Coverflow panw apo ton Browser, tote apla kane ena resize tin perioxi ekeini wste na min einai orati.

 

Posted Sun 11 May 14 @ 9:08 pm
Απο της φωτο που ειδα και απο τα σχολια φενεται πως εχτε κανει καλη δουλεια.ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ TEAM
 

Posted Mon 12 May 14 @ 1:21 am
PhantomDeejay wrote :
Αυτό μπορείς να το αλλάξεις στον mapper:
play ? nothing : load


sorry δεν με καλυπτει αυτή η απαντηση για τους προγραματιστες είναι μια παραπανω εντολη ,
όταν βαζεις τα κομματια με το ποντικι δεν υπαρχει mapper
για καποιους η ασφαλεια είναι πανω από τον καλο ηχο και τα υπολοιπα της εκδοσης 8.
Δεν θα παω στο γαμο με το πρόγραμμα να κανω scrath αλλα να νιώσω την ασφαλεια.
ενας λογος που ειπα αντιο στην AA vms 4.1 ηταν αυτος.
θα πρεπει να γινει όπως στις προηγούμενες εκδόσεις.

 

Posted Mon 12 May 14 @ 4:52 am
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
Δηλαδη ρε παιδια ο ηχος του εχει φτασει τα αλλα προγραμματα ? ξερετε ποια.. η θα μας λενε παλι για τον ηχο μας?
 

Posted Mon 12 May 14 @ 5:24 am
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
και κατι αλλο.. τα cue μεταφερονται απο 7 σε 8?
 

Posted Mon 12 May 14 @ 5:32 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Nai kai nai, an kai den pisteuo oti o hxos htan pote kakos. User error.
 

Posted Mon 12 May 14 @ 5:44 am
djkappas wrote :
PhantomDeejay wrote :
Αυτό μπορείς να το αλλάξεις στον mapper:
play ? nothing : load


sorry δεν με καλυπτει αυτή η απαντηση για τους προγραματιστες είναι μια παραπανω εντολη ,
όταν βαζεις τα κομματια με το ποντικι δεν υπαρχει mapper
για καποιους η ασφαλεια είναι πανω από τον καλο ηχο και τα υπολοιπα της εκδοσης 8.
Δεν θα παω στο γαμο με το πρόγραμμα να κανω scrath αλλα να νιώσω την ασφαλεια.
ενας λογος που ειπα αντιο στην AA vms 4.1 ηταν αυτος.
θα πρεπει να γινει όπως στις προηγούμενες εκδόσεις.


Δεν σε καταλαβαίνω... Τόσο με το ποντίκι όσο και με τον controller υπάρχει η επιλογή να δεις ένα προειδοποιητικό παράθυρο.
Με τον controller αν πατήσεις ξανά το load λειτουργεί σαν yes και σου φορτώνει τελικά το αρχείο. Άντε δέχομαι να πατήσεις απο βιασύνη δύο φορές το load (αν και δεν υπάρχει λόγος, λέμε τώρα) Με το ποντίκι, γιατί να πατήσεις το Yes ???

Και χωρίς να θέλω να σε προσβάλω... Νομίζω οτι η "ασφάλεια" έτσι όπως την θέτεις δεν θα υπάρξει ποτέ... Κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να προστατευτεί από την "βλακεία" του χρήστη...
Υπάρχει προειδοποίηση. Τώρα αν εσύ δεν προσέξεις την προειδοποίηση (οτι το deck παίζει στον αέρα) τι φταίει το πρόγραμμα;;;

Τέσπα. Η επιθυμία σου σημειώθηκε πάντως και θα προωθηθεί στους προγραμματιστές.
 

Posted Mon 12 May 14 @ 6:47 am

Τέσπα. Η επιθυμία σου σημειώθηκε πάντως και θα προωθηθεί στους προγραμματιστές.

ευχαριστω πολύ Γιωργο

Ακριβως αυτό είναι που καθΙστα το vdj πολύ μπροστα από τον ανταγωνισμό!!!!!

Αλλα πιστευω δεν ζητησα κατι επιπλέον αλλα κατι που υπαρχει μεχρι την εκδοση 7.4
εκτος κι αν μεχρι την 7.4 το πρόγραμμα απευθυνόταν σε .........
και παλι ευχαριστώ και μπραβο για την πολύ καλη δουλεια στο πρόγραμμα!!!!
 

Posted Mon 12 May 14 @ 7:15 am
djdad wrote :
DjKikas83 wrote :
PhantomDeejay έχω επιλέξει να μην εμφανίζει εξώφυλλα και να μην τα κατεβάζει αυτόματα ώστε να αποφύγω τυχόν κρασαρίσματα. Παρ'όλα αυτά βλέπω τα covers, μου ξέφυγε κάτι?


