Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Apopsis -super-REMIX [eurovision2005]Paparizou-My number one - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
...Erxetai ..se ligo !
 

Posted Fri 11 Mar 05 @ 4:19 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
pou eisai ti kaneis kala?
xathikes.poy einai to komati to remix perimeno

plaka kano ta leme
 

Posted Sat 19 Mar 05 @ 2:02 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Loipon sta mail sas...
Pyro, Dimitri, Panagioti ,Tasos klp
sas to exo steilei mp3 160 bitrate, 3.75 mb

------------------------------------------------

To dinete opoy thelete.. kai se P2P diktya..., thelo na do poso grigora mporei na diadothei ena tragoydi mesa apo ekei... (peirama)

Mono, please... min alaxete onoma (filename) kai tag, na meinei to arxeio opos einai, gia na mporoyme na to anagnorizoyme ...

-------------------------------------------------

Edit: Dimitri (tsanak), Taso (DJ food) mou gyrise piso exete hotmail kai msn kai o Bill Gates den exei lefta na agorasei kanena skliro disko... (2 mb limit den exoyn ayta ?)

-------------------------------------------------


PS. An exei kanenas site mporei na to balei kai na dosei link gia download.
Tha to doso kai ego se ena filo na katebazei apo ekei opoios thelei.

An exei kanenas "lista" me etairies (diskografikes) kai kalitexnes (gia ellada)
poy na leei poios einai poy (se poia etairia) ... i kanena site poy na ta exei ayta mazemena ?
Epeiseis kamia akri me to Danti kaneis ?...
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 6:21 am
apopsis..thanks gia to remix..to evalla idi ston koinoxrhsto fakelo gia to e-mule.
exe ypopsin oti to pc to afhnw 24 wres anoixto gia p2p (adsl) edw kai 6 mhnes den to exw kleisei oyte lepto!!
fysika kai den prepei na allaxei kaneis onoma sto file (einai krima gia ton dhmioyrgo ,vevaia den xerw ti 8a kanoyn oi agnwstoi poy 8a to ''travi3oyn''.
bravo gia thn doyleia soy apopsis ,soy dinw va8mologia 8,5/10.
gia to 1,5 an 8eleis mporw na soy pw ti kata thn gnwmh moy mporoyse na veltiw8ei..
kai pali bravo..
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 10:23 am
a..sxetika me ton Danti..egw ekana radiofwno peripoy 10 xronia(ka8hmerines ekpompes ,alles me ellhnika kai-h agaph moy-flashback me 80's..
exw loipon to thl. toy xrhstoy -sta8ero- alla den 3erw an ysxyei akoma..
an 8es sto dinw pantws..
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 10:27 am
Poly kalh doyleia file George!!!

Kati diaforetiko.

To mono (kata thn gnomh moy) poy me "xalaei" LIGO, einai ta kopsimata sthn arxh.
NO OFFENSE thn gnomh moy soy eipa. Pantos einai fobero, kai tha to balo sigoyra mesa sta set's moy!!
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 11:19 am
pyrgiano..symfonoyme..to 1.5 poy toy ''kovw''einai gia ta kopsimata sthn arxh(mporoyse na 3ekinhsei mono me vocals) kai epeidh to refren ''paizei '' mono mia fora..
einai POLY KALO ,apla ayta ta shmeia kata th gnwmh moy mporoyn na veltiw8oyn ligo..;)
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 1:20 pm
mporeis na to steileis sto cjdimitris@gmail.com h ama einai panw apo 10 mb kapoios na mou to steilei apo msn please?
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 2:48 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
anoigo to msn messeger kai se perimeno na moy to steileis se parakalo..
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 7:34 pm
eeeee kai egw to thelw pws tha ginei?
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 8:57 pm
btw mporw na sto balw direct se ellhniko forum. Alla to xreiazomai sta 192kbps
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 9:44 pm
bravo george!!! poly kalo,exei hdh moirastei se soulseek,kazaa kai limewire.
kalh tuxh!gia danth den vrhka tipota.KEEP ON!!!!
 

Posted Fri 25 Mar 05 @ 11:06 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Loipon, thanks se oloys..
Ena proxeiro site & link edo gia direct download (einai zip)

http://www.geocities.com/paparizou_apopsis_rmx/

http://www.geocities.com/paparizou_apopsis_rmx/APOPSISREMIXPaparizou.zip

----------------------------------------------------------------------------------------

@Gianni (zanzak) steile moy ekeino to thl, milame gia poly palia ?
@Dimitri to arxeio einai 160, prepei na einai oposdipote 192 ?
Mporo na to bgalo ala kala itan na einai mia version mono gia na doyme pos mporei na paei (san peirama poy legame...)
@Stelio thanks, (Stelios, filaraki brother, kai kalos dj..)

-------------------------------------------------------------------------------------------
Ligo mpla-mpla kai... aytokritiki...

