Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Event 24/11 - Επίσημη Παρουσίαση VirtualDJ - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Fri 02 Nov 12 @ 8:50 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Η πρόσκληση αφορά όλους. Ερασιτέχνες, ημι-επαγγελματίες, επαγγελματίες, χομπίστες, λάτρεις της μουσικής και όσους βέβαια θέλουν να ενημερωθούν πάνω στις εξελίξεις της μουσικής τεχνολογίας.

Θα καλύψουμε τα παρακάτω θέματα..
- Digital DJing. Τι παραπάνω δυνατότητες μας προσφέρει, σε σχέση με το analogue. Τεχνολογικές εξελίξεις
- Hardware. Τι δυνατότητες υπάρχουν και τι προυποθέσεις χρειάζονται για αποτελεσματικό digital djing. Παρουσιάσεις Reloop Beatmix, Reloop Terminal 4, Pioneer DDJ Ergo, Pioneer WeGO.
- Software. Το VirtualDJ σε δράση..
- Video Mixing. Το αύριο ή μήπως το σήμερα ? Tips & Tricks.
- VirtualDJ ver8. Η πολυαναμενόμενη έκδοση, ολοένα και πιο κοντά στην ολοκλήρωσή της. Επίσημη πρώτη παρουσιάση στην Ελλάδα.
- Ανοιχτή συζήτηση με όλους και για όλα. Πιστεύω να μπορέσουμε να δώσουμε απαντήσεις σε όλες τις απορίες και τους προβληματισμούς σας.

Δεν θα λείψουν βέβαια και οι ευχάριστες εκπλήξεις- δώρα στους επισκέπτες !

Θα ήθελα βεβαίως να ευχαριστήσω το dmania για την οργάνωση της παρουσίασης και για την ευκαιρία που μας δίνει να ανοίξουμε την πόρτα στην ενημέρωση, που τόσο λέιπει από την χώρα μας, και εύχομαι τέτοιες προσπάθειες να έχουν συνέχεια και στο μέλλον.

Big thanks to DJ Zac F για την ευγενική του συμμετοχή !

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να πάρετε απο το djmania

Σας περιμένω ...

Μπάμπης Ρηγόπουλος
GUI Develοper
VIRTUALDJ
ATOMIX PRODUCTIONS
 

Posted Fri 02 Nov 12 @ 9:07 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Συγχαρητήρια και εύχομαι σε όλους καλή διασκέδαση!!!
 

Posted Fri 02 Nov 12 @ 9:45 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
Polla mpravo!!! kata 99% tha eimai kai ego ekei..!
 

Posted Sat 03 Nov 12 @ 4:38 pm
Μόλις μου είρθε email από το djmania dad θα είμαι και εγώ εκεί:)
 

Posted Sun 04 Nov 12 @ 8:53 am
παιδιά η είσοδος ελεύθερη δεν θα ειναι ?
 

Posted Sat 10 Nov 12 @ 1:17 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Eisodos eleutheri..vevaia !
 

Posted Sat 10 Nov 12 @ 4:20 pm
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σε όλους τους συμμετέχοντες. Λόγω απόστασης και βασικά ημέρας δυστυχώς δεν θα μπορέσω να παραβρεθώ.
Υπάρχει πιθανότητα βιντεοσκόπησης των βασικών σημείων της παρουσίασης του VirtualDJ 8?
 

Posted Sun 18 Nov 12 @ 11:32 am
Tha prospathiso na eimai ki ego ekei.
Thelo ba se do kiolas Mpampi.
 

Posted Sun 18 Nov 12 @ 2:50 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Τελευταία ενημέρωση ..

To event τελικά θα ξεκινήσει από τις 11.00 πμ. Για μια ώρα θα έχουμε τη δυνατότητα να ακούσουμε ενα special djset απο τον DJ Zac F !

