Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: boitheia me virtual dj 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

IzumiHome userMember since 2005
molis katebasa to virtual dj apo thn kentrikh selida, kai exo kapoies apories sxetika me auto,
exw merika instrumentals kai acapellas apo merika tragoudia, kai tha ithela na kserw pws mporw na 'kolhsw' to acapella panw sto instrumental alla den kserw pws, giati apla thelw na dokimasw na ftiaksw to diko mou remix. epishs mia akoma aporia pou exo einai, pos mporo na 'kanw' apalifi apo ena tragoudi etsi wste na krathsw mono thn mousikh H na krathsw tous stixous MONO. kserei kaneis mipos pos mporoun na ginoun auta pou zitaw h toulaxiston ama den kserete kai exete kanena link gia tutorial h kati tetoio dwste mou ena link... Euxaristw ek twn proterwn.
 

Posted Sat 12 Feb 05 @ 8:27 pm
File moy geia xara.

Sxetika me th proth soy erothsh >>>"pos na kollhso to acapella pano sto instrumental"

-Katarxin EISAI DJ?? (DE MOY FENETE) , giati allios den tha rotages kati tetoio. Den eimai epithtikos aplos gia enan sosto dj einai mia para poly afelh erothsh. Aplos bazeis to acapella sto ena deck kai to instrumental sto allo (na zimbadizoyn kai ligo ta bpm) kai ta kolas. TOSO APLA!!!!

Sxetika me th deyterh soy erothsh, se paratheto se en EKLPIKTIKO POST toy filoy "apospis":

Zitas "magika" pragmata...
opoios soy leei oti afta ginontai me ena koympi leei psemata
i aplos den xerei. Xekina to diabasma, psaxe...
Einai thema ixolipsias klp, oxi computer.
Me eq (ekoyalizer) ginontai merika .. kapos .. peripoy,
alla oxi opos nomizeis.
Tha sto po me enan allo tropo poy tha katalabeis...
Pas na mageirepseis kai exeis ... karota.. fasolia.. kremydia...
klp. ta bazeis sto trapezi alla apo do kai alla apo kei...
Ta exeis ksexorista (px. foni, mpaso, drums klp)
Meta ta rixneis stin ..katsarola (konsola ixoy) meta san kalos
Sef (ixoliptis) ta mageireyeis sosta (exeis rixei tis sostes analogies). Pos mporeis meta na ta ksexoriseis ?
Dyskola. Kalytera na pas sto trapezi prin ta rikseis
stin katsarola (accappela ... i instrumental / dub)

Kalo to paradigma ?
Dimitri valto mprosta "sticky" gia na to diabazoyn osoi kanoyn
aytin tin "afeli" gia mena erotisi
"pos na bgalo ti foni" klp
 

Posted Sat 12 Feb 05 @ 9:04 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
....symfwnw plirws...twra an 8es na kaneis to diko sou swsto remix, prepei na apey8yn8eis se poio exidikeymena progs ta opoia 8a se boi8isoun na petyxeis auto pou 8es meta apo apeires wres....min perimeneis na bgaleis ena swsto remix apla me ena prog on the fly...anyway psaxe ligo kai an 8es na gineis dj "exeis pswmi mprosta sou.."
djvolis
 

Posted Sat 12 Feb 05 @ 9:14 pm
pyriano den anaferei pouthena oti einai jockey to paidi.
Gia ta upoloipa osa anaferoun oi prohgoumenoi na prosthesw kai egw to litharaki mou

an einai mikro to accapela h theleis na to pe3eis oloklhro kai oxi stadiaka se komatia mporeis na to baleis se ena kanali apo ta samples kai na to pe3eis kai apo ekei.Gia na breis ta bpm apo to accapela enas kalos tropos einai na breis ta bpms apo to original version.
 

Posted Sun 13 Feb 05 @ 1:55 am
IzumiHome userMember since 2005
loipon oute eipa pws eimai Dj oute kati tetoio, apla brhka se ena site auto to programma kai mou irthe sto mialo na dokimaso na ftiakso kati, den eixa idea kai etsi mpika se auto to forum na rotiso. yparxei mipos kana guide gia na matho ta basika??
 

Posted Sun 13 Feb 05 @ 12:34 pm
 

Posted Sun 13 Feb 05 @ 1:43 pm
IzumiHome userMember since 2005
Euxaristo... :D
 

Posted Tue 15 Feb 05 @ 9:12 am


(Old topics and forums are automatically closed)