To remix ayto DEN einai oti kalytero exo kanei i mporo na kano...
Einai apla ayto poy mporoysa na kano tora me aytes tis synthikes, apla kai grigora...
Dystoixos ayti i doyleia ... den plironetai ...
Kai oso ki an fainetai aplo exei para poly doyleia.
Kai panta psaxno na bro "akri" kai "kinitro" ($$..) gia kalytera pragmata..

Ta "kopsimata" stin arxi einai giati eprepe na exei ena xaraktira ...
An itan na kano to idio me to aythentiko, ti axia tha eixe ?
Gia ena pragmatiko remix prepei na exeis accapela vocals+alla parts toy tragoudioy.
Diladi na exeis kolito i to Danti, i tin Paparizoy i ton ixolipti... (protimo tin Pap..)
To na kaneis "apo pano" mix se teleiomeno "mastered" yliko, diladi na baleis ena beat...
den to theoro pleon remix, ayta ta ekana ti dekaetia toy '80. kai texnika tha einai apaisio to apotelesma, eidika me ta kainoyrgia kommatia poy einai grammena "louder and louder" dynata oso pernei, "compressarismena" oste i dynamiki perioxi einai elaxisti... giayto akogontai toso xalia, mono ena ektroma mporei na bgei...
Hthela na toniso ti lyra oso pernei giati ayti einai to dynato simeio, kai to refren mia fora mono sto telos san kerasaki...
Yparxoyn parola ayta kati kroysta/drums "filtrarismena" poy akoygontai, se olo to kommati (xamila, gia to logo poy exigisa) kapoia palamakia poy "xtipoysa" ego kai ta "klonopoihsa" na akoygomaste poloi, kai kati "krayges" dikes moy.. epeisis, kai me ton kindyno na akoysto... gelios, alla who cares.
Mastering xana me waves L2, apo toys kalyteroys limiters.

See ya..
 

Posted Sat 26 Mar 05 @ 4:47 am
www.virtual-dentistry.com/apopsis.zip
 

Posted Sat 26 Mar 05 @ 12:58 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
thanx apopsis...file dystixws kala ta les me to remix....xwriws swsto uliko den mporeis na kaneis polla.....pantws einai kalo exei pesei douleia...(fainetai allwste) gia tin eisagwgh ontws
kai mena de mou aresei(8ymizei remix italo euro dance '94) omws opws eipes prepei na dinei ena stigma...omws to refren eprepe na paixei allh mia pisteyw...any way good job!!!
 

Posted Sat 26 Mar 05 @ 9:27 pm
apopsis..den h8ela na to pareis strava gia thn eisagwgh kai to deytero refren alla apo oti vlepeis symfwnoyn kai oi ypoloipoi..
fainetai oti exei pesei doyleia kai an eixes perissotera pragmata sta xeria soy 8a htan +++super..;)
anyway soy exw good news..
stis 2 prwtes meres poy to exw sto e-mule ,exei parei to mati moy na to ''travane'' 4 fores!!
epeisdh htan s/k den hmoyn poly wra sto pc moy ,ara prepei na to exoyn parei arketoi..
ante kai sto european top 10..!!
 

Posted Sun 27 Mar 05 @ 9:06 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Den to pira strava, dont worry.. alimono an ithela na akoyso mono kala sxolia..
aplos exigisa pos exei i (palio)katastasi...
To parakoloytho kai ego to "peirama", (emule, soulseek, klp)
Den einai toso eykolo oso perimena, apo mena mono enas katebase apo emule,
(eimai 4-5 ores online kathe mera) kai sto soulseek toys ...parakalas gia na to paroyn.
Tha eimaste se epafi, na doyme se ena mina px ti tha exei ginei.
 

Posted Mon 28 Mar 05 @ 6:59 pm
dj foodPRO InfinityMember since 2004
apopsis ti kaneis kala?
tha mou steileis ena link ean yparxei?
i kane mou mia anapanthth sto mobile na mpo sto msn on line na moy to steileis
 

Posted Mon 28 Mar 05 @ 7:50 pm
des ta links ths prwths selidas
 

Posted Mon 28 Mar 05 @ 8:10 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
3 links exo mono ego kai ena poy ekane o Dimitris... 4.
Katebase apo edo poy exei kai counter gia na blepo posoi mpainoyn :
(copy paste to link)

www.geocities.com/paparizou_apopsis_rmx/

Dimitri den moy eipes gia pio greek forum kai an prepei oposdipote na sto steilo se 192 ?

Btw. akoy to teleytaio mix poy ekanes "DYNATA", ekeino to remix Pink floyd, moy arese poly opos to kanane (akoy sta akoystika kati oraia kolpa me ta fonitika sa na kanoyn kyklo gyro apo to kefali..., wall.. wall..wall...)
 

Posted Tue 29 Mar 05 @ 2:47 am
44%