Για όσους δεν έχουν την δυνατότητα να παρευρεθούν στον χώρο, η παρουσίαση θα προβληθεί ζωντανά μέσω live streaming ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο. http://www.livestream.com/djmania

Για δηλώσεις συμμετοχής (θα μας ήταν χρήσιμο να το γνωρίζουμε εκ των προτέρων)..
http://www.djmania.gr/el/event-form.html?view=ckforms&id=3&utm_medium=email&utm_campaign=&utm_content=+CID_4521b24449f292b8f38d7d6ea9de3d91&utm_source=Newsletter

Επίσης όσοι παρευρεθούν στο κατάστημα μπορούν να λάβουν μέρος στην μεγάλη κλήρωση και να κερδίσουν απίστευτα δώρα!
Θα κληρωθούν:
• 2 προγράμματα VirtualDJ PRO
• 1 Reloop laptop stand
• 1 Reloop τσάντα μεταφοράς για controller
• 1 ζευγάρι Reloop Dj ακουστικά RHP-10

Τα λέμε από κοντά ;)
 

Posted Wed 21 Nov 12 @ 2:53 pm
Δήλωσα συμμετοχή γιατί θέλω να δω από κοντά την Terminal Mix 4

Την DDJ-SX δεν υπάρχει περίπτωση να την έχετε έτσι για να ονειρευτούμε λίγο;
 

Posted Thu 22 Nov 12 @ 3:40 am
Μπράβο στα παιδιά! :)
 

Posted Sat 24 Nov 12 @ 6:43 am
Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες, πολύ καλή παρουσίαση.
 

Posted Sat 24 Nov 12 @ 6:58 am
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση του event και φυσικά θερμά συγχαρητήρια στον κ. Ρηγόπουλο για την εξαιρετική παρουσίαση του.

Phantom αν και έχεις δηλώσει στο παρελθόν ότι δεν είσαι και φαν των Ableton/Mixmeister, το εγχείρημα υλοποίησης ενός τέτοιου mode στο VirtualDJ 8 με το Timeline μπορώ να πω ότι μου άνοιξε την όρεξη. Αν υλοποιηθεί με καλή υποστήριξη από τον εκάστοτε controler σίγουρα θα αποτελεί ένα πολύ δυνατό εργαλείο με τη βοήθεια του οποίου δε θα χρειάζεται να ανατρέχουμε σε άλλο πρόγραμμα για mastering. Περισσότερα εν καιρώ σε πιο εξειδικευμένα thread (*ίσως μάλιστα να άξιζε να ανοίξουμε ένα ξεχωριστό thread για την υλοποίηση του Timeline ξεχωριστά απο τις υπόλοιπες προτάσεις για την 8 έκδοση).

Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους!

btw οι Reloop σκίζουν και από κοντά...
 

Posted Sat 24 Nov 12 @ 7:17 am
Τι έλειπε από την εκδήλωση:
1.Το video με την αναπαραγωγή της καρέτα καρέτα live
2.Ο Μπάμπης με μπλουζάκι V ώστε να τεριάζει με το πλήθος των DJ

Πολύ καλή παρουσίαση παιδιά, μπράβο άντε να κάνουμε και κανένα βήμα μπροστά εμείς στο Ελλάδα γιατί δεν πάει καλά το πράγμα...
Ps: το ποιό συμαντικό: ανακοινώθηκε η ημερομηνία για έκδοση 8!!!
 

Posted Sat 24 Nov 12 @ 7:36 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
Achileas7 wrote :

1.Το video με την αναπαραγωγή της καρέτα καρέτα live


daxi otan to akousa auto apla eliosa sta gelia..!!!
Poli orea douleia pantos!! kai apoti mirizome to virtual dj mpenei akoma pio dinamika ston xoro tou digital djing me tin version 8...
 

Posted Sat 24 Nov 12 @ 8:35 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Το event θα έλεγα ότι πήγε καλά, αλλά σίγουρα με περισσότερη προετοιμασία και την εμπειρία αποκομίσαμε, θα μας δοθεί η ευκαιρία σε μελλοντικές εκδηλώσεις να διορθώσουμε και τα όποια λάθη έγιναν. (και ελπίζω και χωρίς το κρυολόγημα που με ταλαιπώρησε αρκετά :P )

Είχα την ευκαιρία να γωρίσω από κοντά και κάποια παιδιά απο το φόρουμ, αλλά και άλλους που δεν επισκέπτονται συχνά ή και καθόλου τον ιστοχώρο μας. Κυρίως όμως αυτό που αποκόμισα έιναι το ενδιαφέρον που υπήρξε στο ομολογουμένως λίγο τραβηγμένο απο μέρους μου κομμάτι παρουσίασης. Σκοπός μου ήταν να κάνω μία ανοιχτή συζήτηση σε γενικά θέματα και να λύσω τις όποιες απορίες μπορούσε ο καθένας να έχει και πιστεύω πως ως ένα βαθμό αυτό επιτεύχθηκε.