An ennoeis oti ta vlepeis sto skin, sta decks..nai auto den mporeis na to allakseis. Tha permeneis custom skins pou den tha exoun covers sta decks, i tha to exoun san option.
an ennoeis oti akoma vlepeis to Coverflow panw apo ton Browser, tote apla kane ena resize tin perioxi ekeini wste na min einai orati.



Αυτό ακριβώς εννοούσα.

 

Posted Mon 12 May 14 @ 7:58 am
Πάντως για να σε καθησυχάσω τα covers έχουν δοκιμαστεί αρκετά κατά την διάρκεια του beta testing και δεν δημιουργούν προβλήματα - κρασαρίσματα. ;)
 

Posted Mon 12 May 14 @ 8:08 am
Χρησιμοποίησε το forum της έκδοσης 8 αν μπορείς. Διαφορετικά δώσε μας μερικές παραπάνω πληροφορίες... Λειτουργικό, υπολογιστής, κτλ
 

Posted Mon 12 May 14 @ 8:20 am
Πως απενεργοποιώ το auto beat pitch; Νόμιζα ότι ήταν στο κλείδωμα του master tempo, αλλα και να το απενεργοποιήσω, πάλι αν ένα κομμάτι παίζει στα 128bpm και το επόμενο είναι 130, θα το πάει αυτοματα στο 128. Ωραίο ειναι (κλειδώνει και το κλειδί αν θέλεις) αλλά υπάρχουν πολλες φορές που δεν το θέλω.

Επίσης, κάτι αλλο: Τα αρχεία μου τα έχω στην εξής δομή:
Roh Jihoon - A Song For You (03-02-2014) (23.97) v2
Μου βγάζει "Roh Jihoon" ως Artist, "A Song for you (03-02-2014) ως "Song Title" και το 23.97 ως "Remix". Το "v2" στο τέλος δεν μου το βγάζει πουθενά. Υποθέτω ότι χωρίζει καλλιτέχνη και ονομα τραγουδιου από την - και περνάει ό,τι ειναι στην τελευταια παρένθεση ως "Remix". Αυτό που ακολουθεί όμως μετά την τελευταία παρένθεση δεν το παρουσιάζει κάπου! Προσωπικά το χρειάζομαι, υπάρχει τρόπος να το κάνω να εμφανίζεται;

Πάντως ο μη γραφικός τρόπος που γινονται οι ρυθμίσεις, δεν με ενθουσιάζει. Ειναι σαν να μπαίνω στα registry των windows. Πρέπει να το κάνετε με κάποιο GUI νομίζω.
 

Posted Mon 12 May 14 @ 8:27 am
Mac OS X 10.5.8 - Επεξεργαστης 2.4 GHz Intel Core 2 Duo - Μνημη 2 GB 1067 MHz DDR 3
Τωρα βλεπω οτι θελει 10.9
 

Posted Mon 12 May 14 @ 8:31 am
deejaymichael wrote :
Mac OS X 10.5.8 - Επεξεργαστης 2.4 GHz Intel Core 2 Duo - Μνημη 2 GB 1067 MHz DDR 3
Τωρα βλεπω οτι θελει 10.9


10.7 και πάνω
 

Posted Mon 12 May 14 @ 8:33 am
Labrokratis wrote :
Πως απενεργοποιώ το auto beat pitch; Νόμιζα ότι ήταν στο κλείδωμα του master tempo, αλλα και να το απενεργοποιήσω, πάλι αν ένα κομμάτι παίζει στα 128bpm και το επόμενο είναι 130, θα το πάει αυτοματα στο 128. Ωραίο ειναι (κλειδώνει και το κλειδί αν θέλεις) αλλά υπάρχουν πολλες φορές που δεν το θέλω.

Άλλαξε το "autoBPMMatch" από τις ρυθμίσεις
 

Posted Mon 12 May 14 @ 8:34 am
τουτέστιν πρεπει να μπει το χερι στην τσεπη
ευχαριστω για την εξυπηρετηση
 

Posted Mon 12 May 14 @ 8:46 am
yamitdmPRO InfinityMember since 2009
Kalispera paidia.....! Krima tin xara pou pira afou I v8 den leei na sindethei me tin Pioneer ddj-t1. Pali ta idia........
 

Posted Mon 12 May 14 @ 11:54 am
Η DDJ-T1 δεν ήταν ποτέ ένας επίσημα υποστηριζόμενος controller... Γι αυτό δεν φταίει το VirtualDj... Η NI είχε την ιδέα να "κλειδώσει" λειτουργίες του controller... :P

Τέσπα. Κάτι θα γίνει και γι αυτό...
 

Posted Mon 12 May 14 @ 12:00 pm
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
Παιδια πως θα μεταφερω τα cue μου και γενικα ολοκληρη την database μου? Και απο που χρωματιζω τα κομματια μου?
 

Posted Mon 12 May 14 @ 4:03 pm
22%