Το σίγουρο είναι πως αυτό το event θα αποτελέσει έναυσμα για περισσότερες και μεγαλύτερες εκδηλώσεις. Η διάθεση που υπάρχει τόσο από την πλευρά της Atomix Productions, όσο και από το djmania, αλλά κυρίως από τη δική σας ανταπόκριση, είναι η καλύτερη διαβεβαίωση ότι στο άμεσο μάλλον τέτοιες προσπάθειες θα επαναληφθούν.

Οι νικητές των 2 Pro Full Edition είναι οι Νίκος Ζώρζος και Πέτρος Φραγκούλης. Συγχαρητήρια και καλορίζικο !

Όσον αφορά το release της 8, για να είμαστε και ξεκάθαροι (όσο μπορούμε), είναι ότι υπάρχει εκτίμηση για το 2ο τρίμηνο του 2013 (δλδ Καλό Πάσχα όπως είπα και στην παρουσίαση), αλλά καταλαβαίνετε οτι αυτό δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να είναι δεσμευτικό, αν δεν έχουμε την 8 στα χέρια μας :)

Αυτό που μπορώ να πώ με βεβαιότητα είναι, ότι η Ελληνική κοινότητα του VirtualDJ (και όχι μόνο), θα έχει την δυνατότητα να δει από κοντά την 8 και θα φροντίσουμε να έχει και την δυνατότητα να παίξει και live, σχεδόν αμέσως μετά το release, σε μια ανάλογη εκδήλωση.

Ευχαριστώ βέβαια για το ενδιαφέρον, την προσέλευση και την επικοινωνία που είχαμε, αλλά ταυτόχρονα μου δίνεται η ευκαιρία να ευχαριστήσω όλο το VirtualDJ Team (Ελληνικό και μή) για την υποστήριξη που παρείχαν στην εκδήλωση και βέβαια τους moderators και όλα τα παιδιά που συνεισφέρουν με τις γνώσεις και τις εμπειρίες τους στην εν γένει υποστήριξη και λειτουργία του Ελληνικού Φόρουμ.

To be continued .... :)
 

Posted Sat 24 Nov 12 @ 8:18 pm
Γειά σας κι απο μένα και καλώς σας βρήκα. Ήμουν κι εγώ εχτές στην παρουσίαση. Μπράβο σας για την προσπάθεια σας. Ήταν μια πάρα πολύ καλή εμπειρία και μπορώ να πω πως έμαθα και 2-3 πραγματάκια που μου είχαν ξεφύγει. Συγχαρητήρια στον djdad, για την ομολογουμένως(συγχώρεσέ με djdad) αρκετά μεγάλη και κουραστική παρουσίαση(χωρίς σκαμπό-καρέκλες), που όμως μας έμαθε πάρα πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα! Δεν ήξερα οτι υπάρχει και greek community για το virtual αλλά τώρα που το έμαθα έκανα εγγραφή και θα ήθελα να συμμετάσχω περισσότερο ελπίζοντας να βοηθήσω όπου ενδεχωμένως μπορώ. Αν μου καθόταν και η fullpro version στην κλήρωση θα ήταν καλύτερα αλλά τι να κάνεις...έτσι είναι η ζωή :P


 

Posted Sun 25 Nov 12 @ 2:24 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Η παρουσιαση ηταν εξαιρετικη και ο Μπαμπης αψογος!

οσο για το "τραβηγμένο κομμάτι παρουσίασης", τι αλλο μπορεις να κανεις με τοσα πραγματα που μπορει να κανει το vdj?

την επομενη φορα, καλο θα ηταν να γινει σε καποιο μεγαλυτερο χωρο, σε καποια αισθουσα cinema ισως και να εχουν την δυνατοτητα οι επισκεπττες να παιξουν με τους controlers.
 

Posted Sun 25 Nov 12 @ 6:19 am
afto to na peksoume me tous controllers einai poliiii kali ideaaa
 

Posted Sun 25 Nov 12 @ 6:47 am
57%